Zdraví

Koupání miminek

Miminko má od narození velmi tenkou pokožku, která se postupně vyvíjí a sílí. Navíc je dětská pokožka velmi jemná a citlivá, takže reaguje na sebemenší podráždění nebo na nedostatečnou péči. Proto je pro zdraví dítěte důležitá správná hygiena nejen při koupání, ale také při přebalování a při jídle.

Koupání před večerním spánkem je každodenním rituálem. Tento rituál některé maminky dodrží až do tří let dítěte. Některé děti nemají koupání rády a ve vodě pláčou, některé naopak koupání a cákání milují, ale všechny si blaženě užívají maminčinu péči po koupání. A maminky, ty si nechávají na svém děťátku záležet.

Miminko a batole má na rozdíl od větších dětí na těle množství faldíků a kožních záhybů, kde se zadržuje pot, který působí na citlivou pokožku velmi agresivně a zapříčiňuje vznik opruzenin. Zvláště tato místa na těle dítěte, kde kůže v záhybech přiléhá k sobě je nutné kontrolovat a udržovat v čistotě. Je dobré mít po ruce například navhlčené ubrousky či žinku a citlivá místa podle potřeby omýt nebo otřít.

Několik rad při koupání miminka:
· Snažte se koupat dítě pokud možno ve stejné denní době, nejlépe před večerním krmením a spánkem. Dítě potřebuje určitý režim a koupání je jeho důležitou součástí. Před večerním krmením bývá často nevrlé a plačtivé, ve vodě se unaví a zklidní.
· Teplota vody by měla být vlažná, ne moc teplá, aby se dítěti dobře usínalo a koupel je osvěžila. Dbejte na to, aby voda nebyla moc studená, malé miminko velmi rychle prochladne. · Při koupání je nutné dát zvýšený pozor na bezpečí dítěte. Vždy je nutné je ve vodě přidržovat, zvláště pokud ještě nesedí a nikdy je nenechávat ve vaně samotné, ani na okamžik. Pro větší pohodlí můžete použít speciálních lehátek, na které se dítě v šikmé poloze položí, takže má hlavičku na vodou, ale tělo je ve vodě, lehátka neomezují pohyb nožek a rukou.
· Pro mytí pokožky je důležitý správný výběr mýdla, mýdla pro dospělé často díky svému složení dráždí pokožku, které je u dětí citlivá.

Naším tipem jsou mýdla Nela Batole, které pokožku zvláčňují a hydratují.

Dětské mýdlo classic Nela Batole obsahuje vitamín E, dětské mýdlo baby olej obsahuje dětský olej a dětské mýdlo milk, určené pro zvýšenou péči o citlivou pokožku, je obohacené o mléčné přísady. Ty pomáhají udržet hebkost a vláčnost pokožky. Tato mýdla doporučují dětští a kožní lékaři.

Všechny tři druhy mýdel Nela Batole jsou klinicky a dermatologicky testovány, udržují dětskou pokožku čistou, hebkou a zdravou.

   
10.04.2003 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Jasně že místa, která se ušpiní se mají mýt denně, nebo i častěji, podle potřeby. Ale celé miminko by se asi denně koupat nemělo.

  superkarma: 0 09.12.2003, 14:38:45
 2. avatar
  [11] zena [*]

  My koupeme taky každý den. Malýmu se tam moc líbí, kope nožičkama a je to moc fajn. Taky si nedovedu představit, že by šel spát nevykoupán. Osobně používáme kosmetiku Bubchen /přehlasované u/ a je moc super. Máme mejdlíčko do koupele, mlíčko po koupeli, krém na obličejíček a krém proti opruzeninám. Je prostě výborná. Doporučuju.

  superkarma: 0 10.04.2003, 20:23:33
 3. avatar
  [9] Mánička [*]

  nezva=bezva

  superkarma: 0 10.04.2003, 19:51:54
 4. avatar
  [8] Mánička [*]

  Taky koupeme každý den . Máme z toho nezva rituál a upřímně řečeno, když vidím, co teď všechno prcek vymete za den, tak by mi asi připadalo trošku nehygienické ho dát spát aniž bych mu umyla pořádně ruce a prdelku Navíc se mu ve vodě strašně líbí, na plavání ze zdravotních důvodů nemůžeme, tak není co řešit.... kdyby měl nějaké kožní problémy, tak neřeknu, ale takhle... já se taky sprchuju minimálně jednou denně...

  superkarma: 0 10.04.2003, 19:51:07
 5. avatar
  [7] Lesana [*]

  No jo, tak to moje pediatrička taky každodenní koupání u miminek moc neschvaluje. Protože jim voda zbytečně vysušuje pokožku, zvlášť když se použije mýdlo, a potom je nutné je zbytečně olejíčkovat... A jak bylo v článku zmíněno, děti mají citlivou pokožku, takže čím míň "chemie" se na ní napatlá, tím líp... My tedy koupaly prakticky denně (obě mé děti vodu milují :o) ), ale s mýdlíčky se šetří. Začaly jsme ho používat prakticky ve chvíli, kdy děcka z věku čistých voňavých miminek vyrostla do věku špindír, co všude vlezou a všechno chytnou do rukou :o)

  superkarma: 0 10.04.2003, 19:12:38
 6. avatar
  [4] Olka [*]

  Už mi byly tři roky a přesto se denně sprchuji, je na tom něco špatného? Děti už mám taky "přerostlé" a neumím si představit, že by šly do postele se špinavýma nohama. V létě se sprchují i dvakrát denně, když jsou zpocené nebo umazané. Pravda, mýdlo používáme cíleně, ne na celé tělo.

  superkarma: 0 10.04.2003, 09:32:53
 7. avatar
  [2] Jupíí [*]

  A miminko jsem zásadně nekoupala v ŽÁDNÉ kosmetice, jenom v teplé vodě

  superkarma: 0 10.04.2003, 08:24:12
 8. avatar
  [1] spetulka [*]

  Každodenní koupání?To se ještě doporučuje?Všechny moje kamarádky,co mají miminka mají od pediatrů doporučeno koupat max.obden nebo i jen 2xtýdně.A to má každá jinýho pediatra,tak nevím

  superkarma: 0 10.04.2003, 07:50:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme