salamander

Možná namítnete, že jsou to lodičky na jehlovém podpatku, ale teď v zimě? Kozačky vám dodají sexappeal, i když máte sukni, nebo kalhoty. Vypadají skvěle jak na vysokém podpatku, tak na nízkém. Ještě pochybujete? Podívejte se na modely v dnešním článku a nebudete vědět, které si vybrat.

Kozačky jsou báječný vynález. I když jejich původ sahá hluboko do dějin odívání a vychází z vojenské obuvi, jedno se jim určitě upřít nedá. Tak, jako kdysi slušely holínky mužům, sluší dnes kozačky nám ženám.

Jen tak mimochodem, zatím se mi nepodařilo vypátrat, proč se dámským holínkám vlastně říká kozačky. Ale na tom nezáleží, je to vlastně docela roztomilé.

Novodobá historie kozaček je relativně krátká. Ano, správně, kozačky různých výšek, barev a materiálů byly velkým hitem v šedesátých letech, a je moc dobře, že nezůstaly jen krátkým výkřikem módy, ale provázejí nás dodnes.

I když se zdá, že se na nich nedá vymyslet nic převratného, každým rokem nás překvapí něčím novým.

salamander

Jaké kozačky frčí letos?

  • Do módy se opět vrací semiš.
  • Stále populární je Boho styl, který se vyznačuje patinou a detaily jako jsou třásně, spony, nebo přezky
  • Novinkou je kombinace kůže (vpředu) s elastickou látkou (vzadu), takže bota perfektně sedí na každé noze.
  • Do popředí se dostávají pestřejší barvy, nejčastěji modrá, šedá, vínová a khaki, ale i vzory-květy a káro.
  • Podpatky jsou nižší, ale širší, takže pohodlnější. Špička je buď oblá, nebo lehce hranatá.

K čemu kozačky nosit?

Máte štíhlou postavu a dlouhé nohy? Pak rozhodně volte přiléhavé kalhoty s elastickým vláknem s prvky jezdeckých kalhot. Také úzké džíny zastrčené do kozaček vypadají skvěle. Legíny noste pouze z kvalitních pevných materiálů, nebo imitaci kůže.

Nechcete, aby kalhoty kopírovaly vaše nohy? Pořiďte si široké planďáky ve ¾ délce a k nim obujte polovysoké kozačky s masivním podpatkem. Kalhoty se nosí samozřejmě přes kozačky, nikoliv dovnitř!

Jste sukňová? Pak budete neodolatelná v kratší zvonové sukni a rovných vysokých kozačkách.

I pouzdrová sukně se k nim dá nosit, ale nejlépe vynikne s klasickými kozačkami na nízkém podkůvkovém podpatku.

Nezapomínejte na šaty. Letos jsou hitem minimalistické střihy, nebo over size úpletové modely s rolákem. K nim se skvěle hodí „komínové“ kozačky z lesklé kůže s rovným vysokým podpatkem.

Zdroj foto. Deichmann Salamander a CCC

Reklama