Konečně rozumný trend. Konečně se přišlo na to, že přirozenost sluší nejvíce a že příroda je nejlepší vizážistka.

 

Samozřejmě, že jsem v nějakých patnácti také objevila pinzetu a vyškubala si své krásně klenuté, tmavé obočí do vlasově tenkého oblouku a myslela si, jak vypadám úžasně. Ještěže mě ta škubací éra přešla včas a nevyplenila jsem si všechny cibulky, jak se to povedlo spoustě mých vrstevnic. Teď pláčou a dohánějí chybějící brvy tužkou, stíny nebo permanentním make-upem. Teď na „stará“ kolena zjistily, že přirozeně husté a výrazné obočí je vlastně znakem mládí a že vyškubaná tenká nitka nějak moc upozorňuje na povadající kůži kolem očí.


Obličej bez obočí ztratí přirozený výraz. No, jen si vybavte některé dámy středních nebo spíše zralejších let, jak si dokreslují chybějící oblouk jednolitou temnou linkou a vypadají jak bizarní kurtizány z Felliniho filmů. Několik takových pravidelně potkávám.


Proto apeluji na všechny, kterým ještě nějaké obočí zbylo, zadržte a pinzetou vytrhávejte jen neposlušné chloupky, které se zatoulaly mimo oblouk a ty, co „zdobí“ kořen nosu. Nikdo po vás nemůže chtít, abyste vypadala jako Brežněv v sukních. I husté obočí musí být upravené.

Reklama