Pro svou letošní dovolenou jsme si vybraly s kolegyní Věrkou cestovní kancelář ITS BILLA TRAVEL TRAVEL. Nechaly jsme si doporučit jak lokalitu, tak hotel. Protože jsme letěly my dvě a 2 děti a hlavním hlediskem bylo pro nás to, aby to bylo prostředí pro ně vhodné.

korfu

Zástupce cestovní kanceláře nám doporučil ostrov Korfu a hotel CLUB CALIMERA Gelina Village ****.   Daly jsme na jeho doporučení a byly jsme spokojené my i děti.

Korfu bývá často trošku pateticky nazýváno „smaragd Středomoří“. Patří k nejkrásnějším evropským ostrovům. Díky hojným srážkám a příznivému klimatu se zde daří rozličné fauně i flóře, které přispívají ke kráse „zeleného ostrova“.

Neobvyklé množství zeleně je dáno hlavně příznivými přírodními podmínkami, protože kromě teplého podnebí na Korfu hodně prší, což u ostatních jižnějších řeckých ostrovů není tak obvyklé. Proto se ostrov na jaře doslova topí v záplavě květů – např. zde roste více než 40 druhů orchidejí.

korfu

Pobřeží Korfu zaujímá délku více než 200 km a zdejší pláže patří k nekrásnějším v celém Středomoří. Co se týče druhu povrchu, vybere si skutečně každý. Někde leží čistý písek, jinde pak najdete menší či hrubší oblázky. Většina pláží je dobře dostupná, zejména na západě však lemují pobřeží strmé skály a pláž je občas přístupná jen lodí. Západní strana ostrova je také větrnější a přístup do vody není tak pozvolný.

korfu

Na Korfu je možné nalézt celou řadu měst, městeček a malých vesniček, jejichž vznik umožnila především velmi výhodná strategická poloha ostrova, která v jeho bohaté historii sehrála velmi významnou roli. Díky bohatému turistickému ruchu je na Korfu rozvinutá síť cest, takže cestování mezi jednotlivými letovisky není problém, a to jak autobusem, autem, tak i třeba na půjčené motorce.

Hotel, ve kterém jsme bydlely,  byl na severní straně Korfu, v bezprostřední blízkosti městečka Acharavi. Acharavi je hlavním městem severní strany řeckého ostrova Korfu. Nachází se přímo poblíž krásné, dlouhé pláže.  Acharavi nabízí dostatek nočního vyžití a na své si přijdou i ti, kteří hledají pravou řeckou atmosféru. Acharavi má také výhodnou polohu s přihlédnutím k nějvětším turistickým lákadlům Korfu - útesům na Sidari. Na nejvyšší horu Pantokrator, ze které je vidět celý ostrov i pevnina, je to odtud cca 10 km.

korfu

Hotel  CLUB CALIMERA Gelina Village **** je jedním z nejlepších, které se v této lokalitě nacházejí.  Leží na okraji města v rozlehlé zahradě přímo na dlouhé písečno-oblázkové pláži, která se zvolna svažuje do moře a je velmi vhodná pro děti. Vzdálenost od Acharavi je 500 m, do města Korfu 40 km, zastávka linkového autobusu je před hotelem.

Stravování bylo all inclusive a bylo opravdu výborné. Sladké, slané, ryby, maso, tradiční řecké pokrmy, ale i strava, na kterou jsme zvyklí. Pochutnaly jsme si my i děti a cpaly jsme se statečně celý týden. Pozitivní bylo, že to ani u jedné nebylo znát po příjezdu při vstupu na váhu!

korfu

V celém komplexu bylo několik bazénů, dětská hřiště, malá zoologická zahrada a v bezprostřední blízkosti komplexu aquapark, do kterého jsme měly po celou dobu pobytu volný vstup. To jsme opravdu ocenily, protože z apartmánu do aquaparku jsme to měly 3 minuty a mohly jsme tam kdykoliv během dne zajít – třeba jen na chvíli. Bylo to pro děti příjemné zpestření.

Pro větší děti jsou zde k dispozici kurty, hřiště na hřiště na basketbal, stolní tenis, šipky, bingo, lukostřelba, vodní pólo, plážový volejbal. Výuku plážového volejbalu, stejně tak jako i plavání zajišťují po celou dobu pobytu instruktoři.

korfu

Denně zde fungují od samého rána až do pozdního večera bohaté animační programy, takže se Vaše děti určitě nebudou nudit!

Tento a jiné hotely naleznete v nabídce cestovní kanceláře ITS BILLA TRAVEL.

Více na www.itsbilla.cz

Reklama