Kouzelné čtení je jedna z nejoblíbenějších hraček předškolních i školních dětí. Své ocenění získalo hned v roce 2014, kdy se stalo absolutním vítězem a odneslo si titul Hračka roku. Od té doby přibývají každoročně nové knížky, plné informací a zábavy. Děti nepotřebují jen vyplnit volný čas, naopak potřebují hravou formou zabavit každou vstřebávací buňku jejich těla, přičemž informace, které se k dětem dostanou, jim zůstanou navždy.

Co je Kouzelné čtení?

Kouzelné čtení je mezičlánek moderní doby. Tabletům a telefonům se v dětských rukách už nikdo nediví. Je to součást životního tempa. Ale není škoda zapomenout na krásu a vůni otevřené knihy? Chvíle strávené čtením s rodiči či prarodiči zůstanou v paměti navždy. Kniha umožňuje každému snít a přitom rozšiřuje slovní zásobu a vědomosti. Bez knih by byl život jen černý a bílý.

Právě proto přišlo na trh Kouzelné čtení, které pracuje s obyčejnou papírovou knihou, která má elektronické vychytávky, jež budou bavit děti různých věkových kategorií. Takže moderní pojetí knihy existuje.

Děti si navíc vždy najdou  svůj oblíbený žánr. U Kouzelného čtení je favoritem předškolních čtenářů Svět zvířat. Právě díky němu a 900 zvuků a textům, které kniha obsahuje, každé dítě zjistí, jak se jednotlivá zvířata jmenují, žijí a čím jsou zajímavá. Mnohdy i dospělí natahují uši, aby zaslechli novou informaci, která je obohatí a pobaví. Společně pak se svými dětmi či vnoučaty mohou trávit podzimní sychravé odpoledne třeba v džungli s papoušky, opicemi a levhartem. U školních dětí jednoznačně vede Česká republika a Atlas světa. Díky těmto knihám získají náskok v hodinách Člověk a jeho svět a později v Zeměpisu. Učení jde i hravě a s úsměvem.

Co Kouzelné čtení všechno umí?

Kouzelné čtení se skládá z elektronické tužky a libovolných knih, který si člověk z široké nabídky vybere. Tužka slouží jako čtečka speciálních symbolů, které jsou umístěny na stránkách knih. Po přiložení k jednotlivých obrázkům je dítěti vysvětleno o co se jedná, ať už je to zvíře či město. Navíc jsou vždy na každé stránce umístěny vědomostní kvízy. Uživatel si tedy vyzkouší, zda si správně zapamatoval řečené informace. Pokud si jednou koupíte tužku Kouzelné čtení, můžete stále dokupovat knihy různých žánrů a typů (knihy, hry a puzzle).

Pro koho je Kouzelné čtení vhodné?

Díky široké škále knih, je Kouzelné čtení vhodné pro nejmenší, předškoláky a školáky.

  • Pro nejmenší: Zpívánky, O perníkové chaloupce, Večerníčkovy pohádky
  • Pro předškoláky: Hravé učení, Když roboti brebentí
  • Pro školáky: Česká republika, Hravá angličtina, Atlas světa
  • Pro malé i velké: Svět zvířat, Anglický obrázkový slovník, Lidské tělo

Jak můžeme knihy rozdělit?

Kouzelné čtení je rozděleno na knihy, puzzle a hry. Všechno na bázi interaktivní komunikace tužky s uživatelem.

 novinka

Novinky, na které se můžeme těšit?

  • Na farmě – říjen 2016
  • Cesta kolem světa – říjen 2016
  • Lidské tělo – říjen 2016
  • Hravé české dějiny – listopad 2016
  • Německý obrázkový slovník – listopad 2016
  • Moje první písmena – listopad 2016

 

Co by Vás mohlo zajímat…

Jak dlouho vydrží baterie?

Při nepřetržitém používání až 8 hodin. Výhodou je, že se nemusí pořizovat žádné baterie. Tužka má vestavěnou baterii, kterou můžete nabíjet ze sítě nebo přes počítač přiloženou nabíječkou.

Má Kouzelné čtení nějaké doplňkové funkce?

Elektronická tužka má další doplňkové funkce. Díky vestavěné paměti se může používat jako MP3 nebo USB paměť. Dále tužka dokáže nahrávat. Proto když si pořídíte sešit s nálepkami, které nalepíte na jakoukoliv klasickou knihu (díky tomu se aktivuje nahrávání), můžete namluvit vlastním hlasem oblíbenou knížku svému potomkovi. Krásný dárek také od prarodičů. Originální a od srdce.

K čemu jsou aktualizace? Existuje Help Link?

Tvůrci Kouzelného čtení se stále snaží doplňovat produkty o nové, zajímavé funkce, proto je potřeba dříve zakoupené tužky aktualizovat. Aktualizace není složitá, ale pro všechny případy je pro Kouzelné čtení připraven Help Link, nebo stačí zajít na jednu z 20 prodejen Albi, kde rádi každému zdarma pomůžou.

 

Novinky podzim 2016

Na farmě farma

Věk: 4 – 99 let

Interaktivní hra, která bude děti nejen vzdělávat, ale i bavit. Sada, doslova nabitá herními komponenty, obsahuje skládací statek, postavičky, stromy, ohrady, kartičky zvířátek, ovoce         i zeleniny, ale také 3 krásná 3D zvířátka. Děti se rázem ocitnou na venkově a  díky mluvící tužce mohou zažívat nová dobrodružství a přitom se například dozví, co je to rumpál či k čemu slouží chomout.

Cesta kolem světacesta kolem světa

Věk: 10+

Průlomová interaktivní zeměpisná hra pro celou rodinu! Nic podobného na trhu není. Díky této hře můžete cestovat napříč celým světem a poznávat vlajky jednotlivých států a poslechnout si všechny státní hymny, které existují. Hra, která naučí, pobaví a rodinu při nedělním odpoledni  dokonale stmelí.

www.kouzelnecteni.cz

Reklama