Novinky

Konečně už není pořád tma

Čtenářka Boros má ráda jaro nejen kvůli tomu, že se otepluje, ale hlavně proto, že už není pořád tma. A taky na jaře vzpomíná na svou baičku a nevlastního bratra, kteří slavili narozeniny.

Máte pravdu, milá Boros, chodit bosi - to už asi dneska moc lidí nedělá... A přitom je to tak příjemné. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný slunečný den.


21. 3. se narodil můj bratr. Sice nevlastní, ale přece jen, nějakou dobu jsme žili pod jednou střechou. Bylo nám sladkých -náct, postupně se naše cesty rozdělily. Jeho cesta se, bohužel, uzavřela v 31 letech - na silnici ho smetlo silnější auto a on jel nepřipoutaný. Každý rok si na něj vzpomeneme.

Ještě si každý rok 19. 3. vzpomenu na svoji babičku (ročník 1914), která nám vždy na jaře říkala, že jakmile bylo Josefa, sundali boty a až do Václava chodili bosi. A my, většinou zabaleni v teplých bundách, si to už ani nedovedeme představit.

Jaro mám ráda, protože se konečně začíná jednak oteplovat, ale hlavně, už není pořád tma - do práce za tmy a z práce taky za tmy, to už konečně odpadá. Na druhou stranu, mění se čas a to někteří lidé z mého okolí špatně snášejí (já ne). Jarní únavou netrpím, spíš na mne pozitivně působí, že se konečně venku něco zelená. V posledních letech jsem měla pocit, že snad ani žádné pořádně jaro nebylo, prostě zima nějak přešla rovnou do léta. Ale asi si budeme muset zvykat. Letos prý už někde viděli vlaštovku - tak snad už je to jaro opravdu tady.

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den

 • Máte ráda jaro?
 • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
 • Víte něco o prvním jarním dnu?
 • Máte nějaké historky o jaru?
 • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Napište mi cokoliv k tomuto tématu, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

To ostatní je stejné jako vždy, pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je JARO. Předem děkuju!

cenaJaro

   
20.03.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] marianaant [*]

  Taky mám problém se změnou času a vůbec nechápu proč se to pořád dělá. V tomto měl Putin pravdu , že to u nich zrušil.

  superkarma: 0 20.03.2014, 13:33:17
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  samecka — #3 souhlasím. Jsem pro, aby byl zachován jeden čas po celý rok a je mi jedno jestli letní anebo zimní. Beztak z toho žádný ekonomický zisk není.

  superkarma: 0 20.03.2014, 13:26:24
 3. avatar
  [3] samecka [*]

  Letní čas je jedna nehorázná pitomost!

  1. na komentář reaguje gerda — #4
  superkarma: 2 20.03.2014, 12:41:34
 4. avatar
  [2] gerda [*]

  Zas aby té radosti nebylo tolik - za  týden se bude do práce chodit opět za tmySml57

  superkarma: 0 20.03.2014, 12:10:00
 5. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Mě letos zase přišlo, že vůbec nebyla zima. Podzim se nám rovnou přehoupl do jara. Sice zvláštní úkaz, ale celkem mi to ani nevadilo Sml58.

  superkarma: 0 20.03.2014, 11:13:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme