Do Česka dorazila novinka korektivní dermatologie: Kožní implantáty na bázi kyseliny hyaluronové aplikované kanylami. Nespornou výhodou je fakt, že krásnější budete okamžitě. Nevýhodou je pomíjivý účinek.

vrasky

Pomocí kožních implantátů na bázi kyseliny hyaluronové, látky tělu vlastní, která má schopnost na sebe vázat vodu, lze vyplňovat hluboké obličejové vrásky a prohlubeniny, tvarovat nebo zvětšovat objem některých partií, například rtů. Dosud se kožní implantáty na bázi kyseliny hyaluronové aplikovaly četnými jemnými vpichy ultratenkými jehličkami, které však i přes své nepatrné rozměry nebyly k pleti nejšetrnější. Novou metodou užívanou nyní i v České republice je aplikace kanylami. Jedná se o tenkou jehlu se zaobleným hrotem, která je k podkoží šetrnější.

Jak zákrok vypadá?

Lékař vytvoří malou jehličkou vstupní otvor, kterým se protáhne kanyla, kterou je pak možné z tohoto místa dostat do podkoží celého obličeje. Aplikace není bolestivá a je méně traumatizující nežli aplikace injekčními vpichy. Malá vstupní branka se rychle zahojí.

Cena zákroku se pohubyuje od 6000 do 9000 korun za jednu použitou ampuli kyseliny hyaluronové.

Výhoda: Krásnější budete okamžitě

Kožní implantáty svým objemem a tím, že na sebe vážou vodu v kůži, vyrovnávají nerovnosti a vyhlazují vrásky. Efekt je okamžitý. Kožních implantátů je celá řada, na světě existuje více než sedmdesát výplňových materiálů. Jako příklad uveďme Restylane, Juvéderm, Princess, Esthelis, Phormae, Theosyal, Viscoderm.

„U žen středního a vyššího věku doporučuji aplikaci pomocí tenké kanyly. Výplňové materiály se tak ostanou do hlubších vrstev podkoží a především do celého obličeje, což je při aplikaci injekční stříkačkou nemožné. Starší obličej lze nově tvarovat a soustředit se na doplnění objemu, protože ten s přibývajícími léty mizí - tváře se propadají a kůže se prověšuje. Můžeme rovněž srovnat kontury. Podružným, ovšem nikoliv zanedbatelným, efektem této metody je i nabuzení tvorby kolagenových vláken,“ vysvětluje lékařka Věra Terzijská z korektivně dermatologické ambulance.

Nevýhoda: Nutný mimický klid a pomíjivý účinek

Zákrok je vcelku nenáročný. Ale po zákroku platí některá omezení. Je třeba zůstat pár dní v jakémsi mimickém klidu, to znamená nesmát se a příliš neotvírat ústa. Další nevýhodou zákroku je jeho pomíjivost. „Postupem času se stejně jako například botulotoxin účinné látky v pokožce pomalu odbourávají a jejich aplikaci je proto vhodné opakovat,“ přiznává odbornice.

Reklama