Také čtenářka Bobi2 na Vánocích v dnešní době odsuzuje konzum. Za vzor správného přístupu k vánočním dárkům pro děti dává svoji sestru...

Radujte se z maličkostí, nabádá čtenářka Bobi2, která nemá ráda konzumní Vánoce...


Přeji krásný den,

Co na Vánocích nemám ráda? Asi ten až příliž velký konzum. Vánoce tím tak ztrácí své kouzlo. Všichni kolem se honí a předhánějí, aby koupily ten nejražší a tím neskvělejší dárek a naoplátku očekávají totéž. Už se ani nepozastavují nad otázkou a máme vůbec na to dostatek peněz a proč taky, vždyť si můžou přeci vzít půjčku a jestli budou mít i na splácení, to vůbec neřeší.

Uvádím i příklad své sestry, sice si půjčku na dárky nebere, ale....
Má jedno dítě. Každý rok od malička s ním psala i dopis Ježíškovi, ale pečlivě seškrkala, či zavrhla vše, co by nekoupila (ať levnější či dražší a navíc za dítě rozhoduje s čím si bude hrát). Čili na dopise byly je dárky, které dítě opravdu dostalo a hlavně jen hračky. Sice při rozbalování dárku měl obrovskou radost. Rozbaloval rychle a nadšeně tu spostu dárku a při posledním už stejně nevěděl, jaký byl ten první. Synovec si tak zvykl, že dostane vše, o co si napsal. Oblečení pro něj není dárek, nemá z toho radost. A dnes, když mu je skoro devět let, už ani dopisy nepíše. Ví totiž, že by mu je maminka zkontrolovala, opravila a vlastně zklamala už předem. Dle mého názoru, by se dítě od malička mělo učit, že mu Ježíšek nedonese vše, o co si napíše a učit jej radovat se i z maličkostí.

Proč si vlastně „jen“ a bez přetvářky nesedneme společně k vánočnímu stolu, pustíme vánoční koledy, užijeme si nějaké ty vánoční zvyklosti, kouknem společně na pohádky, pod stromečkem najdem pár maličkostí darovanách od srdce...vždyť největší dárek a kouzlo Vánoc by mělo být to, že jsme spolu.

Bobi2

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama