Zdraví

Kožní mykózy jsou infekčním onemocněním i estetickým problémem. Lze je léčit volně prodejnými přípravky proti plísňovému onemocnění kůže jako například Exoderil

Kožní mykóza, lidově plíseň kůže, je infekční onemocnění kůže způsobené dermatofyty, houbami rychle se množícími zvláště v teple a vlhku. Může zasáhnout kůži na těle, obličeji, ovlasenou část hlavy nebo nehty na rukou a nohou. Vedle zdravotních obtíží představuje kožní mykóza i estetický problém. Mnozí lidé se za ni stydí a otálejí s rozhodnutím poradit se s lékařem či lékárníkem. Včasná léčba je přitom velmi důležitá pro rychlé zbavení se problému. Pro léčbu plísně kůže a nehtů je vhodný například volně prodejný přípravek Exoderil.

exo Exoderil - volně prodejný přípravek na léčbu kožních plísní

Exoderil je antimykotikum s léčivou látkou naftifin. Vedle protiplísňového účinku má naftifin také antibakteriální účinek proti různým grampozitivním a gramnegativním organismům, které se obyčejně vyskytují ve spojení s plísňovým onemocněním. Klinický účinek naftifinu se projevuje rychlým ústupem příznaků zánětu, zvláště svědění.

Exoderil se používá k léčbě plísňových onemocnění kůže nebo kožních záhybů, meziprstových plísňových onemocnění, plísňových onemocnění nehtů, onemocnění kůže způsobených kvasinkami, léčbě onemocnění pityriasis versicolor projevujícím se olupujícími se skvrnami na kůži či k léčbě mykóz způsobených druhotnou bakteriální infekcí a zánětlivých kožních plísňových onemocnění.

Exoderil mohou používat děti i dospělí. Je dostupný ve formě krému a roztoku. Formu lze zvolit na základě vlastních preferencí. Roztok je obzvlášť vhodný při léčbě mykóz ve vlasové části hlavy, velmi dobře se hodí i pro léčbu onychomykózy (mykózy nehtů).

Jelikož Exoderil, ve formě krému i roztoku, rychle proniká do kůže a je přítomen v různých kožních vrstvách v dostatečných koncentracích, je možné používat ho 1krát denně. Při plísňové infekci nehtů se doporučuje aplikace 2krát denně. Aby se zabránilo opakování onemocnění, v léčbě by se mělo pokračovat ještě nejméně 2 týdny po vymizení příznaků či obtíží.

Projevy kožních mykóz

Kožní infekce se mohou projevit jako začervenání, svědění, olupování nebo praskliny kůže. Na nohou zpravidla dochází k popraskání nebo tvorbě šupin na kůži, ale může se též objevit mírný otok, puchýřky nebo mokvající vřídky. Na těle, hlavě, krku, obličeji nebo pažích obvykle vypadá jako kruhovité oblasti s červenou vyrážkou, ale mohou se vyskytovat také šupinaté oblasti způsobující svědění. Dalším příznakem mykózy mohou být olupující se oblasti, které bělají z  důvodu ztráty pigmentace. Tato místa jsou nápadná zejména v létě, protože se okolí postižených oblastí opaluje normálně.

Houbová infekce nehtů (onychomykóza) se pozná podle změny tvaru, barvy a struktury nehtu. Nehet zesílí, ztratí lesk a zkroutí se. Infekce se může snadno rozšířit i na okolní nehty. Onychomykóza je nejen nepříjemným estetickým problémem, ale i infekčním onemocněním přenosným na jinou osobu. Léčbu onychomykózy antimykotikem Exoderil je vhodné doplnit ošetřením zdravotnickým prostředkem Exonailner (lak na nehty 2v1).

exo

Exonailner Lak 2v1 - zdravotnický prostředek k léčbě plísňových infekcí nehtů

Zdravotnický prostředek Exonailner Lak 2v1 je novinkou v léčbě plísňových onemocnění nehtů. Jedinečný nosný systém umožňuje složkám přípravku proniknout do nehtu, kde dojde k vytvoření podmínek nepříznivých pro původce plísní. Exonailner Lak 2v1 navíc obsahuje zesvětlující složku, která pomáhá upravit vzhled infikovaného nehtu a dodává mu lesk. Nově vyrostlý nehet chrání před infekcí.

Lahvička přípravku Exonailner Lak 2v1 o obsahu 5 ml stačí na přibližně 300 použití. Jeho doporučená maloobchodní cena je 329 Kč.

Volně dostupné antimykotikum Exoderil je k dostání v kamenných i internetových lékárnách ve formě krému a roztoku. Doporučená maloobchodní cena 10 ml balení přípravku Exoderil kožní roztok je 164 Kč, u 20 ml balení přípravku Exoderil kožní roztok je 268 Kč.

Doporučená maloobchodní cena 15 mg balení Exoderil krém je 119 Kč a u 30 mg balení Exoderil krém je 195 Kč.

Exoderil je volně prodejný lék k vnějšímu užití s účinnou látkou naftifini hydrochloridum. Čtěte pečlivě příbalový leták.

Více informací na http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0208317&tab=texts

   
25.07.2017 - Mykózy - autor: Tiskový materiál

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme