Zdraví

Krása fitness má mnoho podob


Svět  zdravě krásných a vysportovaných žen mě vždy fascinoval. Využila jsem tedy kontakt na jednu z nejúspěšnějších českých fitnessek Vlastu Gruberovou, kterou bych vám ráda představila nejen v oblasti sportu… 

VLASTA A FITNESS

Kdy jste začala s fitness? Co Vás k této volbě motivovalo?

V tomto sportu jsem začala závodit na podzim v roce 1995. Nebyly to fitness závody, ale kulturistické v kategorii juniorek. Bylo mi tenkrát 17 let. S kulturistikou jsem skončila v roce 1999 a plynule přešla v následujícím roce (2000) do kategorie fitness.


A co bylo mou motivací? V těch 17 letech mě tatínek přihlásil na modelingový kurz a já po jeho absolvování jsem  navštívila jedno fitness centrum v Praze, kde jsem požádala o radu na zpevnění jednoho z pracovníků na recepci. Poradil mi a já se po maturitě na střední škole začla věnovat naplno sportu a v něm se i dále vzdělávat.

(Mimochodem ten člověk, který mi tenkrát pomohl v posilovně, se stal mým manželem a jsme spolu již 12 let)


Co všechno obnáší život fitnessky?

Mohu konstatovat větu, která se tolik objevuje v mediích, "Zdravý životní styl". V každém sportu je důležitá strava a fyzická výkonnost, ale v kulturistice nebo ve fitness je krom výkonnosti ještě hodnocená vaše postava. A v tom se tyto sporty (kult. a fitness) liší od ostatních.Život fitnessky mám velmi ráda, protože mohu poradit nejen jiným sportovcům, ale i lidem, kteří provozují pouze rekreační sporty.


Fitness strava a fitness cvičení přizpůsobené jednotlivci je klíčem k dokonalé postavě s vysokou výkonností! 

Mohla byste popsat svůj trénink a jídelníček?

Mohu, ale jen orientačně, protože pochybuji o existujícím geneticky stejném člověku, který by mohl jíst a cvičit stejně jako já.


Fyzicky trénuji minimálně 3krát týdně, ale v období přípravy na závody, nyní ve fitness, 5-6krát týdně a někdy i dvakrát denně, a to v období 2-3 měsíce před závodním dnem. Tréninky mají jak anaerobní-posilovací, tak aerobní části. K fitnessu je důležitý ještě trénink gymnastický.


Jídelníček je pak dokonale přizpůsobený cvičení. Fyzickou zátěž musíte zvládnout a přitom docílit dokonalé postavy. Na všechny prohřešky a lákadla v jídle v období přípravy na soutěž zapomeňte.

(Prozradím vám velké tajemství: Zapomeňte na  velká množství jednoduchého rafinovaného cukru a živočišného tuku. A pak zas nezapomeňte, že i zdravými jídly se může tloustnout. A říkejte si stále "všeho moc škodí". Budete se lépe cítit jak fyzicky, tak psychicky při pohledu na Vaše krásné tělo.)

 

VLASTA JAKO MATKA

Vím, že máte dvě děti. Jak zvládáte svoje maminkovské povinnosti?

Fitness sport jako životní styl je dokonalý v tom, že ho můžete provozovat kdekoli a kdykoli i  v období těhotenství nebo po porodu.

Děti jsou ještě dost malé (3 a necelé 2 roky), tak jen zatím občas jezdí se mnou a vzhledem, že mám fitnesscentrum v Praze a vzhledem k tomu, že tam nebydlíme, mám paní k dětem jako chůvu. Pro děti je to teta, kterou mají velmi rády a přijde vždy, když jedu do práce.

Můžete říct, že děti jsou pro Vás inspirací? Je známo, že mnoho žen po porodu „nabere druhý dech“…

Já jsem si hlavně dokázala, že matka po dvou porodech může vypadat skvěle. Alespoň já se tak cítím. A jestli jsem se stala inspirací pro ostatní ženy, je to pro mě velký úspěch a uspokojení.

Cvičila jste i během těhotenství? Co by jste doporučila budoucím maminkám?

Během těhotenství jsem cvičila, protože jsem byla na fyzickou zátěž zvyklá i před otěhotněním. Proto bych poradila všem maminkám, aby se držely svého životního stylu v období těhotenství a v základech ho neměnily.

Pokud Vám lékař ze zdravotních důvodů výslovně sportovní radovánky nezakázal, není důvod se cvičení vzdávat. Ženy v dobré kondici rodí mnohem snáz. Trénink je ale opravdu jiný. V případě zájmu Vám velmi ráda poradím a sestavím plán cvičení.

A pak je dobré se ničeho nebát, třeba že přiberete na váze víc, než by stačilo pro správný růst dítěte. Některé rady Vám mohu napsat, ale připomínám, že je vše potřeba přizpůsobit jednotlivci. Průměrně v období těhotenství stoupají nároky na příjem asi o 1500 KJ. Když průměr negravidní ženy je asi 8000 KJ denně, není to navýšení tak velké, jak se dříve říkalo. Zejména naše prababičky měly představu ,,jíst za dva". Pokud ke správné životosprávě přidáte do svého jídelníčku 1/2 litru čerstvého kefíru a 300 g ovoce a zeleniny, prospějete sobě i svému děťátku.


A co období po porodu?

Možná namítáte, že požadavky novorozence s vámi cvičí samy, že už víc nepotřebujete. Nebo naopak sportujete víc, než byste měla, ve snaze vejít se co nejdřív do kalhot. Obojí je špatně. Vaše břišní svaly volají po zpevnění, nohy se potřebují protáhnout, tělo však vyžaduje něžnou, ale pravidelnou péči. Intenzita cvičení vede k nadměrné tvorbě kyseliny mléčné, která může ovlivnit kyselost mateřského mléka. Dítě má už po narození velmi citlivý smysl pro chuť. Ale jinak v zásadě doporučuji mírná intenzivní cvičení a to již po porodu přímo v porodnici.

Strava je plnohodnotná jak v období těhotenství pro správný vývoj dítěte, tak i po narození dítěte v období kojení. Správně určenou stravou docílíte také brzký návrat do výše uvedených kalhot.

 

VLASTA JAKO PODNIKATELKA

Co pro Vás znamená úspěch?

Úspěch? Záleží na cíli, jaký si zvolíte. A cíle nebo plánování, říkejte tomu jak chcete, bez jednoho nebo druhého žádný úspěch nezískáte.

Pomáhá Vám někdo ve „světě businessu“?

Ať už existují lidé, kteří vás obdivují, nebo lidé, kteří Vaše podnikání zpochybňují, obojí Vás posílí.  

Jak si sebe jako podnikatelku představujete za 5 let?

V podnikání mám cíle, které chci uskutečnit. Ale sebe jako podnikatelku? To opravdu nevím, jaká budu...

Ale doufám, že pro okolí a blízké, co nejpříjemnější a inspirující pro ostatní.


VLASTA JAKO ATRAKTIVNÍ ŽENA

Je známo, že se zabýváte vizáží, účesovými trendy a oblečením.  Máte svoje speciální triky, jak být krásná?

Ze všeho nejdůležitější je to, jak se cítíte. Nezáleží na tom, jestli jste oblečená podle posledních trendů, ale na tom, jak to podáte. Ať už máte culíky a pruhované podkolenky jako ,,Pipi punčochatá" a nebo účes strojkem nakrátko a k tomu pruhovaný kostým a cylindr jako z muzikálu, záleží na tom, jak to budete nosit.

Nikdy nechoďte se s věšenou hlavou, ale dívejte se z příma. Budete působit sebejistě a lidé vám budou věřit. Pak záleží na vašem ,,fair play".

 
Jak by se měla líčit a oblékat moderní a aktivní žena?

To je jednoduché, alespoň pro mě. A to proto, že vím, jak působí barvy na lidi obou pohlaví.

Nejdůležitější je také vědět, jaký jste barevný typ, tzn. jaké barvy jsou pro vás nejvhodnější. Kam ty vybrané barvy a k tomu i vhodné šperky nosit, aby působily jako dokonalé doplňky celkového pohledu na vás.

Móda, styl a trend, to jsou tři podobná slova, ale každé jiného významu. Spolu s týmem profi vizážistů, manželi Zacharovými, se kterými spolupracuji, vám pomohu sestavit dokonalý pohled do světa oblékání a vhodného líčení, které bude příjemně sladěné s vaším obrazem okolí. A jak budete vystupovat před lidmi příjemně sladěná, tak lidé budou příjemní i na vás. 


Mohla byste doporučit nějaký osvědčený typ na vlasovou kosmetiku?

Vlasových kosmetik je hodně. A já nejsem kadeřnice, ale již od loňského roku se nechávám hýčkat italskou firmou Framesi. Firmě Framesi bych ráda poskytla prostor na vlasový salón v Praze. Tento salón připravuji k otevření na konci prázdnin, tak mi držte palce, ať vůně Itálie vklouzne také do vašich vlasů.

 
Co byste odkázala ženám, které touží po „dokonalé“ postavě?

Co bych vzkázala?

Přijďte a já vám k té dokonalé postavě a celkového vzhledu pomohu!

                                                                                 
Děkuji za rozhovor J

 

V případě bližších informací můžete využít následující kontakty: 
www.hardcorepraha.cz, stylgruberova@seznam.cz, tel.: 602 936174 e-mail

P. S.: Vlasta Gruberová bude v blízké době v Praze 9 otevírat salon pro krásu a aerobní centrum. 

   
21.06.2006 - Zdraví - autor: Natálie Rolková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [43] Chlop [*]

  Meander: Malinká, metr šedesát.

  superkarma: 0 26.06.2006, 11:20:13
 2. avatar
  [42] Meander [*]

  Chlop: Důležité je, jak je tvoje žena vysoká

  superkarma: 0 26.06.2006, 10:19:42
 3. [41] Chlop [*]

  Vivian: Přesně tak, většina modelek je prostě jen hubená a maj klidně 175 cm při 55 kilogramech.

  superkarma: 0 25.06.2006, 15:09:12
 4. avatar
  [40] Vivian [*]

  Chlop: holky missky nejsou obvykle hubené díky tělesné aktivitě, ale jen proto, že se hodně hlídají v jídle nebo drží diety... Nedávno jsem o tom dokonce někde četla. Že jsou sice štíhlé, ale jako rosol...

  superkarma: 0 25.06.2006, 13:21:46
 5. [38] Chlop [*]

  Meander: Nejsem odborník, ale manželka má výška mínus sto deset a rozhodně není vychrtlá jak missky. A děti máme bezproblémů dvě.

  superkarma: 0 24.06.2006, 22:22:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [37] Meander [*]

  Ups, vypadlo R

  superkarma: 0 23.06.2006, 22:34:32
 2. avatar
  [36] Meander [*]

  Chlop: Chachá! Já mít výšku mínus sto deset, tak jsem přestávám menstuovat

  superkarma: 0 23.06.2006, 22:34:03
 3. [35] Chlop [*]

  Souhlas, raději víc svalnatou, než baculatou. To je teda můj názor. Ale missky, modelky, fotky v časopisech, to už jsou kolikrát vychrtliny až moc. Řekněme výška mínus stodeset, někdy i mínus sto stačí. K tomu troška svalů a máme tu postavičku jako lusk. :-)

  superkarma: 0 23.06.2006, 20:52:51
 4. avatar
  [32] Z_U_Z_U [*]

  Chlop:myslím že mužští dají přednost ženskosti před svalnatostí... většina chlapů co znám bude mít doma radši boubelku než kulturistu

  superkarma: 0 22.06.2006, 08:10:06
 5. [31] Chlop [*]

  Vivian: Nemířím na nikoho konkrétně, ale sama uznej, že je docela nepoměr v názorech. Jen málo kdo tu napsal, ano až na to a to má dobrou postavu a obdivuju jí za její vůli... Zato ta je jak chlap a to já za raději budu mít své špeky...

  superkarma: 0 21.06.2006, 22:59:13
 6. avatar
  [30] Vivian [*]

  Chlop: jo, třeba třicetikilová Nyotaimori si tady určitě řeší komplex
  Já osobně se teda nepřejídám a cvičím, a mužatky se mi ani tak nelíběj, tak nevím, kam míříš...

  superkarma: 0 21.06.2006, 22:43:50
 7. [29] Chlop [*]

  No, ona svalnatá je, o tom žádná, ale tolik negativních reakcí? Není to spíš o tom, že se tu krapítek omlouvá vlastní neschopnost, nepřecpávat se po večerech, nedej bože občas cvičit?

  superkarma: 0 21.06.2006, 21:41:49
 8. avatar
  [28] Blueberry [*]

  *Kotě*: Presne tak, ted jsem se tomu venovala 10 mesicu (i kdyz ne tak, jak moji treneri chteli), takze vim, co maji na jidelnicku. Omelety z vajecnych bilku, maso a trochu zeleniny, protein drinks po kyblech . Nekteri berou steroidy, nekteri ne, ale chemie tam je hodne.

  superkarma: 0 21.06.2006, 20:14:14
 9. avatar
  [27] *Kotě* [*]

  Mně ta paní vůbec nepřijde tak hrozná, jak všichni píšete... má vypracované tělo, ani gram tuku navíc , pravda v obličeji má trochu mužské rysy, ale ošklivá rozhodně není

  Akorát se obávám, že "zdravý styl života" v jejím podání (jak to znám přes manžela od mnoha fitness sportovců a kulturistů) znamená cvičení do úmoru a pojídání různých průmyslových chemikálií alias potravinových doplňků v obřím množství což mi až tak zdravé nepřipadá

  superkarma: 0 21.06.2006, 19:50:41
 10. avatar
  [25] narciska [*]

  Dyt je to chlap...

  superkarma: 0 21.06.2006, 17:21:12
 11. avatar
  [24] Z_U_Z_U [*]

  moment, jen jsem jukla na fotky a pak do komentářů, pátraje proč je nám zde nabízen boxer tranvestita když jste psali dáma, začetla jsem se a ejhle, ono je to ženská

  superkarma: 0 21.06.2006, 16:46:48
 12. avatar
  [23] Vivian [*]

  Má mužské rysy... Svaly se mi líbí na chlapovi, ale u ženy by to mělo být přece jen trochu decentnější... Takhle "dokonalá" bych být nechtěla, i když zpevnit rosol by mi rozhodně neškodilo

  superkarma: 0 21.06.2006, 16:05:21
 13. avatar
  [22] Enya [*]

  tohle se mi opravdu nelíbí, není nad něžnou ženskou krásu, ne takový těžkopádný rambo

  superkarma: 0 21.06.2006, 14:55:50
 14. avatar
  [21] Aja [*]

  Bodejď by neměla pupeční kýlu...

  superkarma: 0 21.06.2006, 12:58:17
 15. avatar
  [20] Gabi [*]

  Já se velice omlouvám, ale ta dáma mi připadá jako travestita
  Prostě DOKONALOU postavu si představuju jinak - tohle je opravdu extrém a nemá to nic společného s harmonií ducha a těla. Je to vrcholový jednostranný sport.

  superkarma: 0 21.06.2006, 11:34:57
 16. avatar
  [19] Suzanne [*]

  Meander: Myslela jsem, že je to Pity Ale na té první fotce a tam, kde je s dětmi jí to moc sluší. Když nejsou vidět ty svaly

  superkarma: 0 21.06.2006, 11:30:27
 17. avatar
  [18] Meander [*]

  bednaroi: Ten chlap vypadá jako kus nábytku

  superkarma: 0 21.06.2006, 11:25:34
 18. avatar
  [17] Meander [*]

  Ta paní má obličej jako chlap. Strašně tvrdé rysy a nos jako lev.

  superkarma: 0 21.06.2006, 11:24:50
 19. avatar
  [16] bednaroi [*]

  ten chlap je fakt hnusnej,co je moc to je moc,ale ona jeste neni tak moc,i kdyz se mi to taky nelibi.Moje trenerka byla nekolikanasobna mistryne evropy a vypada jeste mnohem vic jako chlap i kdyz ma dlouho blondatou hrivu

  superkarma: 0 21.06.2006, 10:53:59
 20. avatar
  [15] bbarbucha [*]

  A me se zase libi vypracovana tela na muzich i na zenach. A nejvice me fascinuji ty vystouple zily. Myslim, ze oba vypadaji skvele, i kdyz vypracovanost jejich tel uz je znacna. Na muj vkus by nemuseli byt namakani az tak mnoho, zvlaste ten muzsky. Ale porad se mi toto libi vic, neze vychrtle, povisle a jinak neopecovavane telo.

  superkarma: 0 21.06.2006, 10:50:56
 21. avatar
  [13] Kadla [*]

  Mně se kulturisti strašně nelíbí a nejvíc mi na nich vadí ty vystupující žíly.

  superkarma: 0 21.06.2006, 10:25:07
 22. avatar
  [12] jiti [*]

  damanka: No mhd nepoužívám ale nejhorší je, když někdo smrdí potem nebo cigaretama, ne? To může páchnout i svalnatej. Teď jsem přišla z obchodu jeden takovej mě tam předbehl u kasy, no fůůj, raději jsem šla k jiný pokladně jinak bych se . To je horší smrad než když za našim lužují pole.

  superkarma: 0 21.06.2006, 10:18:13
 23. avatar
  [11] batka [*]

  taky se mi nelíbí ani jeden, ona už má i v obličeji takové mužské rysy. od ní teda radit, jak mám vypadat nechci

  superkarma: 0 21.06.2006, 10:05:55
 24. avatar
  [9] Suzanne [*]

  Šmarjá, co ten pán v tý černý košilce

  superkarma: 0 21.06.2006, 09:28:23
 25. avatar
  [8] Janulina [*]

  Mě se nelíbí romantický oblečení na někom tak svalnatým. A mam hezčí pupík

  superkarma: 0 21.06.2006, 09:23:30
 26. [7] Bellana [*]

  Její břicho bych brala, ale ruce ani za nic, brrrrr ... Raději budu i nadále buclatá

  superkarma: 0 21.06.2006, 09:16:26
 27. avatar
  [6] jiti [*]

  Vychrtlý modelky, přebublinkovaní chlapi chjo, co je to za móresy Kde je zlatej střed.

  superkarma: 0 21.06.2006, 09:06:54
 28. avatar
  [5] Beruška1 [*]

  Nelíbí se mi ani on ani ona. Jakmile má někdo příliš vypracované svaly, tak je mi to odporné. Ženská má působit jemně a něžně. No ale já už jsem tu psala několikrát, že cvičení a nějaké diety a zdravá strava není nic pro mě.

  superkarma: 0 21.06.2006, 08:53:51
 29. avatar
  [3] jiti [*]

  Nyotaimori: To souhlasím , i ona už má tělo jak chlap. Zase od extrému do extrému.

  superkarma: 0 21.06.2006, 08:01:03
 30. avatar
  [2] Amálie [*]

  Nyotaimori: lepší kulturista, než pupkáč

  Ale ani jedno bych nechtěla

  superkarma: 0 21.06.2006, 07:55:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme