.

Konec spekulací? Malajsijské civilní letadlo bylo s největší pravděpodobností  sestřeleno proruskými separatisty

Bulvár

Konec spekulací? Malajsijské civilní letadlo bylo s největší pravděpodobností  sestřeleno proruskými separatisty

Kolem zřícení malajsijského letadla s bezmála třemi sty cestujícími na palubě se dosud vedly pouhé spekulace. K této tragické události se v médiích vyjadřovali různí specialisté a odborníci, ale zatím se nikdo z nich neodvážil říct nahlas, kdo za touto tragédií stojí. Teď už je v tom možná jasno.

Tragická událost kolem zřícení malajsijského dopravního letadla doslova hýbe světem a vyvolává otázky. Byla to nešťastná náhoda,  nebo šlo opravdu o vojenský útok na civilní letadlo a nevinné lidi, kteří s ukrajinským konfliktem neměli nic společného?

Proč vlastně letadlo letělo přes válečné území? A která z válčících stran měla takovou techniku, která by byla schopna zasáhnout letadlo ve výšce deseti kilometrů?  Po dnešku se bude možná vědět víc.

Ukrajina údajně zachytila telefonní rozhovory, ze kterých vyplývá, že separatisté přiznávají sestřelení civilního letadla. Jak je patrné z rozhovoru, šlo nejspíš o tragický omyl, kdy si útočníci spletli ukrajinský vojenský letoun s civilním.

Více o rozhovoru se dočtete na:  http://echo24.cz/a/wUWcB/audio-prave-jsme-sestrelili-letadlo-rika-muz-do-telefonu

Ani se nechce pomyslet, jaké to může mít dalekosáhlé mezinárodní důsledky.

Co si o tom myslíte, milé ženy-in? Napište nám do diskuze pod tuto novinku

Zdroj foto: https://www.facebook.com/mh17tragedy?fref=ts

   
18.07.2014 - Společnost - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [36] Dudlajlama [*]

  Pravdu se nejspis stejne nedozvime, protoze se upravi podle te ci one propagandy. Navic se vzdycky najdou tak oblibene konspiracni teorie.

  superkarma: 1 18.07.2014, 18:43:13
 2. [35] iwen [*]

  Pane Lipolde, morální zodpovědnost má Ukrajina. Na jejím území se

  bojuje, evidentně se tam nemlátí klacky, ale mají poměrně moderní

  zbraně. O sestřelování letadel v tamějsí oblasti nás média pravidleně

  informují. Ukrajinci věděli, že mají povstalci zbraně schopné doletět do

  dané výšky - krátce před tragédií to oznámili. Přesto v této oblasti

  letělo dopravní letadlo. Proč ho nikdo neodklonil?

  Osobně

  si myslím, že letadlo omylem setřelili povstalci. Asi nemají tak skvělý

  výcvik, jak jsem někde slyšela. Pro mě se situace nemění. Jsou označeni

  za teroristy, ale rozlišuji rozdíl mezi někým, kdo úmyslně odpálí bombu

  v davu lidí a kdo omylem sestřelí špatné letadlo v oblasti bojů. Tímto

  je

  rozhodně nechci omlouvat, nebo snižovat jejich odpovědnost. Pro mě je to stále lokální konflikt a tak by to mělo i zůstat.

  superkarma: 0 18.07.2014, 17:55:43
 3. avatar
  [34] Dudlajlama [*]

  Léthé — #20 Evropa dost dobre ani valku vest nemuze. Zadny stat nema poradnou armadu, spis sbor baletaku, krome Ruska.

  gerda — #3 Ukrajinci jsou ti nepochopitelni a ta druha "strana" konfliktu ti pochopitelna je?

  Lidi v letadle je mi strasne, strasne lito. Ted uz respektive jejich rodin. Na palube bylo udajne 80 deti.

  superkarma: 0 18.07.2014, 17:19:14
 4. [33] MaVy [*]

  Mickey Mouse — #32 sakryš, že to teda vůbec vyšetřují ? a proč je to zatím bráno leteckou asociací jako nehoda? asi protože Vás tam nemají, byla bych za nehodu, cokoli moc ráda ,byť tomu moc nevěřím, ale Vy znáte viníka dopředu,jen dle vlastní intuice a rozumu Sml59

  prostě jen nemám ráda předpojaté závěrySml24

  superkarma: 0 18.07.2014, 17:16:53
 5. avatar
  [32] Mickey Mouse [*]

  MaVy — #31 Hmmm, tak se mi zdá, že nechcete věřit ani nosu mezi svýma vlastníma očima. Sml16

  Zkuste si tedy sama zjistit co nejvíce informací a rozmyslet si, co z nich vyplývá.

  Např. si rozmyslete, kdo jediný v oblasti střílel po letadlech. Rusové ani Ukrajinci totiž protiletecké zbraně ani neměli v pohotovosti, protože by stejně neměli po čem střílet - separatisti žádná letadla nemají.

  Nebo jak by se Ukrajincům nebo Rusům mohlo stát, že by stříleli po letadle, které měli celou dobu pod kontrolou dispečeři řízení letového provozu a štáb protivzdušné obrany. Oni totiž celou dobu všechny civilní lety sledují na radarech, což jsou právě informace, které separatistům naprosto chybí.

  Předchozí sestřelená letadla v oblasti se pohybovala ve výšce do 4 km, takže na ně bylo možné pálit z mobilních zbraní a rozeznat je bez radaru. Zatímco ve výšce 10km nad tou oblastí každý den proletělo až 300 civilních letadel a nikdo je neohrožoval. Je téměř jisté, že za neštěstí může obsluha zbraně, která střílela i když neměla jistotu na co míří.

  1. na komentář reaguje MaVy — #33
  superkarma: 0 18.07.2014, 16:40:02
 6. [31] MaVy [*]

  Lukáš Čejka — #30 takže rakety mám tak si vystřelím, na co nevím, protože techniku na to zjistit co to letí nemám-takhle to myslíte?

  mě se zdá, že se vlastně nic vyšetřovat nemusí-viník je znám dopředu, bez důkazů a to, že by to byl někdo jiný? to se nám nehodí, snad takhle neuvažují všichniSml80Sml6

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #32
  superkarma: 0 18.07.2014, 16:18:24

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Lukáš Čejka [*]

  MaVy — #28 AN 26 je normalni letadlo, zadny vetron a leta v cestovni vysce nekde mezi 7-8 km, to by me zajimalo jak na vzdalenost 8 km nekdo pozna co je to za letadlo, pokud nema radarovou techniku ktera mu to identifikuje - ale k tomu je potreba ji nejdriv mit, pak taky ji umet spravne obsluhovat  Sml80

  1. na komentář reaguje MaVy — #31
  superkarma: 0 18.07.2014, 16:06:52
 2. avatar
  [29] Mickey Mouse [*]

  MaVy — #28 Asi neznáte obsluhu protiletadlových zbraní. Na nich Antonov od Boeingu, Tupolevu nebo Airbusu obsluha nerozezná. A rozhodně se nestřílí až když je letadlo na dohled.

  Pokud vím, tak Antonov povstalci sestřelili již v pondělí. Takže se asi namlsali a chtěli si úspěch zopakovat. Včera ale podle všech zpráv spadlo jen jedno letadlo. Druhý sestřel nehlásí dokonce ani samotní povstalci.

  O sestřelení toho Boeingu jistě věděli Rusové, Ukrajinci, NATO a možní i Číňani hned v okamžiku, kdy ta raketa vystartovala. Radary dlouhého dosahu a radiošpionáž jsou totiž mnohem přesnější a účinnější než to, co mají k dispozici povstalci.

  superkarma: 0 18.07.2014, 16:01:48
 3. [28] MaVy [*]

  Mickey Mouse — #17 ty dvě letedla jsou dost odlišné, možná ne pro laika, ale jsou, tohle by si nespletli Sml23 a ten An opravdu dostali, ač to armáda nechce přiznat a ted už to ani nepřizná,hodilo se to

  plus jakýs letový dispečer ve Špaňelách tvrdí,jak ukrajinská armáda věděla o sestřelení v době kdy ještě byl ve vzduchu

  a žádný konec spekulací,jak je v nadpise se nekoná

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #29
  2. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #30
  superkarma: 0 18.07.2014, 15:43:15
 4. avatar
  [27] Léthé [*]

  gerda — #26 přesně tak...nic s tím nenaděláme, pouze nám může naskakovat husí kůže nad myšlenkou, že by v tom letadle mohl sedět někdo nám blízký, nebo my....a i tak...nevinní lidé v relativním míru byli sestřeleni raketou země vzduch...úplně zbytečně. Koridor letů přes území kde je válka....mě to tedy hlava nebere. Už si přeji jen jediné. Dozvědět se, že ti lidé umřeli okamžitě po nárazu rakety do letadla přetlakem vzduchu a že nijak netrpěli..

  superkarma: 0 18.07.2014, 14:27:22
 5. avatar
  [26] gerda [*]

  vidím, že je ve všem velký zmatek. Informace hned takové a vzápětí jiné. Ono bude nejlepší přestat to hodnotit a předvídat, stejně s tím nic nenaděláme.

  1. na komentář reaguje Léthé — #27
  superkarma: 0 18.07.2014, 14:17:13
 6. avatar
  [25] Mickey Mouse [*]

  gerda — #23 Koho považujete za Banderovce. Proruské separatisty nebo proevropské ukrajince? K odkazu Banderovců se doposud hlásili jen extrémisté na obou stranách, ale většinový názor to není ani na jedné...

  superkarma: 0 18.07.2014, 14:01:10
 7. avatar
  [24] Mickey Mouse [*]

  gerda — #22 Máte špatné informace.

  V čských médiích se návštěva Putina na MS ve fotbalu mluvilo dost. Včetně toho, že se tam měl potkat s Porošenkem - na pozvání Merkelové - ale Porošenko to odmítl jako nevhodné v době, kdy se na Ukrajině válčí.

  Putin stejnou trasnou v žádném případě neletěl!!! Vracel se přes Atlantik a Evropu do Moskvy, takže na Ukrajinu vůbec neměl důvod letět. Ta dvě letadla (Boeing Malajsia Airlines a Putinův speciál) se potkala nad Polskem cca 2,5 hodiny před katastrofou.

  I tak nevěřím, že by kdokoliv z válčících chtěl Putinovo letadlo zasáhnout. To by totiž BYL začátek světové války a konec jak separatistů tak Ukrajiny.

  superkarma: 0 18.07.2014, 13:59:07
 8. avatar
  [23] gerda [*]

  Léthé — #20 To nám teda moc nepomůže, že jsme vyspělí a nechceme se prát - kolik normálních Ukrajinců touží po tom, aby se jim sypal barák na hlavu? Pár pomatených uctívačů Bandery to vzalo do svých rukou - a výsledek?

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #25
  superkarma: 0 18.07.2014, 13:53:35
 9. avatar
  [22] gerda [*]

  Dana Haklová — #18 Stále se objevují další informace. Z našich médií jsme se třeba vůbec nedověděli o velmi důležitém pobytu V. Putina v Brazílii - kdo z nás ví, že se vytvořilo zájmové politické seskupení obrovských zemí včetně Ruska? Místo toho jsme dostávali zprávičky o Putinovi a KuběSml3 No, a proč to píšu: Putin se vracel VELMI PODOBNÝM LETADLEM o hodinu později tou stejnou trasou. Teď to začíná vypadat, že si prostě popletli letadlo a měli ještě hodinu vyčkatSml58 Výsledek je ale i tak strašný a byl by asi ještě horší, kdyby se jim záměr vydařil.Sml15 

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #24
  superkarma: 0 18.07.2014, 13:51:52
 10. avatar
  [21] Mickey Mouse [*]

  Léthé — #19 Mohlo to napadnout kohokoliv - ukrajinské řízení letového provozu, vedení Malajsia Airlines, dispečery okolních států. Jenže obvykle se skutečně takto létá - např. Izrael také letové koridory neuzavřel, přes Sýrii se běžně létá...

  Jde o to, že zbraně schopné zasáhnout cíle v takové výšce se v lokálních konfliktech nepoužívají - nemají smysluplné použití. Vojenská letadla a stíhačky obvykle létají pod 5km výšky - je to totiž na krátké vzdálenosti mnohem rychlejší, levnější a mohou útočit na pozemní cíle. Ve výšce 10km nad zemí se téměř nikdy nebojuje - dokud nedojde k "velké" válce jako v Íráku, Lybii nebo v Jugoslávii, kde bojovaly vycvičené armády na velkém území.

  superkarma: 0 18.07.2014, 13:40:47
 11. avatar
  [20] Léthé [*]

  Dana Haklová — #18 nemyslím si že by nám hrozila třetí světová válka. Já pevně věřím tomu, že jsme v tomto dospěli "dál". Alespoň my Evropané.

  1. na komentář reaguje gerda — #23
  2. na komentář reaguje Dudlajlama — #34
  superkarma: 0 18.07.2014, 13:20:16
 12. avatar
  [19] Léthé [*]

  Mickey Mouse — #17 já nemyslím jen upravit výšku letu, ale úplně změnit trasu letu. Mohli to udělat dřív, než této tragédii došlo. To že navedená raketa na sestřelení může zaznamenat úplně jiné letadlo, než bylo v hledáčků kohokoliv,  mohlo napadnout všechny ty odborníky, kteří mají co dočinění s letectvím. Napadlo by to i laika.

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #21
  superkarma: 0 18.07.2014, 13:18:11
 13. [18] Dana Haklová [*]

  gerda — #9 Antetát v Sarajevu byl spouštěcím mechanismem. Už před ním to tady pěkně vřelo a tohle byl poslední hřebíček. Doufejem, že jsme dospěli dál a dá se to vyřešit "diplomatickou" cestou. Světová válka v současné době s možnostmi nejmodernější techniky? To by byl konecSml31

  1. na komentář reaguje Léthé — #20
  2. na komentář reaguje gerda — #22
  superkarma: 0 18.07.2014, 13:15:48
 14. avatar
  [17] Mickey Mouse [*]

  MaVy — #16 Podle všech dostupných agentur tam spadlo jen jedno dopravní letadlo - ten Boeing. Je téměř jisté, že to byli povstalci. Myslili si, že střílí na Antonov, ale spletli se.

  Léthé — #10 Změnili. Ukrajina postupně zvedala spodní hranici leteckých koridorů z cca 5km až na 9km. Do výšky 10km žádné ruční zbraně ani obvyklé přenosné rakety nedosáhnou a běžně se přes místa lokálních konfliktů takto létá. V tomto případě tedy musel někdo použít mnohem větší, dražší a složitější zbraň - rakety protivzdušné obrany.

  Podle dostupných zdrojů povstalci ukořistili takové zbraně v Doněcku od Ukrajinské armády a asi je chtěli vyzkoušet. Jejich ovládání je ale složité - PŘEDEVŠÍM zaměření a navádění střely. Cíle v 10 km vysoko se těžko identifikují jen podle vlastního radaru raketového nosiče. Proto nejspíš ten omyl. Obvykle se cíle u těchto zbraní potvrzují ještě z velkých radarů dlouhého dosahu.

  1. na komentář reaguje Léthé — #19
  2. na komentář reaguje MaVy — #28
  superkarma: 0 18.07.2014, 13:11:10
 15. [16] MaVy [*]

  jinak ten civilní, který přiznávají byl Antonov, k tomu se přiznali, na jedné straně z nich dělají profi vojáky a pak tvrdí, že si spletli letadloSml80

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #17
  superkarma: 0 18.07.2014, 12:52:35
 16. [15] MaVy [*]

  nevěřím, že to byli separatisté, to spíš věřím, že ukrajinská armáda potřebovala proti nim poštvat ostatní, tak letadlo sestřelila a na ně to chce hodit

  superkarma: 0 18.07.2014, 12:46:58
 17. avatar
  [14] kobližka [*]

  gerda — #7 No,vzhledem k tomu,že tam zahynuli především cizinci ze západní Evropy a Američané,obávám se,že to neprojde jen tak lehce.Jen aby to nebyl takový podnět k nějakému velkému konfliktu...Sml15

  superkarma: 0 18.07.2014, 12:25:11
 18. [13] mechanik [*]

  Je tohrozné,ať letadlosestřelili separatisté nebo někdo jiný,zahynuli nevinní lidé  a ještě horší je to,že tam byli i američané.Situace je napjatá a tímto se asi vyhrotí

  superkarma: 0 18.07.2014, 12:21:19
 19. avatar
  [12] Léthé [*]

  glady — #11 výmluva ? Nejspíš se nudili a zjistili že na ně svět ser..., tedy kašle, tak holt dali o sobě vědět.Sml80 To je můj názor....

  superkarma: 0 18.07.2014, 12:17:08
 20. avatar
  [11] glady [*]

  teď jsem se dočetla na internetu, že to byl omyl, že chtěli sestřelit letadlo, ve kterém letěl Putin......................Sml57

  1. na komentář reaguje Léthé — #12
  superkarma: 0 18.07.2014, 11:54:30
 21. avatar
  [10] Léthé [*]

  Já jen nechápu, proč už dávno nezměnili koridor pro civilní letadla, když se v této zemi válčí. Čeká se vždy na první  oběti ? Tak jsou tady....a mezi nimi dokonce odborníci na AIDS. A raději ani nepřemýšlím, kolik rodin a dětí, kteří mířili na dovolenou.

  Zítra přesně tímto směrem měl odletět za svým otcem, který převážnou část roku žije na Bali, synovec mého zeťáka....létá od tří let sám, pouze za asistence letušek...naštěstí je ještě doma....

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #17
  superkarma: 0 18.07.2014, 11:49:20
 22. avatar
  [9] gerda [*]

  magie — #8 ano, bojím se velkého konfliktu. První světová začla jedním atentátem v Sarajevu. Tady byli na palubě i američtí občané, počítám, že tohle si amíci líbit nedají. Mají toho na řešení hodně, Obama neví kam dřív skočit - Izrael a Palestina hodně zlobí, např.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #18
  superkarma: 0 18.07.2014, 11:37:02
 23. [8] magie [*]

  ..až do včera jsem se naivně a zcela myně domnívala, že to co se děje na Ukrajině se týká jenom Ukrajiny a Ruska.

  Jak moc jsem se mýlila, tohle už se týká celýho světa a je mi z toho smutnoSml15

  1. na komentář reaguje gerda — #9
  superkarma: 1 18.07.2014, 11:29:41
 24. avatar
  [7] gerda [*]

  no, ale pod tlakem veřejnosti kvůli tomu vzdušnému masakru, se už snad konečně něco pohne. Konflikt trvá přes půl roku a co se vyřešilo? Zvolen slaboučký prezident, spousta mrtvých, zničené domovy...ti, co to zažívají na vlastní kůži a pamatují, říkají, že takhle to nebylo ani za druhé světové války.

  1. na komentář reaguje kobližka — #14
  superkarma: 0 18.07.2014, 11:16:55
 25. avatar
  [6] gerda [*]

  Dana Haklová — #5 ano, a je hrozné, když se špičková technika dostane do rukou lidí, kteří napřed konají, a pak myslí.

  superkarma: 0 18.07.2014, 11:14:32
 26. [5] Dana Haklová [*]

  Hanula — #1 Zřejmě neměli takovou rozlišovací techniku, ale rakety ano, tak to tam prostě vypálili

  1. na komentář reaguje gerda — #6
  superkarma: 0 18.07.2014, 11:12:23
 27. avatar
  [4] glady [*]

  Já nechápu,proč letecké společnosti vůbec přes Ukrajinu létaly. V podstatě je to válečná oblast.

  Je to hrozná tragédie,na 300 lidských životů je zmařeno,

  jako vždy to odnesli ti nevinní.  Přeju hodně síly příbuzným a blízkým obětí této hrozné tragédie.

  superkarma: 0 18.07.2014, 11:08:45
 28. avatar
  [3] gerda [*]

  Je to strašná tragédie. A definitivní potvrzení toho, že na Ukrajině zuří skutečná válka. Ukrajinci jsou skutečně nepochopitelní. Nikdy by mě nenapadlo, že se toto ve 21. století stane a že to máme vlastně v sousedství. Je mi líto civilistů, denně utíkají rodiny s dětmi...aby to pak zahraničí označilo za "turistiku".Sml15

  1. na komentář reaguje Dudlajlama — #34
  superkarma: 0 18.07.2014, 11:04:29
 29. avatar
  [2] Hanula [*]

  Sml15omlouvám se metrů....

  superkarma: 0 18.07.2014, 11:01:04
 30. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml15ve výšce 10 tis. km? si ho spletliSml80 kam tohle ještě povedeSml80

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #5
  superkarma: 0 18.07.2014, 11:00:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme