Sešel se týden s týdnem a opět vám předestírám úplnou a nezkreslenou pravdu o dění v naší redakci. A také vám prozradím plán na příští týden!

„Já jsem nikdy intelektuálka nebyla! Nejsem ani nebudu!“ Tento výrok hodný ženulinky nějakého manžulínka pronesla včera na naší poradě Saša Stušková. A od toho se odrazila i celková atmosféra této navýsost tvůrčí a konstruktivní činnosti.

Dana Haklová si užívá zasloužené dovolené, a tak na tak nízkou úroveň jako my nedokázala klesnout. Ovšem kdyby tu byla, připojila by se k našemu morálnímu klesání mlčenlivým pohledem a la Mona Lisa. Tak to berte, jako že tu s námi byla.

Avšak nezažila jako já na vlastní kůži následující dialog.

Saša: „Ta ne, ta by to neudělala…“ řekla se zamyšleným pohledem upřeným před sebe s výrazem ve tváři: taky bych taková chtěla být, ale nemohu si pomoct.

Klárka Wimmerová: „Ona je slušně vychovaná, ona není jako my!“ A v tom do místnosti vešla škytající osoba zvaná kamarádsky Dorotka. A protože je to opravdu osoba oduševnělá, vymykající se jakýmkoliv měřítkům a hlavně starostka obce, ve které máme chatu, musím se k holkám přidat. Taky nevěřím, že by toho byla schopná…

A čeho? Copak je důležité, za jakým ocasem se honí pes? Copak záleží na tom, zda když jste přesvědčeni, že jezírko, ve kterém se koupete, je plné coly s fernetem, zda s vámi tytéž názory sdílí to jezírko?

Kdybyste nechápali, proč píšu takové složité intelektuální úvahy, pak vězte, že je to test intelektuálních schopností redaktorky Saši Stuškové… pšššššt…

Taky si vám musím postěžovat na našeho programátora Lukáše. Víte, on již dlouho pracuje pro náš magazín a poslední dobou je sám mezi pěti ženami každý den mnoho hodin. Sedí a poslouchá jejich intelektuální rozpravy. Včera jsem ho slušně požádal, aby se mne zastal, neb redakční intelektuálky (tím myslím bez Saši) se do mne pustily kvůli mým správným, ale dle nich šovinistickým názorům.

A víte, co udělal? Pokrčil rameny a na mou výtku, že nedrží se svým živočišným druhem, smutně odvětil: „Jakej já jsem chlap!?!“ a sklesle odešel  ze dvorka, típajíc zpola nedokouřenou cigaretu.

Takže nebyl u toho, když jsem se zakuckal. Saša projevila strach o můj život, abych se neudusil, a významně mrkala na Klárku.
Ta se škodolibým pohledem a agresivně svěšenou bradou (dle Saturnina) pronesla skrz zuby: „Můžu tě bouchnout?“  Myslím, že jsem mezi vámi jen proto, že tam bylo moc svědků.

A už tady mám pro vás poslední poznámky. Chápu, že si myslíte, že je těch událostí na jednoho člověka až moc, ale aspoň vidíte, jak mám těžký život. Plánovali jsme články na příští týden a nějak jsme se dostali k tomu, že spousta dětí je vychovávána otci, kteří nevědí, že dítě má jejich žena s někým jiným.

Všechny přítomné ženy (i ty bezdětné) vědoucně a souhlasně pokyvovaly hlavami, jakože to je přece jasné. Jen jedna redaktorka (jejíž jméno jistě uhádnete, když řeknu, že intelektuálové o věcech, které jsou jasné, nemluví) pronesla: „Jo kukaček, kukaček je hodně, to je fakt!“ Podotýkám, že je vdaná a má dvě děti! Jestlipak to ví Ládínek?

A protože včerejší porada byla vzrušující a intelektuálně plodná, měl bych na závěr mých pravdivých informací z redakce do zdi tesat epitaf, který jako poslední větu porady pronesla Saša: „TAK JÁ UŽ JSEM!!!“


  • V pondělí 12. srpna se Saša Stušková zeptá: Jaký kus oblečení vám nejvíce sluší? Jsem zvědavý, v čem se nám ukáže ona.
  • V úterý 13. srpna Lucie Paličková alias Dorotka  se přizná k tomu, že se bojí bouřek. A zeptá se na strach z bouřek i vás.
  • Ve středu 14. srpna Dana Haklová začne s tématem, které bude již aktuální: Jak připravujete své děti do školy na konci prázdnin?
  • Ve čtvrtek 15. srpna přijde na řadu téma, které mi sice není vlastní, ale mám k němu co říct: Líbí se vám na mužích šperky? A nosí je ten váš?
  • A v pátek 16. srpna k vám přikráčí ve svých textech Jakub Kočí, který se zeptá: Je sex stejný v 16, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100 letech? Co myslíte a jak to máte vy?

Těšte se stejně, jako se těšíme my, a budeme mít krásný týden!

Hezký den.

Reklama