Milá dámy, společenská sezona začíná, inspirace je tady. Byla jsem se podívat na módní přehlídku návrhářské dvojice Dominiky a Jaroslavy Sedláčkových, které tvoří pod značkou Va va voom.

Přehlídka byla rozdělena do dvou bloků. V prvním představila Dominika (dcera Jaroslavy) kolekci casual módy v podobě kostýmků, kabátů a společenských šatů. Modelům vévodila především bílá barva jakožto symbolický prvek zrození. (Inspirací ke vzniku této kolekce byly prý nové pocity spojené s mateřstvím, jak přiznala Dominika Sedláčková.)

Jednoduché střihy nechaly vyniknout kvalitním a velmi luxusním materiálům, jako byl vlněný flauš, hedvábný satén a hlavně vypalovaný samet, který vytvářel velmi delikátní struktury.

Po krátké pauze, kterou úžasným způsobem vyplnila moderátorka večera Martina Kociánová, představila svou kolekci plesových šatů Jaroslava.

I pro její tvorbu je typická jednoduchost ve střizích a důraz na materiál. Nechává mu volnost, aby vlál, splýval, či se naopak vzdouval a lákal pozornost k půvabům nositelky.

Nejvíce mě zaujaly asymetricky střižené šaty doplněné kovovými pásky, které zároveň plnily funkci šperků.
Jaroslava si zvolila velmi působivou černobílou kombinaci a nádherné látky, které nejlépe vyniknou v minimalistických střizích. Hedvábný satén, hedvábný samet a šifon.

Róby nepostrádaly zajímavé detaily. Ať už v podobě černých vázaček, kožešinových lemů, nebo dutinkového tvarování do nejrůznějších romantických výšivek.

Podle slov návrhářky byla tato kolekce ovlivněná italskou módou, která zdůrazňuje ženské křivky, ženám sluší a lichotí jejich naturelu.

Koneckonců to můžete posoudit samy, milé čtenářky. Napište mi, která kolekce se vám líbí víc?

Foto: Michal Protivanský

Reklama