Bulvár

Koučka PhDr. Zdeňka Kárná mění životy - zázrak, nebo skutečnost?

Dnes si stále spousta lidí nedovede představit, že si najme osobního kouče, a nevěří, že lze svůj život radikálně změnit k lepšímu. Ať už v profesní, nebo osobní sféře.

Ještě tak vyhledáme psychologa nebo si najmeme psychiatra, když se cítíme extrémně nešťastní či nemocní. Potom neváháme investovat čas i peníze. Pokud jsme ale zdraví a relativně spokojení, tak nějak přežíváme a říkáme si: Ano, mohlo by to být lepší (vztah, práce, peníze), ale raději vrabec v hrsti nežli holub na střeše - nemohu mít přece všechno!

kouč

Už pouhé setkání s paní doktorkou je zážitkem.

Pozitivní energie z ní přímo tryská a je nakažlivá. Ale hlavně ovládá umění vám ji předat a naučit vás s ní pracovat. Umí tohle všechno jen proto, že žila rok v USA? Nebo se tak narodila? Jak to dělá?

Ne, určitě není čarodějnice, která by mávnutím kouzelného proutku dokázala z outsidera udělat šampiona, ona pouze ví, jak vás nasměrovat, abyste to dokázali vy samy.

Dante Alighieri se vznáší v oblacích...

Naše čtenářka Dante Alighieri se pro koučink rozhodla na základě doporučení. Cítila se neschopná, ztracená, bez cíle a zoufalá. Práce ji nebavila, trpěla úzkostmi a malomyslností. Neměla odvahu ke změnám, vítězila pohodlnost. S mocnou podporou Zdeňky Kárné si troufla ucházet se o práci, pro kterou neměla praxi ani vzdělání. Její vášnivá touha ale slavila úspěch. Tvrdí, že není vyvolená, jen našla odvahu jít za svými sny. Současně se dokázala konečně přihlásit do taneční skupiny, po které 10 let toužila. Díky koučinku našla sebevědomí, cíl, odvahu i cestu a její život se během dvou měsíců otočil o 180 stupňů. Napsala mi: „Na konci prvního sezení jsem si uvědomila, že jsem se zavřela do jakéhosi vězení, a proto nejsem schopna akce. Viděla jsem překážky v ostatních lidech a okolnostech, ale ve štěstí jsem si bránila jen já sama. Změna ovšem vyžaduje námahu a překročení stínu - to občas bolí. Zdeňka Kárná mně definitivně otevřela oči. Napsala mi, ať nezapomenu, že úspěchy jsou moje zásluha, protože jsem moc chtěla. Někteří lidé si myslí, že se sebou nic udělat nemohou - mají pravdu, to jsou totiž právě ti, kteří si to myslí.“

Rozhodla jsem se, že chci taky...

Když jsem si e-mail naší čtenářky přečetla, objednala jsem se u paní doktorky na první „zkušební“ sezení. Před nedávnem jsem ztratila vlivem několika okolností spoustu sebevědomí a moc jsem si přála s tím něco udělat. Stát se „na stará kolena“ (za tuhle větu by mě paní Kárná velmi pokárala :-)) profesně úspěšným člověkem. Už při oné první schůzce jsem cítila, jakoby 120 minut uteklo během 20 minut. Rychlý ozdravný uragán, doslova smršť ve vašem životě.

Nejste na školení, nejste na přednášce - všechno probíhá přirozeně a přijatelně. Nikdo vám neimplantuje do mozku bůhvíjaká moudra. Pracujete s volnými asociacemi a podvědomím. Na první pohled jednoduché a zábavné, ale energeticky velmi náročné pro vás i kouče.

Přečtěte si o tom v chystaném rozhovor s paní doktorkou. Dozvíte se zajímavosti ze zákulisí práce koučky a přečtete si i kuriózní příběhy jejích klientů. Již brzy!

   
05.11.2014 - Společnost - autor: Zuzana Anai Hainallová

Komentáře:

 1. avatar
  [9] peetrax [*]

  gerda — #2 to bych asi nesrovnávala. Kamarád, aspoň ten dobrý, je kolikrát zatažený do našich problémů, že je nedovede vidět s odstupem.

  superkarma: 1 05.11.2014, 20:30:03
 2. avatar
  [8] peetrax [*]

  Jé, Zdeňka Kááárnááá, Televize Nova! To bývaly časy! Sml54

  Jsem pro každou aktivitu, která člověku pomůže a posune ho dál, takže jsem zvědavá, co se dozvím. O koučích toho zatím nevím moc, přijdou mi jako novodobí šarlatání, nezřídka jsou to osoby bez kvalifikace Sml68, ale paní Kárná působí celkem důvěryhodně, určitě i proto, že mi připomíná moje dětství a beru ji pořád jako "paní z televize". Sml16

  Dante, gratuluji ti k úspěchům, taky k nové práci i k tomu dalšímu. Jsi stále v ČB, nebo ses v rámci změny i přemístila? Sml58

  superkarma: 0 05.11.2014, 20:28:50
 3. avatar
  [6] Danila [*]

  no super. tak táto téma ma veľmi zaujíma Sml59Sml67

  Koľko stojí hodina s koučkou? cca Sml58

  superkarma: 0 05.11.2014, 15:16:37
 4. [5] knihovna [*]

  Anai, moc se těším na další zážitky a rozhovor. Potěšila jsi mě! Sml79 Sml67 Sml59

  superkarma: 0 05.11.2014, 13:14:56
 5. [4] Bucík [*]

  Mě to asi pomohlo, kdyby mně byl člověk, který koučink vede, mně byl sympatický, vzájemně bychom si sedli.

  superkarma: 0 05.11.2014, 10:30:06
 6. avatar
  [3] Brixik [*]

  Kamarád je sice fajn, ale kouč to není. Kouč vše vidí svým profesionálním nadhledem a na rozdíl od psychologa nebo terapeuta je tu opravdu od toho, aby vám řekl, co a jak byste mohli udělat jinak. pak už je o samozřejmě na vás. Chodím na koučink přes půl roku,m stojí mě to třetinu výplaty, ale je to výborná investice.

  superkarma: 1 05.11.2014, 09:46:36
 7. avatar
  [2] gerda [*]

  Jistě je to výrazná pomoc, zajít na takové pracoviště, ale někdy pomůže i to, když nás vyslechne kamarád. Lidi dnes k sobě mají mnohem dál, všecko nosí v sobě, a než by si sedli u dvou deci na pokec, radši si budou posílat sms.

  1. na komentář reaguje peetrax — #9
  superkarma: 1 05.11.2014, 08:16:22
 8. avatar
  [1] Suzanne [*]

  Cokoli člověka posune kupředu a výš, cokoli ho motivuje, aby začal pracovat na svém štěstí, ať je to vytažená karta, kouč nebo autogenní trénink, schvaluji a dávám tomu palec nahoru. Sml67

  superkarma: 2 05.11.2014, 06:27:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme