Asi tomu nebudete věřit, ale člověku může zachránit život i králík. Po přečtení příběhu čtenářky Zdeny si možná řeknete, že šlo jen o náhodu, ale Zdena si to nemyslí. Téma dne zní: Zvířecí hrdinové!

Už se vám někdy stalo, že jste něco promeškala? Čtenářka Zdena nestihla tramvaj do práce kvůli králíkovi a zpětně nutno dodat: „Zaplaťpánbůh!" Přečtěte si její poutavé vyprávění, které zaslala k dnešnímu tématu: Zvířecí hrdinové...


Nechci psát každý den, ale každý život vydá za román... mne nevyjímaje.
Vždy jsem žila v souladu s přírodou, mám ráda květiny a zvířata, květiny pokládám za živé tvory a o inteligenci a předvídavosti zvířat nepochybuji, to víme všichni.
Tohle je trochu o něčem jiném, ale se statečností zvířat za cenu riskování života, případy, kdy se fenka ujme koťat a další neuvěřitelné věci se dějí. Někdy mám pocit, že zvířata jsou moudřejší než lidi.
A že mají vlastnosti, které my nemáme, nás o ně připravila asi západní civilizace - je víc než jisté.

kralik

Vzpomněla jsem si na jednu příhodu, která se mi stala. To jsem ještě bydlela v Praze a pracovala ve firmě na Vyšehradské ulici. Jezdila jsem metrem na Karlovo náměstí a buď šla pěšky či sedla na tramvaj, podle času.

Když bylo hezky jezdila jsem raději tramvají celou cestu až domů a pozorovala Matičku Prahu. Mám ji moc ráda.

V té době jsem měla zakrslého králíčka, ale divošku, která nebyla zdaleka tak hodná a rozmazlená, jako měli známí. Spíš jsem si užila šrábanců a kousání do ruky při krmení než mazlení.

Jednoho dne ráno, bylo to v létě jsem vstala a vypravovala se do práce. Chystala jsem se jet tramvají, bylo hezky, čas jsem měla. Šla sem ještě nakrmit králíčka.

Co se nestalo! Ta potvůrka chlupatá mi utekla!

Jak jsem řekla, tak zrovna nejkrotší nebyla a nastala honitba. Jednoznačně vítězil králík a já potichu i hlasitě zuřila. Pak se najednou přikrčila na chodbě, kde jsem ji sebrala dala do klece. Pane, nechat ji venku to by byl byt zřízený, ohryzané kdeco i to co ohryzat nejde!
Však máme po ní památek, ač je již na pravdě boží.

Vydala jsem se na zastávku, cesta pěkně ubíhala až... až... ke Karlovu náměstí.
Tam jsem viděla tu hrůzu.
Řidič tramvaje, která jela před námi, nezvládl řízení a vjel na nástupní ostrůvek, kde na něj čekali cestující.

Vystoupili jsme, přijeli Dopraváci, Policie, dál nic nevím, sotva jsem se držela na nohou, ale doklopýtala do práce. Po svých.
Že ten den jsem byla v šoku a byla k ničemu, to asi říkat nemusím.

Mnoho z vás si na tuto nehodu jistě vzpomene.

A teď to hlavní. Kdyby mi neutekl králík, jela jsem dříve a touto tramvají, co bourala...
Kdybych jela metrem, stála bych na tom ostrůvku a čekala na ni...
Nevím, která z variant je lepší...

Nejlepší je asi ta, že králík utekl, já se zpozdila a nic se mi nestalo.
Těch lidí, i řidiče, který jel rychleji, než měl, mi bylo upřímně líto. Na ten pohled nikdy nezapomenu.

Náhoda? Pro někoho určitě, ale já zažila už moc na to, abych slova „náhoda" a „kdyby" ze svého slovníku dávno škrtla.

Zdena

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Zvířecí hrdinství

  • Zachránilo vás někdy zvíře?
  • Zachránila jste někdy zvíře?
  • Viděla jste někdy zachraňovat zvíře jiné zvíře?

Pokud ano, je zítřejší téma určené právě vám! Napište svůj příběh o zvířecím hrdinovi, anebo příběh, kterak jste sama nějaké zvířátko zachraňovala. Nemusí to být zrovna pejsek, ale i malí ptáčci vypadlí z hnízda, zatoulaná kočička, papoušek, který se najednou objevil ve větvích vašeho stromu na zahradě, poraněný ježek… Za svůj příběh (dlouhý alespoň jako tento odstavec) můžete získat hezký dárek: kočičí krmivo Purina ONE Natural Balance a knížku Mořská (nejen) kuchařka z nakladatelství Grada. A jak na to? Napište mi svůj příběh k dnešnímu tématu do zhruba 15.00 hodin (dnes je čtvrtek 2. prosince 2010) jednoduše elektronickou poštou na redakční e-mail!

purina

Reklama