Existuje jedinečná léčivá houba, která dokáže vyzrát nejen na oslabenou imunitu a ztrátu koncentrace, ale také na potíže v zažívacím ústrojí? Korálovec ježatý to umí. Blahodárně působí na trávení a jako bonus stimuluje i nervovou soustavu.

korálovec ježatý

Korálovec ježatý patří mezi jedlé houby, i když svým tvarem připomíná mořský korál. Ač se v orientálních zemích jedná o hospodářsky významnou houbu a kulinářskou lahůdku, u nás jde o takřka neznámou a na pěstování problematickou houbu. Kulovité plody korálovce jsou bílé až světle žluté barvy, dorůstají až 25 cm v průměru a po celé délce je pokrývají ostny. Obsahují vysokou koncentraci draslíku, fosforu, malé množství sodíku a všechny aminokyseliny důležité pro lidský organismus. Dužina, bohatá na polysacharidy a polypeptidy, je měkká a bělavá.

Konec problémů s trávením

Korálovec je hojně využívaný čínskou medicínou pro podporu imunitního systému. Tradičně se však využívá spíše jako podpůrný prostředek u celkové tělesné vyčerpanosti a při různých zánětech. Nejlépe působí v oblasti zažívacího traktu. Ing. Ivan Jablonský, uznávaný mykolog dodává „Jedno z tradičních užití korálovce je právě při zánětu žaludku Předpokládá se antibakteriální působení derivátů cyathanu obsaženého v houbě proti bakterii Helicobacter pylori, protože ta je hlavní příčinou chronické gastritidy.“ Korálovec dokáže ulevit od potíží žaludku i střev. Blahodárně působí na žaludeční a dvanáctníkové vředy, účinně pomůže při zánětech žaludeční sliznice, nezanedbatelné jsou i jeho účinky při léčbě rakoviny žaludku, jícnu a tlustého střeva a také při léčbě rakoviny děložního krčku. Skvělé výsledky, především při léčbě zánětů, odvádí také v kombinaci s rakytníkovým olejem. Mimo jiné ale korálovec pomáhá i při únavě a stresu. Posiluje nervovou soustavu, optimalizuje hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá udržovat průchodnost cév.

MUDr. Zuzana Vančuříková, která se specializuje na čínskou medicínu doplňuje „V tradiční čínské medicíně se o hericiu říká, že je sladké, tedy vyživující, a současně mdlé chuti, vyrovnané povahy a prospívá pěti základním orgánům (játra, srdce, slezina, plíce, ledviny). Napomáhá trávení, harmonizuje žaludek, podporuje funkci slinivky a doplňuje čich. Pročišťuje, odstraňuje záněty, uklidňuje ducha. Může tak napomáhat léčbě takových příznaků, jako je únava, častá nemocnost, nechutenství, tlak, rozpínání a bolesti v oblasti žaludku, současně podporovat myšlení a upravovat nervovou slabost.“

Hericium erinaceus, síla korálovce v prášku

hericiumJedinečnou sílu korálovce ježatého spolu s čistým rakytníkovým olejem spojuje doplněk stravy Hericium erinaceus. Přírodní produkt ukrývá v jedné želatinové tabletě 200 mg 100% lyofilizovaného prášku korálovce ježatého a rakytníkový olej. Společnými silami působí pozitivně na žaludeční vředy, záněty dvanáctníku, podporují imunitní systém a zlepšují celkovou únavu organismu. Rakytníkový olej napomáhá regeneraci tkání a správné funkci žaludku. Doplněk stravy Hericium erinaceus koupíte v každé lékárně, 60 kapslí za 240 Kč. Více informací najdete na terezia.eu.

Reklama