Na český trh přichází módní návrhář Marko Lopatić, který je výjimečný tím, že jeho tvorba se zaměřuje na ženy, jež jsou nositelkami plných a smyslných tvarů, nikoli na ty, které vypadají, jako „reklama na hlad“.

V průběhu následujících měsíců představí svoji tvorbu široké veřejnosti, ale vy se s malou ukázkou můžete seznámit už teď.

fotoPři jednom z posledních slunných dnů tohoto roku nafotil Markův tým s moderátorkou a herečkou Lenkou Vacvalovou hlavní šaty jeho „mini-kolekce“ s názvem Dualita. Šaty v kombinaci s charismatem Lenky Václavové vyjadřují skutečnost, že není jen nádhernou ženou, ale ženou se silným osobním kouzlem.

 Marko se s Lenkou potkali zcela náhodně, ale při rozhovoru zjistili, že mají podobné názory na svět módy a showbussinesu. „S Marko.in spolupracuji hlavně proto, že se mi líbí jeho pohled na módu. Je výjimečný v tom, že oblečení nevnímá jako nastříhaný a sešitý kus látky, ale jako prostředek, který umožňuje sdělovat světu něco o nás samotných. Móda dle Marka.in vypráví, jací jsme a jak se cítíme.“

Marko Lopatić, pracující pod značkou Marko.in, při navrhování bere ohled na jednotlivce, protože chce podtrhnout individuální osobnost každého z nás. „To, jací jsme, vyjadřujeme nejen chováním, mimikou či gesty, ale i tím, co nosíme. Ostatně právě oděv toho druhého vidíme daleko dříve než výraz jeho tváře. Již v tuto chvíli si, vědomě či nevědomě, začínáme vytvářet obraz daného člověka,“ tvrdí návrhář, který svým klientům pomáhá intenzivně vyjadřovat tu část jejich osobnosti, kterou v daný moment vnímají nejsilněji. Naše ‚‚Já‘‘ je složeno z mnoha vrstev a každá z nich potřebuje čas od času vyplavat na břeh.“

Čtěte také:

Reklama