Bulvár

Krása běhu na fotkách (vstup volný)

pim

Společnost Prague International Marathon spol. s r.o. („PIM"), ve spolupráci s Městskou částí Praha 2 a oddělením dějin fotografické a filmové techniky Národního Technického Muzea, dnes oznámila konání fotografické výstavy nazvané „Pohyb in natura". Výstava bude zpřístupněna věřejnosti od 27. srpna do 26. září 2010 ve věži Novoměstské radnice na Karlově náměstí se vchodem z Vodičkovy ulice.

Výstava bude umístěna na čtyřech patrech věže Novoměstské radnice a představí fotografie a artefakty prezentující jedinečnou ukázku prvních záznamů pohybu na chronofotografiích J. E. Mareye a dále také záznamy pohybu současnou digitální fotografickou technikou. U příležitosti výročí 2 500 let od legendární bitvy u Marathonu budou součástí výstavy také velkoplošné fotografie z archivů PIM, které zachycují historický vývoj dálkového běhu do současnosti.

Jiří Nečásek, marketingový ředitel společnsoti PIM, k výstavě „Pohyb in natura“ uvedl: „Snažíme se zdůrazňovat krásu pohybu a běhu ve všem co děláme a věříme, že návštěvníci ocení krásu zachycenou na těchto fotografiích a sami získají motivaci začít běhat.“

Návštěvníci, kteří se prokáží startovním číslem k závodům letošního PIM Běžeckého seriálu nebo nadcházející večerní Tesco Grand Prix Praha, mají o víkendu 11. a 12. září 2010 na výstavu volný vstup.

   
13.08.2010 - Kultura - autor: Jakub D. Kočí

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme