vivienne

Co by byl podzim bez kostky? Nuda. Kostkované látky jsou typické pro podzimní garderobu a dodají jí „dandyovský šmrnc“. Nemáte-li odvahu na kostkovaný kabát, zkuste to alespoň se šálou, nebo kabelkou.

kabelka vivienne

Pokud máte ráda tento vzor, nenajdete lepší příležitost ho nosit, než právě teď. Podzim je pro kostku jako stvořený. Možná je to tím, že si ho spojujeme s teplými vlněnými materiály, ale kostkované můžou být i večerní šaty. Nevěříte?Královna kostky, britská návrhářka Vivienne Westwoodová, vás určitě přesvědčí. Výrazná kostka na korzetech je určitě víc sexy, než romantická kytička.

korzet vivienne

V jejích kolekcích nesmí kostka chybět. Je to symbol a její značka. A jinak tomu není ani v kolekci pro letošní podzim a zimu. Objevil se nejen krásně výrazný tartan na kabátcích a korzetech, ale i jemná, sotva znatelná kostka na kalhotových kostýmech.

kostym vevienne

Kalhotový kostým z kolekce podzim/zima

sukne vivienne

Kostkovaná sukně s rolákem z téže kolekce

Uznávám, že modely této návrhářky jsou pro většinu z nás cenově nedostupné, ale berte je jako inspiraci.

Ale ani značky, které se dají koupit u nás, kostkou nešetří. Podívejte se do fotogalerie, kde najdete spoustu modelů od značek Esprit, Zara, H&M, Mango a New Yorker.

Foto: Facebook Vivienne Westwood a Facebook značek: Zara, ESPRIT, NewYorker

Čtěte také:

Reklama