Jaké mám zkušenosti s romskou menšinou? Z dětství velmi negativní, přepadli mě a ukradli mi papír, který jsem vezla do sběrny. Od té doby je nemusím. A to už jsem středního věku.

Na moje děti číhali, když chodily na nákupy, a okrádali je o peníze. I když musím přiznat, že jsem se setkala i s velmi slušnými a čistotnými i pracovitými Cikány. Například paní, která měla vytetováno na předloktí číslo z koncentračního tábora - čisťounká, voňavá - by mohla být příkladem leckterým „bílým".

Ale bohužel byli ve velké menšině. A když sleduji média, čeho všeho jsou schopni, tak stále u mě přetrvává spíše ten negativismus vůči nim.

Pokud jim dáte pěkné byty a oni z nich udělají kůlničku na dříví, tam souhlasím s panem Čunkem. Navíc to barevné bydlení, které jim přidělil, se mi líbí a nevím, co víc by chtěli. Že je plechové? Tak to snad aspoň tak hned nezničí.

OZÓN


Tak tady jsou pro změnu oba pohledy na věc. Trochu mě zarazilo, že vám ukradli papír. Nedokážu si představit, kolik ho bylo... S přepadáváním dětí je to horší.

Jaké jsou vaše zážitky s Romy? Napište mi o nich na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama