Dnes budeme věnovat stylovému tématu, které je teď na podzim více než aktuální. Zasvětíme ho botám, bez kterých se na podzim, neřku-li v zimě, těžko obejdeme. Kozačkám.

Kozačky nejen zahřejí, ale jsou úžasně sexy. Můžeme je nosit k sukním, k legínám, ale i k úzkým kalhotám. Obchody nabízí neskutečnou škálu, typů, barev i výšek. Jen si vybrat. Kotníčkové, do půli lýtek, těsně pod kolena, nebo dokonce nad kolena? S vysokým podpatkem, nízkým nebo na klínku? Extravagantní, nebo klasické?

kozacky

Současná móda nahrává spíš extravagantnějším modelům, které se inspirují barokem. Že vám připomínají boty třech mušketýrů? Správně. Mají společné znaky: V oblasti kotníků jsou nařasené, kolem lýtek odstávají, často mají manžetu a jsou zdobené řemínky. Takové kozačky vypadají skvěle  k širším sukním s hrubými punčochami a teplými pletenými návleky. Ale nevypadají špatně ani s úzkými džínami. Jenomže sluší málokomu, protože zkracují nohu a vypadáme v nich jako kocour v botách. Představte si v nich ženu s krátkýma nohama a silnými lýtky. Nic moc, že?

Naštěstí máme na výběr a můžeme si pořídit kozačky, které nám sluší. Mezi extravagantními modely najdeme i nadčasovou klasiku.    

kozacky

Podle čeho si vybírám kozačky já? K mé smůle si nemůžu dovolit kozačky vysoké, protože v nich moje nohy do O vyniknou ještě okatěji. Proč je schovávat pod kalhoty nebo dlouhé sukně? To si je radši odpustím a kupuji si jedině kozačky kotníčkové.

Ale dvakrát ve svém životě jsem udělala výjimku. První kozačky, které jsem nosila, byly maminčiny. Koupila si tenkrát strašně módní natahovačky a občas mi je půjčila. Říkaly jsme jim krešlačky. Některá z vás si možná ještě pamatujete dobu, kde se nosily. Bylo to něco mezi podkolenkou a kozačkou. V oblasti lýtek lakované a těsné, ale pružily, takže krásně přilnuly k noze. Jenomže materiál byl tak trochu šunt, začal se loupat a kozačky s těžkým srdcem putovaly do popelnice.

kozacky

K druhým vysokým kozačkám jsem přišla jako slepý k houslím. Ještě za „totáče“ mi je darovala kamarádka, které je přivezla příbuzná z Itálie, ale byly jí malé. Zato mně padly jako ulité. Tmavě vínové, semišové, na vysokém podpatku. Prostě bomba. Tenkrát se nosily poměrně široké a dlouhé sukně, takže trochu zakryly klikatost mých nohou a já si v těch kozačkách připadala jako hvězda. Jenomže sůl a špinavé břečky se na nich pěkně podepsaly a kozačky vzaly brzy za své. Od té doby jsem už vysoké kozačky nikdy neměla. Ale nijak zvlášť toho nelituju.


Co vy a kozačky, milé ženy-in? Nosíte je? Sháníte je snadno, nebo s tím máte spíš problém? Už jste si letos nějaké koupila? Pochlubte se. Vzpomínáte na své první kozačky? Jak vypadaly, jak dlouho vám vydržely. Já byla tehdy móda? Jste spokojená s výběrem kozaček dnes? Jaký typ kozaček nejraději nosíte? Vysoké, střední, nebo kotníčkové? Máte jich doma víc? Nosíte kozačky jen v zimě, nebo i v létě? Co říkáte módě válenek?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek získá krásný kosmetický balíček Dermacol, ve kterém najdete make-up a pudr

Foto kozaček: Bella Bruta shoes

 

Reklama