Můj první mě opustil kvůli mé nejlepší kamarádce. Byla to velká rána z čistého nebe. Přišlo to bez varování, vůbec jsem netušila, jak na tom jsem. A pak, v den jeho svátku, byl odhalen. Dělali, jako bych tam ani nebyla, nevšímali si mě. Odešla jsem a dlouho mě to mrzelo.
 
Druhý. Tak toho jsem opustila já, ale ještě předtím jsme se vzali a zplodili dnes již sedmiletou dcerku. Rozváděli jsme se po necelých dvou letech a podotýkám, že ne po první prohrané bitvě. Měla jsem strach, jak to zvládnu na mateřské s velmi nízkým příjmem, ale povedlo se. Z manželství jsem po všech hádkách a ponižování mé maličkosti odešla hrdě se vztyčenou hlavou a dodnes říkám, že to bylo to nejlepší, co jsem v životě mohla udělat.
 
Říkala jsem si, že rozvedená s dítětem už nemám u mužů šanci... ale pak přišli. Někdy jen přespali a ráno odešli (na čemž není nic k chlubení) nebo zůstali jen na krátkou dobu, po které jsem vztah opět ukončila já, protože přijali jen mě, ale už ne moji dceru. To jsem nedokázala překousnout. Na druhou stranu to ani jednomu nevyčítám, mám pro ně pochopení.
 
Pak byl jeden, se kterým to vypadalo nadějně. S dcerou se vyblbli, byli si blízko, ale i jeho pak omrzela, a tak po půl roce odešel. Dnes jsme kamarádi.
 
A pak přišel muž s velkým M. Máme krásný vztah, sice prošel malinkatou krizičkou, ale to se stává. Dceru bere jako vlastní, a přestože ona s otcem kontakt udržuje, přítel jí dává mnohem víc. Přítelova matka bere malou jako svoji vnučku. Jsme spolu tři roky a máme před svatbou. Doufám, že je ten poslední v mém životě...
 
Maranta
 

 
Milá Maranto,
držím Vám palce, ať máte krásnou svatbu a ještě krásnější život. Dcerka už se určitě těší, jak půjde za družičku :-).
Máte pravdu, nechat se ponižovat donekonečna nemá smysl. Když si Vás ten druhý neváží, jak byste si mohla vážit vy jeho?
 
Hezký den! 
 
 
Máte taky před svatbou? Po svatbě? Napište, jak se máte báječně! redakce@zena-in.cz 
Reklama