Bulvár

Konečný verdikt: Za smrt žáka při sportu mohl ředitel

Za smrt 14letého žáka Tomáše Korytara, který v červnu 2006 při školní olympiádě upadl a narazil břichem na hranu betonového doskočiště, nese vinu tehdejší ředitel školy Jaroslav Šiman. Včera o tom rozhodl s konečnou platností Krajský soud v Českých Budějovicích.

Mladík tehdy na následky vnitřních zranění i po operaci v nemocnici za tři dny zemřel. Prachatický okresní soud uložil Šimanovi letos v únoru půlroční podmínku se zkušební dobou na jeden rok. Odsouzený se proti verdiktu odvolal.

„Původní rozhodnutí soudu v Prachaticích jsme dnes potvrdili. Rozsudek je tak pravomocný,“ uvedla předsedkyně senátu.

Soud dal za pravdu okresnímu soud v Prachaticích, který Šimana uznal vinným z ublížení na zdraví z nedbalosti a pro zanedbání předpisů ukládající školám povinnost zajišťovat bezpečnost a ochranu zdraví žáků.

„Pan obžalovaný těchto zásad nedbal a před zahájením cvičení na doskočišti nezkontroloval stav sportoviště. Přitom byl nejméně jednou upozorněn na to, že v doskočišti je málo písku,“ dodala soudkyně

Je rozhodnutí správné? Pokud ano, je výše trestu přiměřená?

 

 

 

   
10.06.2009 - Společnost - autor: MediaFax

Komentáře:

 1. [6] libuno [*]

  Holky, víte jaká je odpovědnost za děti? Žádný verdikt není tak velký, aby vrátil dítěti život. Možná, že ředitel udělal chybu v tom, že nezkontroloval doskočiště. V tom to ale není. Kolik lidí skonalo, byly dodrženy veškeré litery zákona, povinností. Bohužel se blbě praštil. Ale to se může stát, i když by bylo doskočiště plné písku. Vím, jsme mámy, díváme se na to svýma očima. Bohužel, blbá a zbytečná smrt.

  Kdybyste věděly, jak nedostatečná je kvalita a finanční zajištění škol. Ministerstvo je okleštěné, žádné informace se vám k uším nedostanou. A pak někoho odsoudit? Třeba se vám zdá, že ředitel měl dostat víc. Zkuste se někdy dostat do situace, kdybyste měly býti ředitelkami. Já tím nejsem.

  superkarma: 0 10.06.2009, 21:35:07
 2. [5] libuno [*]

  Neznám předpisy. Přesto nejde o množství písku!!! Nejlepší řešení našich zákonodárců je svalit vinu na někoho, kdo by se měl rozkrájet. Ředitel by měl být tady a já nevím kde. Co má dalšího dělat. Vypisovat papíry, kontrolovat své zaměstnance a já nevím co ještě. Co chce soud vyřešit? Svalit vinu na toho, kdo tam nebyl. Žáci byli jistě poučeni. Takže nesouhlasím s verdiktem soudu!!!

  superkarma: 0 10.06.2009, 21:23:10
 3. avatar
  [4] navia [*]

  Já o tom případu nic nevím, ale ten ředitel učil TV? Nenese stejnou měrou vinu učitel TV, který, pakliže bylo v doskočišti málo písku neměl děti nechat skákat? Sml80

  superkarma: 0 10.06.2009, 10:44:54
 4. avatar
  [3] wolves13 [*]

  ToraToraTora — #2 Souhlasím, nechtěla bych být ani učitelka, abych musela hlídat děti na výletě, taková odpovědnost.

  S tím trestem, je nízky..bohužel, žádný trest nevrátí to dítě zpět...

  superkarma: 0 10.06.2009, 10:40:36
 5. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Nechtěla bych dělat ředitele žádné školy. přitom, za co všechno nese zodpovědnost...většina věcí nejde ani uhlídat

  Ale půl roku podmínky je málo

  1. na komentář reaguje wolves13 — #3
  superkarma: 0 10.06.2009, 09:02:31
 6. [1] FAXÍK [*]

  to je směšný trest za smrt dítěte

  superkarma: 0 10.06.2009, 08:58:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme