.

Kradou se neumytá auta méně?

Cestování

Kradou se neumytá auta méně?

Pokud si nemyjete auto v dobré víře, že se mu zloději velkým obloukem vyhnou, pak nejste obezřetní, ale snadno podléháte fámám. I když by se argument, že nemyté auto je pro zloděje méně lákavé, mohl zdát logický, nehraje (ne)čistota vozu žádnou roli.

„Když je auto špinavé, tak ho nikdo neukradne!“ s takovým názorem jsem se setkal u jednoho svého známého. Čistota, respektive nečistota jejich auta mě překvapila, a tak jsem se zeptal, proč si vůz neumyje. A odpověď už znáte. Myslíte, že je to pravda?

auto

Zdálo by se logické, že špinavé auto zloděje spíš odradí. Ptal jsem se několika dalších lidí, abych zjistil jejich názor, a výsledek byl tak půl na půl; polovina dotázaných mi řekla, že je to nesmysl, druhá polovina musela přiznat, že „na tom něco je“. Sám jsem byl na pochybách, a tak jsem se rozhodl využít redakčních konexí a oslovil spřízněného policistu Jaroslava Kudláčka.

„Myslím, že to nemá vůbec vliv, tedy nezaznamenal jsem, že by to tak bylo,“ soudí Kudláček. „Jde spíš o značku auta. Je jedno, jestli máte špinavý Mercedes, nebo naleštěný Mercedes, stejně vám ho mohou ukrást.“

Co dalšího má vliv na krádeže aut?

Určitě jsou to značky. V zemi, kde je nejvíce vozů Škoda, dochází přirozeně ke krádežím těchto aut. Drahá auta se dnes ale mnohdy nekradou celá, ukradnou vám klidně i jen zrcátko, jak potvrzuje Jaroslav Kudláček: „Jde také o skupinu lidí, která auta krade. Feťáci ukradnou cokoli. Ale kradou se i auta, nebo části aut na zakázku. Pak vám zmizí třeba jen drahý blinkr, zrcátko nebo blatník...“

Ukradli nebo vykradli vám už někdy auto?

Možnost%
Naštěstí ne.52,5
Bohužel ano…47,5
Naštěstí ano – byl to křáp :-)0

Kam dál?

   
04.05.2011 - Tipy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [9] SStream [*]

  kolegovi v práci auto ukradli už třikrát, jednou mu ho vyrabovali. Ačkoliv mám auto služební, fakt by mě to mrzelo hodně. Souhlasím s tím, že pokud je auto ve "zbídačeném" stavu, je šance na jeho zcizení podstatně nišší. S ohledem na to, že v autě kouřím, schválně nechávám otevřený popelník a z prevence ho nevysypávám (tedy nijak často). Vyslechla jsem rozhovor jednoho frajírka z "branže", který poučoval mladšího, že zahulené auto tratí polovinu na ceně de facto ihned.

  superkarma: 0 16.05.2011, 11:58:43
 2. [8] Čírina [*]

  Kamarád bydlí na pomezí Vinohrad a Žižkova.  každých několik měsíců měli alespoň vysklené okno. Od té doby, co mají syna (a nemají na myčku a v autě se válí papírky od bonbónů) mají již pátým rokem auto celé a nepoškozené.

  Když ukradnete špinavé auto, tak ho před střelením musíte umýt, což už nepříjemně připomíná práci....

  superkarma: 0 05.05.2011, 07:52:16
 3. avatar
  [7] vladka006 [*]

  Fajn. Mám argument pro manžela, proč jsem v autě ani neluxovala chlupy od psa, ze zrcátka nemyla seschlej hmyz a ptačí trusy, bláto zdobilo boky, pokaždé, když jsme jeli na dovolenou.

  Na dovče přijít o auto by se mi moc nechtělo. Navíc mi i zašpiněný auto zachránilo technickou. Mám tečku v předním skle od šutru. Úplně díra skrz na skrz to není, ale takovej důlek viditelnej to je. No a když jsem šla na technickou, tak jsem do toho důlku pracně narafičila ptačí trus (rukavicí, pro případné rejpaly). Nikdo na nic nepřišel a jezdím si s důlkem dál.

  superkarma: 0 04.05.2011, 14:20:49
 4. [6] Violeta [*]

  Sml69 Bohužel máme s mužem tuto špatnou zkušenost, která se nám stala před 14dny. Auto není sice úplně nové, ale dost pěkné na to, aby si zloději zařádili. Přes noc se někdo s autem snažil odjet, naštěstí se mu to nepodařilo, ale snad ze vzteku auto rozbil včetně vnitřku a vše vyraboval. Auto stálo na osvětleném místě pod balkony paneláku, nikdo samozřejmě nic neviděl, ani neslyšel. Smutné je to, že muž je špatně pohyblivý a používá berle. Jeho berle byla opřena na druhé straně chodníku, policii jsme volali hned, také přijeli hned, ale výsledek je velmi nejistý, spíše počítám s tím, že pachatel bude neznámý. Pro nás je auto nutnost, bez které se velmi špatně muž přesunuje. Po dlouhé době jsem viděla svého muže brečet.

  superkarma: 0 04.05.2011, 13:46:42
 5. avatar
  [5] vládík [*]

  Nám ukradli 17 let starýho Fiátka Tipo, co ale jezdil pořád báječně. Trochu podezřívám, že hlavně proto, že jsem si tam nechala 20 kg balení granulí pro psa (který možná mělo větší hodnotu než to auto Sml57). Po pár dnech ho policajti našli a nezbylo z něj zhola nic, než kastle. Takhle vybrakovaný auto jsem ještě neviděla Sml23

  superkarma: 0 04.05.2011, 12:29:00
 6. avatar
  [4] carmi [*]

  Mně ukradli jen kryt levého zrcátka. Ale jak ho vydloubávali, zničilli celé zrcátko. Sice s tím jezdím, ale už to budu muset nechat opravit. Jsem docela zvědavá, co to bude stát.

  superkarma: 0 04.05.2011, 11:03:27
 7. avatar
  [3] Lotka [*]

  Přesně. Nedávno mi ukradli levé zrcátkoSml68

  superkarma: 0 04.05.2011, 08:10:10
 8. avatar
  [2] bubidani [*]

  Anime Otaku — #1 taky nás stavěli, protože jsme měli auto tmavé auto a jak je pilová sezona tak jsme ho měli s nádechem žluté barvy

  superkarma: 0 04.05.2011, 07:58:20
 9. [1] Anime Otaku [*]

  Tátovi za život už z parkovišť zmizela celkem tři auta a shodou okolností to bylo vždy noc po tom, co auto bylo v myčce. A není to jen místem každá auto bylo ukradeno v jiném městě v jinou dobu a také to pokaždé byla jiná značka. Takže já ze svých zkušeností říkám, že to vliv bude mít. Věřit tomu přestanu, až někomu ukradnou úplně zasviněné auto.

  Ono přecejen, když je auto hodně špinavé, je větší pravděpodobnost, že ho stopnou policajti. Než jsem se totiž minulý týden dostala k umytí bláta z auta, tak mě stopovali i třikrát denně. Jen co je autíčko umyté, tak kolem něj bez zájmu projedou.

  A jen tak mimochodem. Když vám ukradnou auto, policii opravdu nezajímá jestli bylo umyté nebo ne, ale jestli bylo zamčené a zajištěné proti krádeži.

  1. na komentář reaguje bubidani — #2
  superkarma: 0 04.05.2011, 07:01:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme