píše v dnešním prvním příspěvku na dnešní téma čtenářka Helenka. Mimo jiné se dočtete, jaké kozačky byly její vysněné a jak se podepsaly na zdraví jejích nohou. Nakonec vzala za vděk „obyčejným“ holikám, aby se dozvěděla, že jsou dnes in.

Tak já kozačky miluju už od doby, kdy jsme si se ségrou prohlíželi jako malé holčičky pod peřinou ty tlusté katalogy  Quelle, co nám vozila teta ze západního Německa. Blondýnky s příčesy a chlapi jak voskové figuríny byly naším vzorem i snem. Nejvíc jsem obdivovala právě ty boty.To víte, v galuskách po bratranci si můžete hrát na princeznu jen s fantazií hollywoodského scénáristy.

Psala jsem Ježíškovi, ale donesl vždycky pevnou kotníčkovou obuv a dvoje pletené ponožky ze stejné vlny, kterou jsem vídala u babičky. Šetřila jsem z kapesného do sestřiny pokladničky. Ale s úrokem, který mi dávala a poplatky za výběr jsem měla po  dvou letech s bídou na cvičky. Alespoň jsem za sbírku žvýkaček vyhandlovala od bratra kanady. Čert vem, že byly o dvě čísla větší a vevnitř měly označení místního útvaru. Žvejky byly pryč a pořád to nějak nebylo ono.

Jak šel čas, jednoho dne se i u nás ve vesnici utevřel „butyk“ s nefalšovaným vietnamcem. No hlavně jásaly tetky, které svá poctivá těla o rozměrech 120-120-120 mohly konečně obléct do supermoderních halenek z kvalitní bavlny s 95% polyesteru, který je činí sice vysoce hořlavými zato nezničitelnými. Nicméně s příchodem zimy se mezi pantoflemi a cvičkami s flitry objevily i kozačky za senzační cenu. Byly vysoké, úžasně špičaté, bílé a jen moje.

V pohorkách jsem si nikdy nevšimla že by to konečně chtělo dodělat chodník místo toho štěrku. Druhý den jsem pečlivě volila cestu, abych neprobudila spící puchýře. Den po té jsem již počítala každý krok utrpení, který zbývá. Ve snaze zkrátit si příští cestu alespoň o pár těch palčivých došlápnutí jsem se zaklínila podpatkem v kanálu. Já do práce dorazila, podpatek nikoliv.

Celá říčná jsem v erárních holínkách dorazila s kozačkami v ruce do butyku, abych zjistila, že pán zapomněl česky. Chápu, že jsem používala slova, která asi ve slovníku nenašel, ale má gesta byla výmluvná dost. No nic, nechala jsem mu je tam na památku a odbelhala se domů.

Některé puchýře vypadaly celkem hrozivě a bolely tak, že jsem měla chuť si nohu ukousnout nad kotníkem, kdykoliv proběhl pokus o nazutí byť jenom domácích pantoflí. S povděkem jsem jako rehabilitační obuv používala dál holínky, které mi jako jediné po dvou ibalginech umožnily chůzi.

Nedlouho poté jsem si při návštěvě lékaře ve městě všimla slušně početného stádečka slečen v holínkách. Šla jsem se podívat blíž, bo jsem myslela, že jsou tu někde na školení holky od nás z kravína. Nebyly. Jedna mě zaregistrovala: „Pěkný gumáky.“

„Dík,“uplně mne zaskočila,“ty fasujem v práci.“

„No vole, holky, koukejte. Voni to fasujou v práci a já za to dala dva a půl litru.“

Jestli jsem to pochopila, kozačky už nesháním, bo holínky jsou in. A dobrá zpráva je, že až odejde Mařenka z dojírny na dovolenou, půjdu místo ní a nafasuju místo černých ty krásné bílé:))

Helenka:-)

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

No vidíte, jak vás nouze naučila stylovou býti. Díky za vtipný příspěvek

A co vy, milé ženy-in, pdělíte se s námi také o nějaký zážitek s kozačkami? Už jste si letos nějaké koupila? Máte je už na nohách, nebo čekáte, až přituhne? Jak jste spokojená s výběrem? Kolik jste ochotná za kozačky utratit? Vzpomínáte na své úplně první kozačky?

Napište nám na dnešní „kozačkové“ téma na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama