Domácnost

Koupeme se v kočičím záchodě!

…s trochou ironie to tak opravdu je. Už dlouho jsem nepodala zprávy o tom, jak prospívá má milá kočičí „svatá trojice“… Ne, nestěžuji si, chraň Bůh. Spíše se podělím o několik poznatků, z nichž některé jsou patrně stejně neřešitelné, takže co bych hrotila.

Holky dozrály v dospělé kočičí dámy a je skutečně velice zajímavé, kterak člověka každá z nich zaujme vlastní bytelnou osobností s naprosto originálními povahovými rysy. I zlozvyky.

Freya

pPamatujete, když jsem se poprvé zmínila o „loštomilém, malinkatém koťátku“ a infantilně šveholila zdrobněliny?

Dnes je tato nositelka jména bohyně lásky a krásy dospělá paní.

Je to dáma.

Hned tak něco ji nezajímá, ale pokud je člověku například smutno, dokáže skousnout svou královskou hrdost a zjevně křečovitě si pohrávat s balonkem a předstírat, že si myslí, že jde o myš, jen aby pobavila. Jsem jí za tento ústupek vděčná. Evidentně má dobré srdce.

Co ji ale opravdu zajímá, je všechno, co má jakoukoli spojitost s člověkem a jeho fungováním v prostoru. Má potřebu zjistit, co je tak zvláštního na myčce na nádobí, ale ne tak, aby do ní trapně lezla.

Všechno, co kdokoli, kdo se pohybuje po dvou, dělá, sleduje z místa s dobrým výhledem. Kdykoli se otočím od nějaké činnosti, setkám se s upřeným, soustředěným pohledem.  p

Jsem přesvědčená, že si někde píše deník.

Klidně bych věřila tomu, že kdesi v temném zákoutí domu, když nejsme doma, přednáší ostatním šelmám na téma „Člověk a jeho zvyky, Člověk a voda, Člověk a jeho postel, Jak se vyznat v lednici, Rozmnožování lidí“ a podobně.

Nesnáší tvaroh a nemusí ryby. Je to dobrosrdečný introvert, o kterém zdaleka nevím všechno.

Selena

sI tato osobnost je nositelkou slavného jména. (Selené – Bohyně Luny). Rovněž chovná stanice, o kterou jsem požádala, nese jméno Bohyně. Jsem ujetá, ale prostě to tak mám.

Přestože jsou tyhle dvě polorodé sestry, jejich povaha je velmi odlišná. Selena je mazel, jehož činnost a veškeré jednání je dokonale průhledné.

Nepotřebuje se obklopovat tajemnem. Naopak.

Zakládá si na tom, že všechno, co cítí, nebo se chystá dělat, avizuje dopředu. Když si hraje, je to proto, že má chuť.

Do všeho vleze, i když jde o zmíněnou myčku. Když myčku omylem zavřu, mlčí. Když ji následně zděšeně otevřu, usmívá se, řkouc: „Já věděla, že ji nezapneš.“s

Pokud je mi smutno, snaží se své tělo láskyplně nasoukat do mého, a to jakýmkoli otvorem, případně se vsáknout kůží.

Její náklonnost je tak přímá a její potřeba pozornosti tak silná, že neváhá zalehnout člověku porci uzeného se špenátem se slovy: „Hele, taky jsem k sežrání. A vezmu si s Tebou, ať nejíš sama.“

Nevadí jí, že se bude mazlit s hrnkem mé kávy až do chvíle, dokud si hrnek nelehne. Na vylitý obsah na ubruse a klíně reaguje klidně a s milým úsměvem. „Chápu, musíš to teď utřít. Ráda počkám, až se vrátíš s novou kávou. Klidně běž, zůstanu tady. Oooo, to je krásná nová káva, také ji pomazlím…“

Má oči přes celý obličej a pohled, kterému nelze odolat.

Miluje sýry a sušené maso. Nesnáší syrové maso a játra v jakékoli úpravě. Jí neuvěřitelně pomalu. Domnívám se, že se mazlí i s každým soustem. Je to gurmán.

Bastet (Besina)

bS popisem původu jména bych se opakovala. Nejnovější přírůstek je nejmladší ze tří dam, ovšem zřetelně největší a nejakčnější.

Tato malá pochodeň se již v útlém věku rozhodla pro styl života ve stylu anarchie.

Dost dobře vystihl její působení a směr myšlení Jirásek v románu „Proti všem“. Rovněž má velmi dobré srdce. Pokud je mi smutno, neobtěžuje se vsakováním, nýbrž okamžitě zareaguje a snaží se odpoutat pozornost od špatných myšlenek systémem: „Mrkej! Je tam polička, letí polička, kde je polička?“ „Pozor, záclona – moment, dej mi pár vteřin… áááá, najdi deset rozdílů!“

Pohled jejích očí je bystrý a hovoří v duchu: „Že nevíš, na co teď myslim? To nechtěj, ale bude Tě to bavit.“

Besina je estét.

yZakoupila jsem velký záchod a plním jej těmi nejlepšími granulemi. Jsou čistě bílé a po styku s tekutinou se rozpadají na menší. Naprosto nejsou cítit. (Za ty peníze by měly i značně vonět).

Když jsem našla ve vaně první hovínko a přistihla v jeho společnosti Besinu, napadlo mě, že jeden záchod bude asi málo.

I zakoupila jsem ještě tentýž den další, kulatý, a pytel zmíněné podestýlky.

Později jsem přišla na to, že i kdybych náš byt přímo napěchovala záchody nejrůznějších tvarů, stejně bude kanadit do vany.y

Pokaždé, když vykoná potřebu, nehrabe naprázdno nožičkami, neb ví už cosi o rozdílu mezi podestýlkou a povrchem dna vany, nýbrž se ladně odvlní do míst, kde je sprcha.

Zde usedne a pohledem vybízí, aby člověk vyjmul papírem její odpadek, nalil na místo trochu sava, vzal sprchu a vše důkladně spláchl. Teprve pak odchází.

Má tak krásnou a huňatou srst, že mívám nutkání nacpat si ji v noci pod hlavu.

Jí cokoli.

Včetně toho, co k jídlu není ani pro žádného živočicha, což s oblibou následně zvrátí na stůl, protože před chvílí to bpřece jedla a tady se dává jídlo.

Jí tak rychle a tak ráda, že pravidelně vyluxuje i obsah Seleniny misky.

„Se v tom hrabeš... ukaž, když Ti to nechutná, já se obětuju.“

Dávám jí nejvíc, přesto je to málo. Jednou jsem ji po snědení její megaporce vzala a odnesla do koupelny, aby si Selena mohla vychutnat porci.

Naštvala se a snědla za trest mýdlo.

Poznala jsem to hned po té, co jsem vyloučila jako důvod pěny u úst padoucnici.

Ne, nelze být ve společnosti těchto tří osobností ani smutný, ani ustaraný, ba ani soustředěný, a hlavně nelze být pořádkumilovný, pedantický a lpět na detailech.

3

Dnes ráno mě trochu vyšokovala Besina, když jsem dávala „holkám“ před odchodem jídlo a ona nepřilétla z výšky několika metrů jako raketa krátkého doletu a nebyla u misky první.

Nepřišla dokonce ani ve chvíli, když jsem udiveně výskala: „Besiiiii masíčkoooo nááá...“

„Do háje, kde je ta kočka?“

„A neutekla Ti, včera večer, když jsi šla ven?“ staral se Radek.

„I kdyby utekla, tak nandávání jídla by slyšela na vzdálenost několika kilometrů. Mám o ni strach!“

Na další zavolání se ozval tenký hlásek.

„Ty vole, já ji zavřel asi večír do šuplíku s tvrdým pečivem!!“

Stihla za noc sežrat cca půl kila pečiva na strouhanku a posléze i svou porci v misce.

Jo, poblila se, ale jenom trošku.

   
24.09.2009 - Zvířátka - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [51] ludena [*]

  Sml16 opravdu jsem se upřímně pobavila - jako bych viděla své dvě kočky.. každá je jiná a každá mi dává něco jiného, hlavně si myslím, že náklonost a lásku

  superkarma: 0 26.09.2009, 08:42:49
 2. [50] Bébina [*]

  Dante Alighieri — #37 Dr.Beránek z Pardubic, nejvetší kapacita na kočičí oči v republice, jezdí i do Prahy do kliniky v Kolmé.

  superkarma: 0 25.09.2009, 09:48:48
 3. avatar
  [49] Gwendylon [*]

  Zrovna včera jsem se pobavila. Telefonuju s tátou na sever, Vilík mi skočí do klína, mazlí se, mňoukne si na mě - a chyběly mu přední spodní zuby, začal s přezubováním ( jsou mu čtyři a půl měsíce ). Obávám se, že Jeho královskou výsost jsem následným výbuchem smíchu urazila a tátu přiměla pochybovat o zdravém rozumu své dcery Sml30

  superkarma: 0 24.09.2009, 20:51:36
 4. avatar
  [48] vladka006 [*]

  Dante Alighieri — #46 Jsem si takhle donesla koťátko z ulice. Přítele málem šlehlo, kočičky má rád leda tak venku. Koťátko mělo nějaký zažívací problémy a zanechalo to stopy po celém bytě Sml57, to zase málem šlehlo mě. Bylo moc dravé a sápalo se na naše ptáčky, rybičky a se psem se taky nemělo ráda. Museli jsme ho dát do útulku. Ti ostatní tu holt byli dřív.

  My zase měli záchrannou stanici pro pejsánky. Jednoho vyhozeného z auta jsem dala mamce ke dni matek. Po pár hodinách jsme zjistlili, proč ho vyhodili. Jediná záclona nezůstala celá, z toaletního papíru si udělal bezva hračku a trhal na tisíc mini kousíčku, vytahal prádlo z koše a pěkně ho rozcupoval. Nejvíc řádil, když nikdo nebyl doma, asi se chtěl pomstít, že ho necháváme samotného. Ale teď je to mamky zlatíčko. Příteli jsem ze zveráku místo rybiček dotáhla štěně chodského ovčáka. Chtěli ho utratit, tak ho tam nech, že jo. Přítel doufá, že už mě zachraňování přešlo.

  superkarma: 0 24.09.2009, 20:16:34
 5. avatar
  [47] DanaD [*]

  Dante Alighieri — #44 hele jestli uz takhle dlabe a  ma  zuby takuz je ji vic aspon tak  4-5 tydnu..  dej ji nadrobnomakrajene  syrove hovexi.. to je daleko vyzivnejsi nez kapsicjy,  bude mit taky min "odpadu"

  superkarma: 0 24.09.2009, 19:43:10
 6. avatar
  [46] Dante Alighieri [*]

  Motty — #45 Však já už jsem si taky pořvala, je mi tý kočičky strašně líto. Sml13 A když si představim, jak jsou některý lidi na kočky zlí... Nebo jak jsou schopní na ulici obejít mečící kotě a jít si v klídku dál.

  1. na komentář reaguje vladka006 — #48
  superkarma: 0 24.09.2009, 19:03:40
 7. avatar
  [45] Motty [*]

  Dante Alighieri — #39 Míšin článek mě děsně pobavil a rozesmál, ta charakteristika kočiček je úžasná Sml52

  No a ta tvoje nalezená kočička a fotka s otevřenou papulkou, kde vypadá jako malý ptáče, mě zase skoro rozbrečela. Za tu kočičku i ostatní zachráněný ti moc děkuju a kočičce držím palce, ať to zvládne Sml67

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #46
  superkarma: 0 24.09.2009, 18:46:31
 8. avatar
  [44] Dante Alighieri [*]

  DanaD — #42 Jsou jí 3 týdny, zuby má. Jí i kapsy a paštiky a velmi mnoho, víc než dospělí. Sml16

  kebulkaevulka — #43 Děkuju. Sml79Jj, dobrá příprava.

  1. na komentář reaguje DanaD — #47
  superkarma: 0 24.09.2009, 18:41:10
 9. avatar
  [43] kebulkaevulka [*]

  Dante Alighieri — #39 Jsi úžasná,dobrá příprava na mimčo

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #44
  superkarma: 0 24.09.2009, 18:06:26
 10. avatar
  [42] DanaD [*]

  Dante Alighieri — #41 a jak je kocickaasi stara_ ma uz zoubky?

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #44
  superkarma: 0 24.09.2009, 18:04:40
 11. avatar
  [41] Dante Alighieri [*]

  DanaD — #40 Joo, je to kotěcí.

  1. na komentář reaguje DanaD — #42
  superkarma: 0 24.09.2009, 18:02:29
 12. avatar
  [40] DanaD [*]

  Dante Alighieri — #39 no hlavne ze ji chutna, to je vzdycky dulezity,  davas koteci mliko? pokud neni, je dobry kozi, to kockam nedela problemy

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #41
  superkarma: 0 24.09.2009, 17:56:29
 13. avatar
  [39] Dante Alighieri [*]

  Pardon, ale tohle sem nejde nedat. Sml54

  1. na komentář reaguje DanaD — #40
  2. na komentář reaguje kebulkaevulka — #43
  3. na komentář reaguje Motty — #45
  superkarma: 0 24.09.2009, 17:51:03
 14. avatar
  [38] kebulkaevulka [*]

  Dante Alighieri — #37 CHudinka,malinkej

  superkarma: 0 24.09.2009, 17:46:59
 15. avatar
  [37] Dante Alighieri [*]

  DanaD — #35 Prý má 4% naděje na to, že bude vidět. Sml15

  1. na komentář reaguje kebulkaevulka — #38
  2. na komentář reaguje Bébina — #50
  superkarma: 0 24.09.2009, 17:40:29
 16. avatar
  [36] Dante Alighieri [*]

  kuty — #34 Díky. Sml26 Už jsme pomalu jak záchranná stanice, všechny kočky se k nám dostaly tak, že jsme to zraněné sebrali "z ulice" (ze statku, kde má ségra ustájeného koně). Např. náš kocour, kterého miluju ze všech nejvíc, se dostal jako měsíční kotě pod kopyta.

  superkarma: 0 24.09.2009, 17:28:20
 17. avatar
  [35] DanaD [*]

  Dante Alighieri — #33 kocicka je nadherna a drzim palce aby  se ocicka uzdravila

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #37
  superkarma: 0 24.09.2009, 17:27:34
 18. avatar
  [34] kuty [*]

  Dante Alighieri — #33 krásné kotě.Snad se ze všeho vylížeSml79.A ty jsi dobrá když se o ni tak hezky starášSml67

  1. na komentář reaguje Dante Alighieri — #36
  superkarma: 0 24.09.2009, 17:14:52
 19. avatar
  [33] Dante Alighieri [*]

  Tohle jsme našli předevčírem. Je to pravděpodobně navždy slepé a máme tedy pátou kočku... Tak trochu trénuju, jaké to bude, až budu mít dítě. Tahle holka totiž potřebuje kojit z láhve (i v noci), nosit na záchod, kapat do očí každé 4 hodiny a prakticky neustále nosit na rameni nebo ve výstřihu, takže s ní i chodím konat potřeby. Sml26

  1. na komentář reaguje kuty — #34
  2. na komentář reaguje DanaD — #35
  superkarma: 0 24.09.2009, 17:10:30
 20. avatar
  [32] Altamora [*]

  Naše kočka je ochotná správně použít pouze zcela čistý záchod. Vždycky si ho očichá, prohrábne, a pak použije. Pokud se jí něco nelíbí, pak se na mě významně podívá, ať to laskavě uklidím. Nejsem-li poblíž, tak záchod sice použije, ale s takovou nechutí, že se netrefí a pak mám hodně uklízení. Třeba má Míšina kočka podobný problém.Sml16

  superkarma: 0 24.09.2009, 16:28:20
 21. avatar
  [31] kebulkaevulka [*]

  Sml15Moje drahá Selenka,já jí milujuSml29holky taky,ale SelenkaSml25asi se zblázním,táááááák dlouho jsem je neviděla

  superkarma: 0 24.09.2009, 10:57:27

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #29 ....jééé  jsi zlato dík :-) Hned tam vlezu..

  superkarma: 0 24.09.2009, 10:01:54
 2. avatar
  [29] DanaD [*]

  poslala jsem ti zenicha do vzkazu, zkus ho zkontaktovat

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #30
  superkarma: 0 24.09.2009, 10:00:44
 3. avatar
  [28] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #27 Zkusim.... ženichy hledám....vlastně toho jednoho bych měla...

  superkarma: 0 24.09.2009, 09:41:00
 4. avatar
  [27] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #19 hele kocoura musis mit domluveneho dopredu, sjednane vsechny podminky a jak  kocka zacne vyzpevovat tak DRUHY den rije ji musis odvez t za kocourem.. jinak to udelat nejde... a Praha neni zase az tak daleko  a zkus pridat  treba jeste jeden zachodek.. staci obyc lavor nebo plastova  prepravka, nemusi to byt hned ten drahy - bez krytu, nechej ho treba v koupelne pod umybvadlem a uvidis

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #28
  superkarma: 0 24.09.2009, 09:38:05
 5. avatar
  [26] kuty [*]

  měli jsme kdysi kočenu Málka se jmenovala,hrozně ráda se otírala o nohy.vždycky se třela a třela a asi po pěti minutách se zakousla do lýtkaSml32,ale jinak to byla moc hodná holkaSml16

  superkarma: 0 24.09.2009, 09:33:22
 6. avatar
  [25] Michaela Kudláčková [*]

  janina01 — #22 ...je ..máš vidět ty mety, když něco čajzne, jak rychle zapluje pod linkuSml57

  superkarma: 0 24.09.2009, 09:29:35
 7. avatar
  [24] Michaela Kudláčková [*]

  Juana — #23 Jenže Freya se Selenou nemaj problém, půjdou na jakýkoli záchod, čímž by ten ve vaně opět přestal být jen Besinky, takže si myslím, že by se s klidem angličana (Britka jak jinak) vydělala vedleSml24

  Vždyť říkám, že to nemá řešeníSml30

  superkarma: 0 24.09.2009, 09:28:43
 8. avatar
  [23] Juana [*]

  A co takhle dát jí spešl kočičí záchod do té vany? Třeba by se naučila na něj chodit. Slyšela jsem, že některé kočky nechtějí chodit na společný záchod, pochopila jsem to tak, že všechny mají dohromady jenom jeden, je to tak? Třeba by potřebovala vlastní a možná by se to dalo přes tu vanu naučit.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #24
  superkarma: 0 24.09.2009, 09:23:45
 9. [22] janina01 [*]

  Sml59ta poslední, není to Otesánek? Sml30

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #25
  superkarma: 0 24.09.2009, 09:19:21
 10. [21] janina01 [*]

  Měla jsem hodnou kočandu, moc hodnou, kdyby to mělo zlobit, to by nebylo nic pro mě, na to nemám nervy, jen jednou udělala potřebu vedle záchodu a to proto, že jsem byla nemocná a nemohla jít ke mě do ložnice, ležela a dívala se ode dveří, tak si tu aspoň čtu o kočičkách a je mi líto, že nemohla zůstat Sml15

  superkarma: 0 24.09.2009, 09:18:19
 11. [20] Bébina [*]

  Nektere kocky nejdou na uz pouzity zachudek, nebo ji take muze vadit kryty zachudek. Kazdopadne z vany se to jeste uklidi nejlip, koberec nebo postel by byl horsi.

  superkarma: 0 24.09.2009, 09:12:34
 12. avatar
  [19] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #17 ..hledám, ale všechno je to fakt daleko. Vem, že tam tu kočku musím odvézt, nechat ji tam a pak pro ní jet...nejbližší byl teďka v Praze...než jsem se rozhoupala, bylo po říji.. Byla to Selena.

  1. na komentář reaguje DanaD — #27
  superkarma: 0 24.09.2009, 08:58:00
 13. avatar
  [18] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #14 ..hele to jsem taky říkala.. pořád lepší, než jinam...ten ocet bych zkusila, ale jestli je to jak říkáš, že potřebuje prostě chodit jinam, než holky, tak aby pak nevybrala jinou toaletu...

  superkarma: 0 24.09.2009, 08:56:33
 14. avatar
  [17] DanaD [*]

  Michaela Kudláčková — #16 ale zenichu je vsude spousta... staci se jen podivat... a ty mas kocky A tak to mas jednodussi....

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #19
  superkarma: 0 24.09.2009, 08:55:14
 15. avatar
  [16] Michaela Kudláčková [*]

  DanaD — #2 Potřebuju ženichy :-) Je to tady těžkýSml80

  1. na komentář reaguje DanaD — #17
  superkarma: 0 24.09.2009, 08:52:46
 16. avatar
  [15] Jingle [*]

  Náš kocourek to s vanou taky zkoušel, ale dostal dvakrát zásah sprchou a je klid.

  superkarma: 0 24.09.2009, 08:11:05
 17. avatar
  [14] DanaD [*]

  Jo Miso na tu vanu staci ocet ... savo kockam smrdi po cpavku a pripomina jim to  kocic  zachodek a chodi tam pak znovu a znovu... vyzkousej a uvidis...  Ona si Bastetka asi znaci teritorium.. protoze je to dominantni kocka... bud rada ze chodi do vany... chi chi

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #18
  superkarma: 0 24.09.2009, 08:06:29
 18. [13] Anime Otaku [*]

  Paráda, musí to být krása, doma se nenudit, i když občas bych z toho asi taky šílela Sml32

  superkarma: 0 24.09.2009, 07:36:35
 19. [12] Marie Šrámková [*]

  A nechcete tedy někdo koťata? Převažují černobílá, jeden mourek, jeden tříbarevný - zrz, černá a bílá - většinou holky - krásné...

  superkarma: 0 24.09.2009, 07:09:59
 20. avatar
  [11] DanaD [*]

  Alka1 — #10 taky koukam jak zjara...

  superkarma: 0 24.09.2009, 07:03:35
 21. avatar
  [10] Alka1 [*]

  Co se to stalo s příspěvky, před chvílí bylo pořadí a autoři jinak? Sml28

  1. na komentář reaguje DanaD — #11
  superkarma: 0 24.09.2009, 06:58:22
 22. [9] evašikulka [*]

  Nádherný článek, po ránu milé pohlazení po duši.Já mám doma sice jen "venkovské" číči, ale destrukci bytu zvládá ta roční úplně stejně jako Bastet.Všem hezký denSml16

  superkarma: 0 24.09.2009, 06:55:49
 23. [8] Marie Šrámková [*]

  DanaD — #5 To "chi" asi není překlep a neznamená "chci", nebo se mýlím?

  superkarma: 0 24.09.2009, 06:55:27
 24. avatar
  [7] DanaD [*]

  succubus — #6 ne opravdu je to chi,Sml30,chiSml30  mam svych kocek dost ....

  superkarma: 0 24.09.2009, 06:54:31
 25. avatar
  [6] succubus [*]

  Mám taky nějakou zásobičku...

  1. na komentář reaguje DanaD — #7

  superkarma: 0 24.09.2009, 06:51:58
 26. avatar
  [5] DanaD [*]

  Marie Šrámková — #4 chi, ja mam prave ted 4 zhruba tehle velikosti ... a  7 kmenovych kousku, chi chi

  1. na komentář reaguje succubus — #6
  2. na komentář reaguje Marie Šrámková — #8
  superkarma: 0 24.09.2009, 06:44:18
 27. [4] Marie Šrámková [*]

  ...

  superkarma: 0 24.09.2009, 06:30:05
 28. [3] Marie Šrámková [*]

  ehm, nestihla jsem to přečíst, ale to je nějaká nevkusná narážka, Míšo?

  superkarma: 0 24.09.2009, 06:28:51
 29. avatar
  [2] DanaD [*]

  A kdy budou kocici miminka?

  1. na komentář reaguje Marie Šrámková — #4
  2. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #16
  superkarma: 0 24.09.2009, 06:20:20
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30 Je to moc pekne cteni, prestoze je teda o kockach. Sml57

  superkarma: 0 24.09.2009, 00:10:23

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme