Potížím s povadlými očními víčky se s postupem let vyhne málokdo. Z estetických i zdravotních důvodů je ale třeba tento problém řešit. Máte obavy z chirurgického zákroku? Nezoufejte, skalpel není nutný. Slyšela jste už o přístroji Plexr? Na tuto neinvazivní metodu korekce očních víček jsme se zeptali MUDr. Niny Koutné, dermatoložky Kliniky GHC Praha.

plexr

Na jakém principu přístroj Plexr při korekci očních víček funguje?
Přístroj funguje na bázi radiofrekvence. Při ošetření vzniká ve vrstvičce vzduchu mezi špičkou aplikátoru a pletí fyzikální plazma, která kontrolovaně odpařuje povrch daného bodu kůže. Protože při jednobodovém ošetření vznikne efekt pouze v rozsahu tečky, je nutno těchto tečkovitých okrsků udělat v dané lokalitě mnoho a podle zamýšleného efektu daný okrsek tečkami více či méně jakoby vykrýt. Pouze takto dosáhneme skutečného efektu, což je kontrakce kolagenu, tedy finálně redukce poklesu víčka (či jiné partie) nebo zlepšení vrásek některých lokalit (např. u kořene nosu, kolem úst). Přístroj přitom nemá potenciál udělat jizvu.

Lze provést korekci horních i dolních očních víček?
Ano, je. Tímto způsobem ale nelze korigovat např. otok dolních víček či vyhřezlá tuková tělíska.

Je možná korekce očních víček v každém rozsahu jejich poklesu?
Ano. I u pokročilého poklesu lze tímto způsobem dosáhnout významného zlepšení. Záleží ale i na individuální reakci tkáně.

DrPro koho je vhodná a naopak, je někdo, kdo by ji neměl podstupovat?
Zákrok není vhodný tam, kde jsou již vyhřezlá tuková tělíska. Ta se vyskytují obvykle na dolním, ale mohou být i na horním víčku a řešit je tímto přístupem nelze. Naopak tzv. xantelasmata – povrchová depozita „tuku“ tvořící světlé či nažloutlé okrsky v kůži víček Plexrem řešit lze.

Zákrok neprovádíme během těhotenství  a kojení klientky, není vhodné jej podstoupit ani v případě nějakého těžkého celkového onemocnění. To může být například onkologická nemoc či těžký deficit imunity. Zákrok nedoporučujeme ani tehdy, pokud klient dlouhodobě užívá větší dávky např. kortikoidů. Pokud se vyskytují kožní infekce v oblasti zamýšleného zákroku (např. opar či hnisavé infekce), postupuje se individuálně. Ošetření v takovém případě spíše není vhodné, anebo pouze pod clonou příslušných léků.

Je zákrok vhodný i pro muže?
Ano, zákrok běžně provádíme i u mužů.

Redakce doporučuje:
Co takhle dát korekci očních víček partnerovi pod stromeček?

Je korekce trvalá, nebo jen dočasná?
Ani efekt chirurgického zákroku není trvalý, v zásadě jde o efekt na cca 5-10 let. Toto lze říci i o efektu Plexru. Vídáme však občas i klienty po klasické operaci víček, kteří již 2 roky po zákroku opět mají víčka povolená. Vše je totiž ovlivněno genetikou, biologickým věkem a v neposlední řadě i způsobem života. Čím více slunce a třeba i kouření, tím více kolagen v pleti ubývá, struktura pleti a podkoží se mění a pleť se kazí.

Kolik zákroků je k požadované korekci zapotřebí a kolik stojí?
Obvykle stačí k dobré korekci jeden zákrok. Je výjimečné, že se něco v dané partii s odstupem dodělává, někdy si klientka přeje řešit ještě jinou partii. Ošetření obou očí stojí 5990 Kč + 280 Kč za znecitlivující gel.

Je zákrok bolestivý?
Před zákrokem aplikujeme na 30 minut speciální anestetický gel, který dosti tlumí nepříjemné pocity při vlastním zákroku. Nedá se sice říci, že by po tomto znecitlivění člověk necítil nic, ale u většiny klientů lze zákrok provést komfortně. Pokud se jedná o citlivějšího jedince, může aplikaci cítit o něco více, ale i tak lze zákrok dobře absolvovat. Injekční lokální anestezie u tohoto typu zákroku vhodná není, a to z fyzikálních důvodů.   

A co doba rekonvalescence?
Vzhledem k principu přístroje jsou v ošetřených místech po zákroku viditelné hnědé tečky či plošky z nich spojené. Vypadají, dalo by se říci, jako tetování. Místo je zarudlé a může pálit, víčka bývají oteklá. Všechny tyto potíže se ale postupně uklidňují a tečkovité stroupky se vylupují. Základní hojení trvá zhruba týden. Make-up lze použít zhruba 4. až 5. den po zákroku. Tím je také dána nutnost vynechat pracovní či společenské kontakty po dobu alespoň 4 dnů. Zarudnutí ošetřené partie běžně přetrvává cca 14 dní, u citlivých jedinců ale někdy i 2 měsíce. Je důležité také vyhýbat se slunci (ošetřené plochy mohou snadno pigmentovat) a používat přípravky s ochranným SPF 50 alespoň 2 měsíce po zákroku.    

Finální výsledek je tedy viditelný po jak dlouhé době?
Dosažené zlepšení bývá nejlépe vidět za zhruba měsíc po zákroku, někdy i za 2 měsíce. Přestavba kolagenu totiž nějakou dobu trvá.

plexrmuz

Kdybyste měla shrnout výhody a nevýhody korekce očních víček přístrojem Plexr, jaké by to byly?
Jak plasticko-chirurgický přístup, tak i korekce víček Plexrem vyžadují hojení a přinášejí ošetřenému určité nepohodlí. Při rozhodování, který přístup je pro daného člověka nejvhodnější, tedy myslím hrají roli hlavně osobní preference. Někdo „věří“ pouze na chirurgii, odřízne se to a je to, někdo naopak chirurgii nechce v žádném případě anebo jen v nejhorším případě. Plexr je přístup minimálně invazivní, není to přístup neinvazivní. I přes proklamované moderní možnosti medicíny přece jen úplné zázraky dělat neumíme.

Je možné použít přístroj Plexr i k dalším korekcím, tedy na jiných částech těla?
Plexr je možné použít všude tam, kde je třeba korigovat povolení či pokles kůže (lifting obličeje, krku a dalších partií těla). Zároveň zlepší i některé typy jizev po akné, odstraňuje výrůstky, některé nežádoucí kožní útvarky (pihy, bradavice) a pigmentové skvrny. Není ale samozřejmě vhodný k odstraňování projevu podezřelého z malignity (nádoru). Vzhledem k časové náročnosti ošetření není tento přístup zcela vhodný na velké plochy, např. celé břicho. Lze ho ale použít na partii např. kolem pupíku.

Více informací o zákroku Plexr najdete na této stránce

http://www.ghc.cz/cz/esteticka-medicina-a-dermatologie/esteticka-medicina/plexr

Objednávkový formulář ZDE:

http://www.ghc.cz/cz/kontak-a-objednani/konzultace-a-objednani

 

 

logoghc

Reklama