Začíná přituhovat a téma kožíšků jde opět na přetřes. Kožešinové vesty, paletka, bolerka, ale spousta kožešinových doplňků zaplavila módní obchody. Ať už pravé kožešiny, nebo zdařilé imitace se opět stávají velkým hitem. Ovlivní i vás?

n

Není snad jediné módní značky, která by se letos obešla bez kožešin. Nejpopulárnější jsou jistě vesty, ale dnes se budeme věnovat kožešinovým paletům a krátkým kabátkům, které užijeme nejen na denní nošení, ale i přes večerní šaty.

Je otázkou, zda si pořídit pravou kožešinu, nebo syntetiku. Troufám si odhadnout, že většina se přikloní k druhé možnosti. Pořízení pravého kožíšku je hodně finančně náročné, a tak bude lepší, když si své módní choutky uspokojíme kožíškem z imitace. A proč ne?

Některé vypadají tak dobře, že je od pravého kožichu rozezná jen znalec.

Ale někdy je záměrem přiznat, že je kožíšek umělý. Za prvé tím vyjadřujeme svůj postoj proti zabíjení  kožešinových zvířat, a za druhé nám umělá kožešina nezruinuje rozpočet.

Syntetické kožešiny mají něco do sebe i po stránce estetické. Ať už je to různé barvení,  délka chlupu, struktura vlasu, ale i snadná kombinace s ostatními oděvními materiály.

A co si budeme povídat. Kolik sezon jste ochotné nosit jednu věc? Takže pokud chcete kožich, jděte klidně do umělého a nebude vám líto, že příští, nebo přes příští sezonu už bude out.

Zaujal vás některý?

Foto: facebook street style a Topshop tumbrle

Čtěte také:

Reklama