Styl

Koupání nahoře bez je už v Polsku povoleno


Okresní soud v polském Štětíně zbavil obvinění dvě dívky, které se v květnu loňského roku procházely po městské pláži bez horního dílu plavek. Informuje o tom server Gazeta.pl s tím, že tak vlastně povolil "topless" na polských plážích a koupalištích.

V listopadu loňského roku soud za tento prohřešek udělil oběma ženám pokutu ve výši 30 eur (zhruba 850 korun), okresní soud ale tento verdikt zvrátil.

Podle něj totiž v Polsku neexistuje zákon, který by ženám zakazoval koupání bez horní části plavek. Počínání obou dívek tak podle soudu lze označit za "pobuřující nebo nemorální", nikoli však protizákonné.

Incident se odehrál v květnu loňského roku na pláži Arkonka ve Štětíně. Dvě dívky, z nichž jedna pracuje jako modelka a v polských pánských časopisech se již několikrát objevila "nahoře bez", se koupaly, opalovaly a procházely po pláži bez podprsenek.

Překvapila je přitom policejní hlídka, která požadovala, aby se "okamžitě oblékly" a ještě zaplatily pokutu v přepočtu 900 korun. Dívky odmítly, a tak celá záležitost putovala k soudu.

   
04.02.2009 - Krása - autor: Pavel Miškovský

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme