korres

Korres Natural Products je přírodní řecká kosmetika, jež byla vybudována na homeopatických základech. Dnes zaujímá jedno z předních postavení na světovém trhu s nabídkou přírodní kosmetiky a biokosmetiky. Korres se po celém světě prodává asi v 5500 lékárnách.

Příběh kosmetiky Korres

korresKosmetika Korres vznikla v nejstarší řecké homeopatické lékárně (Tzivanidis Pharmacy, Atény), ve které její zakladatel Yiorgos (nebo také George) Korres pracoval během svých studií farmacie. Na základě bohatých zkušeností a znalostech homeopatie, s vírou v čistě přírodní suroviny se rozhodl založit Korres Natural Products s cílem vyrábět bezpečné, účinné, trendové a všem dostupné přírodní produkty. Velký podíl na vývoji této kosmetiky měla i jeho žena, Lena Korres.

Lena byla prvním zaměstnancem Korresu a od vzniku značky hrála velmi důležitou roli ve vývoji značky a její pozici na trhu. V Korresu zastávala mnoho strategických funkcí. Úzce spolupracuje s vývojovým týmem, je zapojená do komplexního procesu vývoje produktů - od stádia konceptu, přes tzv. nulový - základní produkt, zařazení do produktové linie, ocenění produktu, testování produktu, výběr odstínů a sledování trendů líčení v dekorativní kosmetice, design až po vývoj propagačních a školících materiálů.

Největší výzvou pro ni byl vývoj linie produktů s pravým řeckým jogurtem. Vývoj stabilní kosmetické formule s obsahem živých kultur byl inovativním přírodovědným úspěchem a tato linie byla první na světě, která obsahovala pravý jogurt.

Jaká je kosmetika Korres?

Korres dnes nabízí více než 500 produktů - péče o pleť, tělo, vlasová péče, pánská péče, přípravky na opalování, dekorativní kosmetika, přírodní barvy na vlasy bez amoniaku a také potravinové doplňky. Všechny výrobky obsahují rostlinné a přírodní složky té nejvyšší kvality. Výzkum nových produktů vychází ze studie rostlin, jejich vlastností a chování. Následně je využití jednotlivých principů a složek aplikováno do vývoje kosmetických novinek značky Korres.

Využívají se čtyři skupiny přírodních ingrediencí řeckého původu

  • byliny známé a hojně využívané pro své léčebné účinky (aloe vera, třezalka, pupalka dvouletá atp.),
  • tradiční řecké byliny - Mastiha a tymián, organický červený šafrán,
  • potraviny používané v Korres kosmetice - řecký jogurt, tymiánový med,
  • vysoce účinné přírodní látky jako např. DNA vodního melounu.

V Korres výrobcích nenajdete minerální oleje, silikony, parabeny ani propylen glykol. Produkty jsou balené ve stylově čistých obalech, které zdobí nádherné, velmi jednoduché fotografie rostlin (ingrediencí s řeckými popisky).

Filosofie kosmetiky Korres

Korres koncept je dotažený do posledního detailu. Inovativní a velmi propracovaný je přístup nejen k samotným produktům, ale také co se komunikace směrem k zákazníkovi týče. Korres si pohrává s protiklady: přepychově vyhlížející prodejny kombinují velmi drahé materiály s použitím materiálů zdánlivě obyčejných, jako jsou euro palety. Čisté přírodní produkty využívající kvalitních řeckých rostlin a surovin, kdy některé z nich jsou velmi vzácné (pryskyřice stromu Mastiha například roste pouze na jediném ostrově Chios) jsou paradoxně svými cenami dostupné široké veřejnosti. George Korres nechce produkovat luxus pouze pro omezenou skupinu zákazníků. Jeho přáním je, aby si vysoce kvalitní výrobky mohli dopřát všichni. A protože do inzerce nevkládá téměř žádné prostředky, mohou být produkty cenově dostupnější.

Které světové celebrity mají oblíbenou značku Korres?

Jsou to například: Rihanna, Kylie Minogue, Victoria Beckham, Angelina Jolie, Scarlett Johansson, Charlize Theron, Whoopi Goldberg, Drew Barrymore, Woody Allen, Goldie Hawn, Eva Mendes, Naomi Campbell, David Beckham.

KORRES Obchody

korres

Řekové jsou na „svůj" Korres náležitě hrdí, a proto produkty Korres naleznete téměř v každé řecké lékárně. Celosvětově je Korres považována za jednu z nejprogresivnějších přírodních kosmetických značek. Obchody Korres naleznete v mnoha světových department stores (Londýn, Paříž, New York, Los Angeles, Miláno, Řím, Barcelona, Helsinky, Berlín, Mnichov, Tokyo, Dubai, Hong Kong, Johannesburg, Sydney atp.) Korres se po celém světě prodává asi v 5500 lékárnách.

KORRES v Praze

Pražský obchod Korres se nachází na jedné z nejlepších adres v Praze - Na Příkopě v Galerii Myslbek. Slavnostně otevřen byl 13. 2. 2009, veřejnosti pak o den později, na Valentýna. Kosmetiku Korres také koupíte v obchodech firmy Profimed a na www.profimed.cz.

Korres je jedinečný a Praha si ho opravdu zaslouží.

V dalších článcích se dozvíte další zajímavosti o jednotlivých přírodních složkách, ze kterých tato kosmetika vychází, tipy na dárky a o dalších nových trendech, zejména v boji proti stárnutí pleti.

Korres a nadace Heleny Houdové Slunečnice: PROFIMED prostřednictvím značky KORRES spolupracuje s nadací dlouhodobě. Z prodeje zboží KORRES - sluneční linie - se na projekty nadace pravidelně poukazují peníze a to celý výtěžek z prodeje. Práce nadace je velmi průhledná a poctivá. SLUNEČNICE poukazuje prostředky na konkrétní vlastní či existující projekty - peníze Slunečnice pomáhají na celém světě zejména dětem.

Reklama