Máme tu první čtenářský příspěvek k dnešnímu tématu zlozvyky. Jakými zlozvyky trpí Dante Alighieri?

Zlozvyky - konečně téma, ke kterému mám co napsat :D

Můj největší zlozvyk je, že si ve chvílích nudy či napětí otrhávám rty. Mám je totiž věčně jako rohožku a nesnáším, když se mi z nich odchlipují kousky kůže. Proto je musím všechny zneškodnit. Ráno mám rty vždy zahojené, ale s prvním jídlem se zase rozdrásají a to je chvíle, kdy už ruka jede. Tento můj zvyk štve nejvíc mámu.

Mým druhým zlozvykem je neurvalá likvidace akné a hlavně černých teček - ani jedno skoro není vidět, ale já to stejně musím rozhnípat. Stoupnu si na čtvrt hodiny k zrcadlu a rozryju si celý obličej. Pak jsem hodinu napuchlá jako po náletu vos, ale nemůžu si pomoct.  Tenhle zlozvyk zase nejvíc vadí příteli. Když se rozrejpu u něj, následně si dám na ksicht masku (aspoň na půl hodiny), abych fikaně skryla otok :D

Jiný zlozvyk už nemám, ale zhruba do šesti (!) let mě provázela nutnost mít v noci palec v puse, jinak bych neusnula. Vím, že mi na něj rodiče dávali takový kožený návlek. Pamatuji si, že jsem musela mít palec v puse ještě na škole v přírodě v první třídě. Na střední škole jsem si zase zvykla ve chvílích nudy ustřihávat roztřepené konečky pomocí nůžtiček z manikúry. Na druhou stranu vůbec nechápu, jak si někdo může kousat nehty. Přijde mi naprosto nechutná už jen myšlenka, že si vložím nehet mezi zuby - brrr!

Na mém příteli mě vytáčí zlozvyk, kdy při čištění zubů musí pochodovat po celém bytě včetně ložnice. Vím, že když vezme do ruky kartáček, za chvíli klapne klika od ložnice a zabouchne se tam. Nevím, co tam v tu dobu dělá a proč tam musí chodit. Přítel má zlozvyků víc (jako asi většina chlapů), ale napadl mě zrovna tenhle.

Můj bratr má ovšem nejlepší libůstky. Když je líný jít po schodech dolů na záchod (pokoj má v patře), vymočí se do nejbližší PET lahve, ať už s obsahem (ten je pak samozřejmě na vylití) nebo bez.

Dante Alighieri

Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme. Těší mě, že jsem se dnešním tématem trefila do vaší chuti. Na hrubé rty prý pomáhá nanést na deset minut vrstvu medu. Jestli to funguje, nevím. Vždycky ho hned sním, takže taky okusuju. Bráchovi bych k Vánocům koupila nočník.

Každý z nás má svůj zlozvyk. Dnes se můžete svěřit ostatním, protože právě o zlozvycích si budeme celý den povídat. Napište nám o tom svém. O tom, jak vás (ne)trápí, zda vás nějak omezuje, nebo na vás naopak není vůbec znát. Napište nám o svém odvykání kouření, zda se vám to povedlo, či nikoli. Vzpomínáte si na nějaký hodně neobvyklý zlozvyk? Měla jste nějaký, který jste se odnaučila? Napište nám, jak jste toho dosáhla.

Jaký zlozvyk má váš partner či vaše děti? Připadá vám to roztomilé, nebo vás to vytáčí? A jak se staví vaši blízcí k tomu vašemu?

Na vaše příspěvky k tématu zlozvyky bude ve virtuální poštovní schránce číhat redaktorka Eva. Pište na již notoricky známou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlá psaníčka budeme v průběhu dne zveřejňovat a ty nejzajímavější samozřejmě nemine zajímavá odměna.

Reklama