Víte, ve které koledě zpívá Karel Černoch slova z titulku této novinky? Dozvíte se to v další písničce na přání, tentokrát pro čtenářku- posluchačku Hanulu...

Autorem další písně na přání je Joseph Mohr. Už víte? Posílám ji posluchačce Hanule...


Je už to hodně dávno, kdy jsme se na našich toulkách Rakouskem dostali také do malé vesničky Wagrain v okoli Salzburgu. Ubytovali jsem se, šli se toulat po vesničce.
Jsem tak trochu „ujetá“ po hřbitovech, tak jsem navštívili místní hřbitůvek. Pozdravili se s místními a ti se hned ptali, odkud jsme atd.
Vy se určitě jdete podívat na hrob pana Mohra - koukli jsme po sobě nejistě - kdo to byl? Vy ho neznáte - no ten přece složil Stille Nacht... v duchu hned překládám - á jó Tichá noc.....
Napsali a prvně byla prezentována v roce 1818 - německý učitell a varhaník Franz Xaver Gruber a rakouský farář Joseph Mohr.
Dnes užji slyšíme po celém světě od Aše až po Himaláje......
Tichým hlasem jsme panu Mohrovi zazpívali tu naši českou verzi - sem tam jsme hledali slova a tak jsme si slíbili, že se jí naučíme.
V adventních dnech mi tato písničká zní v uších - dneska jsem ji vybrala od Karla Černocha. Není už také mezi námi, tak vzpomínka i jemu....

Hanula

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4.12.2012: Předvánoční rádio ŽENA-IN.cz

  • Jakou písničku posloucháte v tomto předvánočním čase?

Své odkazy na písničky na YouTUBE (pouze na tomto serveru, jiná videa uveřejňovat kvůli administraci není možné) posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 4.12.2012 do 14.00 hodin. Posílejte odkaz pouze na jednu písničku (případně v několika verzích) a k němu i krátké vyprávění, proč jste vybraly právě tento song.

Jednu z přispěvatelek odměním vlasovou kosmetikou GARNIER FRUCTIS REGENERACE A LESK.

garnier

Reklama