Ten strakatý ušák jí byl prostě souzen. Pobíhal po silnici a nikdo se k němu nehlásil. Protože byl vyhublý a zraněný, vzali si ho domů, aby ho dali do kupy. Stále hledali jeho původního majitele, ale marně. Tak zůstal dalším členem rodiny

Jsou to tři roky, co jsme cestou domů ze stavby uviděli, jak se děti ve vsi snaží na silnici chytit malého černobílého králíčka. Zastavili jsme, protože hrozilo riziko, že někdo přijde k úhoně a šli pomoci králičího prcka chytat. Když se dílo podařilo, ptám se, kterému Lojzíkovi, Pepíkovi nebo Andulce králíček patří a děti, že nikomu, že tam běhá už třetí den, tak ho chtěly chytit a poptat se.

I poptali jsme se společně komu na prázdninách utekl králíček, ale nikdo se k němu nehlásil. Byl černobílý, vychrtlý, zraněný na boku a bříšku. Doma jsem měli dva velké králičí kluky a třetí kluk do party, to by nešlo. Rozvezli jsme letáčky po okolí, zda ho někdo nepostrádá a dali ho do kupy. Byl to vlastně první podnájemník našeho nového domečku. Jak byl roztomilý a mazlivý a hodný! Za chvilku se spravil a už mu neplandaly ani králičí trenýrky, jenže se k němu nikdo nehlásil.

Po čase se velmi otrkal a přišla na něj králičí puberta, při které nový pokoj trošku zdemoloval, ale už jsme s tou jeho „živější“ povahou sžili. Je kastrovaný, ale na jeho divočejším a demoličním chování to nezanechalo stopy. Je to takový roztomilý tajtrlík a tu s námi koexistuje 3 roky.

Kryštof

A vlastně jsem se ke králíkům dostala tak, že jsem se vrátila z čundru a doma mne čekalo 9 králičích narozených sirotečků v králíkárně, kdy jsem se rozhodla, že je prostě vypiplám. Podařilo se, přijali mne za králičí mámu a při krmení stříkačkou se po mně batolili a různě na mně usínali. Bylo to hezké.

Někteří velmi slabí i přes veškerou péči odešli do králičího nebíčka, ale 7 králíčků se probojovalo do dospělého věku a zemřeli až stářím. Zůstala se mnou tehdy Bobo, skvělá králičí přítelkyně, která se mnou spávala v posteli přitulená a byla prostě báječná!

Samozřejmě šlo vždy o nezakrslíky, ale o králíky normální velikosti!

Eliana

Milá Eliano, vy už jste zkušená králičí máma a Kryštof je nádherný

text nebyl redakčně upraven

Máte také nějaký příběh se zvířecím sirotkem? Napište nám. Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama