Další příspěvek na téma Rty nám poslala čtenářka s nickem setury. Rtěnky patří k její nezbytné kosmetické výbavě. Má jich několik a v různých odstínech. Ale stejně prý vždycky skončí u růžové

Přeji do redakce a všem ženám-in krásný den

rtěnky

Rtěnku používám ráda, zvlášť s nějakou příchutí. Spotřebu mám docela slušnou a přestože má vydržet hodiny, mě vydrží jen chvíli. Rtěnka je prý nejčastěji používaný kosmetický přípravek, tipla bych si spíš řasenku, ale krášlení rtů prostě vyhrává. Mám jich hodně od světle růžové přes červenou k vínové a končí to odstínem hnědé. Vlastně ani nevím, proč jich mám tolik, když vždycky šáhnu po růžové. V parfumerii vidím jednu barvu vedle druhé a mám neodbytný pocit, že je musím mít a tipuju, k jakému oblečení se která hodí.

Ale stejně skončím u té růžové, to je snad nějaká fobie, nebo co. Občas mě chytne zkusit něco podle časopisu. Zaujala mě konturovací tužka jak vykouzlila dokonalý tvar rtů a rtěnka vypadala na modelce úžasně. Nebylo to těžké, trochu jsem vylepšila horní ret, dolní obkreslila a vyplnila rtěnkou. Asi za hodinu jsem vypadala jako klaun. Rtěnka byla pryč, jak si olyzuju rty a zůstala jenom výrazná konturka na světlých rtech. Zjev jak do cirkusu, takže konturku už raději ne.

Teď v zimě jsem se dala na barevné lesky v tubě, jsou praktické, nosím je v kapsičce u bundy a jsou hned po ruce. Kdybych se měla přehrabovat v binci, co mám v kabele, tak ho ani nenajdu.

Co mě ale zradilo? Když jsem šla ve větru, byly vlasy. Vítr mi foukal do zad, vlasy přelítly přes hlavu a zakryly obličej. Přilepily se mi přes pusu na čerstvě nanesený lesk. Jako vždycky to byl ten hezky růžový a teď jsem ho měla rozmatlaný po obličeji.

Cítila jsem, jak mám vlasy slepené do pramínků, které nejdou oddělit a pod nosem se mi spojily do dlouhého kníru.

Tak to vidím, že začnu používat klasický lůj a nebo gumičku do vlasů a nebo obojí, to bude paráda.

Přeji Vám hezký zimní den

setury

Milá setury, to si dokážu živě představit. Vítr je prevít. A co takhle nějakou slušivou čepičku?

Jak jste na tom s krášlením rtů vy, milé ženy-in? Používáte rtěnky? Jakou barvu máte nejraději? Nebo jste přešla na decentnější lesky? Jste pro perleť, nebo transparent? A co ochrana rtů? Používáte balzám, nebo jelení lůj?

Napište nám, podělte se s námi o své zkušenostim, ale třeba i příhody s „patlátky“ na rty.

Na vaše příspěvky se těším na adese: redakce@zena-in.cz

Reklama