Bulvár

Kosmické léto je tady


V plné síle vypuklo Kosmické léto. Nenechte si jej ujít…

O čem  je řeč? O akci, kterou na podporu klubu KOSMOS letos poprvé připravilo občanské sdružení Máme otevřeno? v kavárně Vesmírna v Praze.

Kosmos je klub přátel Máme otevřeno?, o. s. založený roku 2003. Jeho cílem je vzbudit zájem veřejnosti o problematiku lidí s postižením a současně získat pro sdružení individuální dárce.

Klub KOSMOS má v současné době 50 členů, kteří podporují sdružení svými příspěvky buď pravidelně, nebo jednorázově.

Co chystá Kosmické léto ve Vesmírně jsem se zeptala Lenky Miličové z občanského sdružení Máme otevřeno?

Co na návštěvníky Vesmírny čeká v rámci Kosmického léta?
Současná nabídka zdravých, poctivě a podomácku připravených jídel a nápojů bude rozšířena o několik žhavě letních novinek zahrnujících např. cironový sorbet s horkými malinami, sangrii s ovocem nebo třeba salát s domácím kozím sýrem. Za vlídné ceny budou ke koupi také atraktivní “kosmická” trika.

Prozraďte něco víc o ,,kosmických“ tričkách…
Motivy pro kosmická trika a veškeré další materiály k této akci pro nás vytváří MgA. Jitka Petrová - vycházející hvězda ilustrátorského nebe (např. kniha V Tramtárii, tam je hej a jiné).

Jak pomůže člověk, který si jej koupí?
Výtěžek z  prodeje triček (ve chvíli, kdy prodej začne být výdělečný a nebude jen pokrývat počáteční investici) půjde na podporu integračních programů Máme otevřeno?, o. s.

Tréninková kavárna Vesmírna, která je v centru Prahy od roku 2002, je přirozeným integračním prostředím, ve kterém se denně setkávají lidé s postižením i bez. O návštěvě Vesmírny jsme psali ZDE.

Na co se ještě hosté mohou těšit?

Léto ve Vesmírně bude samozřejmě i kulturní. Kromě výstavy fotografií Jiřího Švarce “Tady bydlím – velké album fotek z Lužin,” která potrvá až do konce srpna, na hosty čeká i živá hudba, filmy a mnoho dalšího. Kosmické léto bude také doprovázet velká letní soutěž o kosmická trika a kartu opravňující svého majitele k čerpání slev na vesmírné menu.

Jaká je návštěvnost Vesmírny během prázdnin?
V létě přichází do Vesmírny hostí méně, než je tomu po zbytek roku. Je to dáno celkovým odlivem tradičních návštěvníků, jako jsou třeba studenti a maminky s dětmi, ale i absencí zahrádky, která by přilákala náhodné kolemjdoucí.

Ale Kosmické léto je tu, a kdo by si nechal ujít osvěžující Sangrii s příjemnou obsluhou, kulturou a možností si zasoutěžit. Tak až půjdete kolem Vesmírny (Ve Smečkách 5, Praha 1), nezapomeňte vstoupit... 

   
17.07.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

  1. avatar
    [2] Solei [*]

    Také přeji hodně štěstí a už se těším na širší nabídku. Když jsem tam byla naposledy dostala jsem k čaji k zakousnutí pouze tyčinku chalvy nakrajenou na kousky. Hned jak bude příležitost tak se tam vypravím a podívam se na ty domácí poctivá jídla :-)

    superkarma: 0 18.07.2006, 09:40:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme