Bulvár

KONTO NAŠE DÍTĚ - Složme se na pomoc ohroženým dětem

Nadace Naše dítě přichází s celorepublikovou kampaní, jejímž prostřednictvím se snaží zapojit širokou veřejnost do přímé a pravidelné pomoci handicapovaným, týraným, zneužívaným či opuštěným dětem. Vzhledem k úbytku sponzorů například vlivem finanční krize a také změnou loterijního zákona v ČR se neziskové organizace dostávají do komplikované situace v oblasti získávání sponzorských příspěvků.

ND_vizu

Nadace Naše dítě se proto obrací na veřejnost s prosbou o společnou podporu vedoucí ke zlepšení životních podmínek dětí, které se nacházejí v těžkých situacích. Odstartovala proto projekt transparentního účtu s názvem KONTO NAŠE DÍTĚ. Společným cílem je složit se na podporu ohroženým dětem a získat laskavé dárce finančních prostředků i v malých, ale pravidelných příspěvcích, například 50 Kč měsíčně.

KONTO NAŠE DÍTĚ: 123 131 123 /0600

ND_vizu2

„Dlouhodobě již řešíme individuální žádosti rodin s handicapovanými dětmi, pomáháme týraným a zneužívaným dětem. Finanční náročnost pomoci těmto skupinám ohrožených dětí je stále vyšší, individuální žádosti přicházejí do nadace stále častěji, jedná se o desítky žádostí měsíčně,“ vysvětluje ředitelka nadace Zuzana Baudyšová a dodává: „Snažíme se vyhovět a například v minulém roce jsme finančně přispěli v téměř sedmdesáti případech, kdy pro handicapované děti bylo potřeba financovat rehabilitační pomůcky, děti ze sociálně slabých rodin potřebovaly úhradu základních životních potřeb, ale také příspěvky na vzdělávání a osobní rozvoj. Situace je však s úbytkem sponzorů stále náročnější a proto se obracíme na širokou veřejnost, která společně s námi může i malým příspěvkem, který však bude pravidelný, hodně pomoci dětem v krizi,“ říká Zuzana Baudyšová, která již devatenáctým rokem stojí v čele Nadace Naše dítě.

nasedite

Nadace Naše dítě nejčastěji poskytuje finanční prostředky v rámci individuálních žádostí na zakoupení například zdravotnických pomůcek, rehabilitačních kočárků, tzv. motomedů k procvičování svalstva handicapovaných dětí, kochleárních implantátů pro neslyšící děti a mnohé další. 100% dárcovského finančního příspěvku prostřednictvím KONTA NAŠE DÍTĚ půjde na přímou pomoc dětem, tzn., z každé 1 Kč od dárce jde 1 Kč dětem. Jelikož účet KONTA NAŠE DÍTĚ je transparentní, dárce si může snadno zkontrolovat, že jeho peněžní příspěvek byl připsán a zároveň se dozví, co Nadace Naše dítě z účtu hradí, kde výtěžek pomáhá konkrétním dětem.

„Cílem naší nové kampaně KONTO NAŠE DÍTĚ je do jednoho roku získat minimálně pět tisíc pravidelných přispěvatelů, kteří budou na transparentní účet na pomoc ohroženým dětem přispívat částkou 50 Kč měsíčně, což ročně představuje 3 miliony Kč ve prospěch dětí v krizi. Snažíme se tak získat prostředky, díky kterým budeme moci zachovat a snad i zvýšit dosavadní počty ročně kladně vyřízených individuálních žádostí,“ upřesňuje Zuzana Baudyšová.

nasedite2

Slavnostního zahájení kampaně Složme se na pomoc ohroženým dětem a představení KONTA NAŠE DÍTĚ se osobně zúčastnily také známé maminky moderátorka Světlana Witowská (Zárubová), herečky Sabina Laurinová a Michaela Dolinová.

nasedite3

Připomeňme, že nadace je neziskovou organizací, která ze zákona nesmí přijímat žádné státní finanční prostředky, a proto je zcela závislá na sponzorství firemním a darech od veřejnosti. „Děkujeme všem laskavým dárcům, kteří se přidají k Nadaci Naše dítě zadáním trvalého příkazu ze svého účtu ve prospěch ohrožených dětí. I malý, ale pravidelný finanční příspěvek dokáže pomoci mnoha dětem, které naši společnou pomoc potřebují. Děkujeme Vám,“ říká Zuzana Baudyšová.

Nadace Naše dítě pomáhá dětem v těžkých životních situacích od roku 1993 pod vedením Zuzany Baudyšové. Dlouhodobě se díky přínosu své činnosti v oblasti ochrany dětských práv a zdraví dětí objevuje Nadace Naše dítě v žebříčku oblíbených českých firem Czech TOP 100.

Podrobnosti o kampani a KONTU NAŠE DÍTĚ naleznete na www.nasedite.cz.

Nadace Naše dítě děkuje Astronautům a komunikační agentuře Bison&Rose za kreativní ztvárnění a realizaci kampaně bez nároku na honorář.

   
20.04.2012 - Společnost - autor: (red)

Komentáře:

 1. [21] kocicih [*]

  Sml67

  superkarma: 0 24.04.2012, 19:22:24
 2. avatar
  [20] tajnostii [*]

  Je to na dobrou věc,ale......Sml22

  superkarma: 0 22.04.2012, 18:10:18
 3. [19] Trefa [*]

  Trefa:rada prispeju,hlavne aby penize dosli na spravne misto.aby to nekdo nevytuneloval.

  superkarma: 0 21.04.2012, 18:14:10
 4. [18] dadma [*]

  Rikina — #17 Třeba pojišťovny a jejich správní rady v čele s panem Šnajdrem.Mě vždy rozpálí doběla, když v televizi dávají žebrající rodiče pro nemocné dítě.A pak druhý den běží reportáž jaká vlna solidarity se zvedla .Lidi nemají srdce z kamene,tak se snaží pomoci,ale o nemocné by měl starat stát a  na charitu by měly přispívat soukromé společnosti ze svých výdělků,ale ty raději přispívají na pochybné Missky atd.

  superkarma: 0 21.04.2012, 15:46:36
 5. [17] Rikina [*]

  No jo, taky jsem si myslela, že když je člověk nemocný, a potřebuje nějaké ty zdravotnické či rehabilitační pomůcky, nebo invalidní vozík či naslouchátko, tak že od toho si platí zdravotní pojištění. A pak jsem v praxi zjistila, že tomu tak není. Sml80 Takže je mi líto, ale přispívat musím nyní především svým rodičům, kteří si na stará kolena a s nijak úžasným důchodem taky musí tyhle potřebné věci kupovat za hotové. A žádná nadace jim na to ještě nepřispěla ani pětník. Naopak jsem se setkala i s přístupem, že když je někomu přes 80, tak investovat do nějakých pomůcek, které by mu usnadnily život, už je zbytečné, ba dokonce i některé lékařské zákroky že jsou už u tak starého člověka zbytečné, neb dotyčný už stejně dlouho nevydrží, a šetřit se musí, všichni víme, jak je zdravotnictví v krizi. A teď se tady dozvídám, že ani děti a mládež jaksi nejsou těmi příjemci, takže by mě krucihiml zajímalo, kdo vlastně to zdravotní pojištění využívá, když se skoro za všechno furt všude platí. Sml80 

  1. na komentář reaguje dadma — #18
  superkarma: 2 20.04.2012, 22:18:45
 6. [16] PEPI11 [*]

  Roland — #15 To je pravda, všude se na něco vybíra, ale nikde se nedovíme koliok se vybralo celkem, kolik šlo k potčebným, a kolik je na přilepšení pořadajícím. Paní Baudyšová jistě mezi ně nepatří, je to jistě slušná paní. Ale přispívat pravidelně každý měsíc tady na webu Žena IN ,  kde podle diskusí jsou většinou ženy s dětmi nebu důchodkyně, není to správné místo. Ráda přispěji jednorázově, ale pravidelně, kdy nevím, jak na tom budu zítra, to měla zveřejnit na jiné adrese.

  superkarma: 0 20.04.2012, 20:15:34
 7. [15] Roland [*]

  V poslední době se pořáda vybírají peníze na nějaké charity. Jdete nakoupit do jednoho obchodu, před ním od člověka chtějí peníze nějakou charitu. Stojíte na autobus, vybírají peníze na další. Nějak se to v poslední době rozmohlo.

  1. na komentář reaguje PEPI11 — #16
  superkarma: 0 20.04.2012, 15:17:49
 8. avatar
  [14] margot [*]

  carmi — #13 já mluvím všeobecně o tom, kde se berou peníze na provoz charitativních nadací, organizací a vysvětluji rozdíl mezi darem a sponzoringem.

  pokud někde dochází k zneužívání darů, je jistě dobré na toto upozornit příslušné kontrolní orgány. obecně je lepší přispívat známým nadacím, kde člověk ví něco o jejich fungování, než strkat na ulici peníze do neuzavřených/nezapečetěných boxů, košíčků atd. výměnou za pochybné propagační předměty. tam bych se vsadila, že potřební dostanou jen zlomek, jestli vůbec

  superkarma: 0 20.04.2012, 15:10:42
 9. avatar
  [13] carmi [*]

  margot — #12 Já bych nemluvila v množném čísle. Možná tato nadace to tak dělá, ale mnoho nadací je založeno právě za účelem dobrého bydla zakladatelů.

  1. na komentář reaguje margot — #14
  superkarma: 1 20.04.2012, 14:56:14
 10. avatar
  [12] margot [*]

  ekleinovka — #11 tyto nadace berou peníze na provoz ze sponzoringu - kdy za peníze protihodnotou poskytují např. reklamu. (sponzor se objeví na propagačních materiálech nadace, je jmenován v televizních přenosech z akcí, vyhlášení atd., apod.)

  zatímco dary jsou užity pro samotné charitativní účely (tzn. dáte a nic za to nemáte, jen dobrý pocit)

  1. na komentář reaguje carmi — #13
  superkarma: 0 20.04.2012, 14:05:39
 11. avatar
  [11] ekleinovka [*]

  Pomoci klidně,ale take mám na mysli par otazek ..... kde berou nadace finance pro sebe???????

  1. na komentář reaguje margot — #12
  superkarma: 0 20.04.2012, 13:33:13
 12. avatar
  [10] femme [*]

  lidicka — #2  připojuju se Sml22

  superkarma: 0 20.04.2012, 11:31:20
 13. [9] akčak [*]

  už nepřispívám ,snacha je bez práce ,podporu už nebere a vnoučata mají ekzém ,takže jim přidávám na mastičky které nejsou vubec levné

  superkarma: 0 20.04.2012, 11:22:14
 14. avatar
  [8] margot [*]

  nadace paní Baudyšové mi jako jedna z mála přijde opravdu důvěryhodná, sympatické je, že z darů jde opravdu 100% na podporu potřebných.

  jinak k tomu, jak to funguje v tomto státě se ani snad nemá smysl vyjadřovat, je to vážně hanba, mrhání miliardami a jedné straně a na straně druhé taková bezmoc opravdu potřebných.

  superkarma: 0 20.04.2012, 10:31:42
 15. [7] MichaelaPol1 [*]

  Jindriska8 — #6 Přesně, souhlasím s Vaším příspěvkem. Taky se obávám toho, aby se všechny peníze dostaly na správné místo.

  superkarma: 0 20.04.2012, 09:53:46
 16. avatar
  [6] Jindriska8 [*]

  Ráda přispěju,ale vždy mě štvě,že 100% jistota není,kam ty peníze všechny jdou.Na léčení,by peníze být měly a to i bez pomocí různých sbírek.Sml22

  1. na komentář reaguje MichaelaPol1 — #7
  superkarma: 0 20.04.2012, 08:52:38
 17. avatar
  [5] pajda [*]

  A paní Baudyšová žije jako z čeho, když všechny peníze dá na charitu? Neslyšela jsem, že by měla nějakou nouzi...pokud mám známé, kteří mají nějakou nadaci, tak nikdo z nich na tom škodný neníSml31Sml31Sml31Sml31

  superkarma: 1 20.04.2012, 07:55:32
 18. [4] jithule [*]

  lidicka — #2 mě také

  superkarma: 0 20.04.2012, 07:47:20
 19. [3] Saritka [*]

  Také se mi nelíbí když naše děti musí hledat pomoc přes televize .Sml31

  superkarma: 0 20.04.2012, 07:42:12
 20. [2] lidicka [*]

  Zajímavé, pro naše děti na jejich léčení, případně zdravotní pomůcky se musí vypisovat různé sbírky, ale děti ze zahraničí u nás léčíme úplně zadarmo!!!!To mi tedy hodně vadíSml80Sml68

  1. na komentář reaguje jithule — #4
  2. na komentář reaguje femme — #10
  superkarma: 0 20.04.2012, 06:25:09
 21. [1] dadma [*]

  Když je nějaká sbírka skoro vždy zašlu DMS,ale pomalu mě to začíná vadit.Vše se zdražuje,platy se snižují,důchody stagnují a stát na nic nemá peníze.Již si zvykli, že se vždy obrátí na lidi a peníze se seženou.V první řadě by se měl o nemocné a postižené starat stát.Zrovna kochleární implantáty by snad měly pojišťovny platit.U mého vnuka se projevilo onemocnění očí a musel jít na operaci oka a stálo nás to 35.000Kč a nyní ještě půjde na operaci druhého oka.Ty peníze jsem dala ráda a dala bych i více jen ,když bude vidět,ale na co platíme zdravotní pojištění?Když se zaváděla spoluúčast,tak nám pan Julínek s panem Cikrtem a Šnajdrem tvrdili,jak ušetřené peníze půjdu do zdravotnictví pro pacienty se závažnějšími chorobami a skutek utek.Peníze se rozkradli a nebo promrhaly.Asi se paní Baudyšová bude muset obrátit na poslance,senátory,ministry...,ale ti mají jiné starosti než se starat o naši zemi a lidi ,které zde žijí.

  superkarma: 3 20.04.2012, 01:25:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme