první příspěvek na téma „Moje oblíbená hračka“je tady a s ním vzpomínka na stavebnici, se kterou si nejraději hrála naše čtenářka Žofie. Jednou ale vzala milá stavebnice za své a může si za to sama.

Dobrý den všem. Dnešní téma mi dalo zavzpomínat.... Moje oblíbené hračky nebyly kupodivu ani medvídek ani panenky. Jedna z hraček byla taková kostičková stavebnice, něco jako dnešní Lego nebo Cheva. S tou jsem si opravdu hrála moc ráda a pořád jsem stavěla různé domečky. Bohužel, jen do chvíle výchovného momentu, kdy jsem si rozházenou stavebnici nechtěla uklidit. Uklidila ji tedy moje matka a to tím způsobem, že ji nasypala do kamen.

A druhá nejoblíbenější hračka? Asi překvapím, ale byly to papírové vystřihovací panenky a k nim oblečky. Tenkrát se to prodávalo v papírnictví. Moc ráda jsem si s nimi hrála. Dokonce jsem časem malovala na čtvrtky i oblečky vlastní a rozšiřovala panenkám garderobu. Z toho mi dodnes zůstalo, že ráda šiju, pletu, prostě už neoblékám papírové panenky, ale o posunula jsem se v čase a občas se realizuji formou ručních prací.

Ještě by se dalo zavzpomínat na babiččina koťata, vožená v kočárku pro panenky, ale to už byla jen okrajová záležitost....

Pak nastala doba, kdy jsem se od hraček vyloženě dětských dostala ke koníčku větší slečny, a tím bylo čtení. A to mi zůstalo dodnes.

Všechny moc zdraví Žofie

Milá Žofie, tak to jste mi přesně kápla do noty. Stavebnici, byla červenobílá jsem taky milovala a vystřihovánky jakybsmet. Pane, nejsme náhodou bráchové?

Text nebyl redakčně upraven

S čím jste si hrály vy, milé ženy-in? Také zavzpomínáte? Byly vaše hračky spíš technického rázu, nebo čistě holčičí? Víte, kde vaše hračka skončila? Měla také tak pohnutý osud jako stavebnice čtenářky Žofie? Pošlete nám fotku své milované hračky, pokud ji ještě máte?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama