V minulém týdnu řešila jedna z našich budoucích maminek zásadní problém - zda koupat miminko v kyblíku, nebo ve vaničce. Rozhodla se nakonec pro vaničku. Co ji k tomu vedlo? To si přečtete v dnešním blogu...

zuzkaMáme tu další týden a další pokračování Zuzčina těhotenského deníčku. Jedna moje kamarádka (relativně čerstvá maminka), žije v Holandsku, a tam je zcela běžné, koupat miminka v koupacích kyblících. Zuzka toto dilema také řešila...


V uplynulém týdnu se u nás vyřešilo další dilema. Už několik týdnů jsem se zaobírala myšlenkou, jestli je ke koupání miminka lepší klasická vanička, nebo koupací kyblík.

Argumenty zastánců obou variant byly značně vyrovnané, stejně tak zkušenosti maminek z řady diskuzí. Abych věděla přesněji, co koupací kyblík obnáší, shlédla jsem i několik videí na youtube. Už jsem byla téměř rozhodnutá, že zvítězí kyblík z důvodů - menší spotřeba vody, údajně lepší pocit miminka při koupání, šetrnost k zádům rodičů. Jenže pak jsem čistě náhodou našla v časopise krátký článek k tématu, kde fyzioterapeutka používání koupacích kyblíků nedoporučovala kvůli nevyvinutým zádovým svalům miminka. Takže jsem zase nevěděla, k čemu se přiklonit. Dilema se rozlousklo úplně jednoduše, když jsem minulý týden zavítala v Rakovníku do dětského zboží a zcela neplánovaně z obchodu odcházela kromě jiného i s moc hezkou vaničkou. Když ji Honza uviděl, hned ji chtěl zkoušet se slovy, že to jsem moc neodhadla, že mu asi bude malá. :-)

Další část výbavy, kterou si můžeme odškrtnout, je kočárek. Vybrali jsme přes inzerát jeden starší a rozhodli se pro něj. Původně měl být určený na chalupu, abychom ho nemuseli stále převážet, s tím, že domů si pak koupíme nějaký pěknější. To se změnilo v okamžiku, kdy jsme si kočárek přivezli domů a změnili původní plán. Shodli jsme se, že je pěkný a že si ho necháme jako ten hlavní - domácí - a na chalupu pořídíme něco jiného. Vyvstala ale otázka, kam s ním. Slyšela jsem někde, že by kočárek neměl být v domě do narození miminka, takže jsme ho zatím uskladnili u příbuzných. Už vidím, jak bude v zimě sněhová kalamita, a pro kočárek se nedostaneme :-) Taky jsem zvědavá, jak s kočárem budeme doma manipulovat, kde ho budeme parkovat a tak. Tady ale nezbývá než počkat, k jaké improvizaci nás následně život donutí.

zuzu

V minulém týdnu jsem měla ještě dovolenou, takže jsem byla zvědavá, co na mě čeká v práci. Po dobu mého volna se totiž rozhodlo, že se naše společnost bude slučovat s jinou, tak jsem zvědavá, co nejen mně následující týdny v práci přinesou. Když jsem přišla do práce, kolegyně hned kontrolovaly, jak moc jsem narostla. Stále dodržujeme s Honzou zavedený rituál měření se a vážení každých čtrnáct dní. Vzhledem k mému již 20 týdnů trvajícímu apetitu k jídlu, který nebyl nijak usměrňován těhotenskými nevolnostmi, je to na ručičce váhy skutečně znát. Ale o tom třeba zase příště. To už možná budeme i vědět, jestli naší rodinu v lednu rozšíří holčička, nebo chlapeček.

Zuzka


Teda, Zuzko, musím říct, že vzhledem k vaší aktivitě a sportovnímu založení bych čekal, že si pořídíte nějaký víc terénní kočárek. Nebo budete taky pořizovat takový ten ruksak na mimčo?

Čtěte Zuzčin blog

Reklama