Bulvár

Konto Bariéry spouští vlnu dárcovství

Konto Bariéry, které přes 20 let pomáhá lidem s handicapem, představilo online platformu Dobrobot.cz. Principem je myšlenka, že každý den je šance udělat něco malého jinak. Dobrobot.cz vyzývá k hledání kreativního způsobu, jak ušetřit nebo vydělat 30 korun, a jeho sdílení s ostatními.

Dopřát si o šálek kávy méně, dát si hamburger bez hranolků, překvapit přítelkyni o trochu menší květinou, jet do práce na kole místo tramvají. Na webu Dobrobot.cz se lze připojit k již existující výzvě, nebo si vymyslet způsob vlastní. Každý uživatel je poté vyzván, aby ušetřených 30 korun věnoval pomocí DMS na podporu dobré věci. Uživatelé se navíc seznámí s příběhy lidí, kterým mohlo Konto Bariéry díky dárcovským SMS a dalším finančním darům již pomoci. Připojení k výzvě na stránce Dobrobot.cz může každý sdílet i se svým okolím a inspirovat tak další osoby. Každý ze zapojených uživatelů přitom sbírá body. Na ty nejpilnější čeká výhra, kterou si za peníze nelze koupit. Například setkání se známými osobnostmi, možnost natáčet videa s nejúspěšnějšími českými video blogery a další. Platforma je propojena sociálními sítěmi Facebook, Instagram a YouTube.

dobrobot

„Sdílení zážitků a informací je dnešním velkým trendem. Když se vám něco povede, nebo i nepovede, chcete se o zážitek podělit s kamarády. A na tomto principu Dobrobot.cz funguje. Je jednoduché vybrat si výzvu, sdílet ji a vyzvat k témuž kamarády, nebo ukázat ostatním směr a vytvořit výzvu vlastní,“ vysvětluje Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Novinkou představenou Kontem Bariéry je i revoluční sdílení DMS. Ke každé odeslané dárcovské SMS je možno připojit až tři telefonní čísla známých a přátel, kterým přijde informace o zaslané DMS. Mohou se následně k zaslání dárcovské SMS připojit a podpořit vznik dárcovské vlny.

dobrobot

Řetězovou DMS lze poslat ve tvaru DMS VYZVA KONTOBARIERY (tel. číslo 1 - 3 kamarádů)(jméno dárce) na telefonní číslo 87777. Například: DMS VYZVA KONTOBARIERY 987654321 Josef Beranek. Konto Bariéry však nabízí i další možnosti, jak přispět lidem s handicapem. Všechny druhy příspěvků jsou uvedeny na webu www.dobrobot.cz nebo www.kontobariery.cz.

dobrobot

   
21.10.2015 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [2] SandraAbigail [*]

  Stačilo by nepodporovat slimáky a byly by peníze pro potřebné i bez sbírek.

  superkarma: 3 21.10.2015, 18:56:57
 2. [1] bobani [*]

  Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 21.10.2015, 09:52:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme