.

Konec školního roku - máte nějaké nevšední zážitky?

Novinky

Konec školního roku - máte nějaké nevšední zážitky?

Přišel nám do redakce krásný email od naší čtenářky s nickem libuno. Ta zavzpomínala na to, jaké to bylo v jejím dětství, když přinesla domů vysvědčení. Když jsme si přečetli její vyprávění, napadlo nás, zeptat se i vás. Jaký zážitek z konce školního roku se vám vryl do paměti a jak k tomu nyní přistupujete u svých dětí a vnoučat?

vyzo

Vážená redakce,

rok s rokem se sešel, děti, tak jako vždy, jsou oceněny vysvědčením. Tak to přece bývalo odjakživa. Babiččino vysvědčení jsem nikdy neviděla, tatínek, ba ani maminka mi je nikdy neukázali. Asi se ta vysvědčení ztratila, či snad měla být zapomenuta. Nevím.

Jen jedna vzpomínka, řekla bych, že moc hezká, mi v mysli  zůstala. Já i moje sestřička jsme do školy „mašírovaly“ v šedesátých letech. Chlubení sice hezké není, ale já nosívala spíše jedničky. Vždy jsme obě, coby nejstarší vnučky, s vysvědčením chodily k babičce. Babička vysvědčení svým ostřížím zrakem prohlédla a ve finále konstatovala.

No „Bunko“ moc hezké, Janičko (moje sestřička), ty se polepšíš! Tam se objevily nějaké trojky. Bylo to na prvním stupni ZŠ. Ve finále otevřela portmonku a z ní vytáhla dvě papírové tříkoruny. Obě si zasloužíte za svou píli totéž. Jani, příště bude lépe!

Je to již více než čtyřicet let. Vyrůstaly jsme ve stejné rodině, rodiče se nám zcela jistě věnovali. Ještě bych zmínila, že jsme domácí úkoly psaly „nanečisto“, abychom si je procvičily. Dnes toto není, je jiná doba. Každá z nás máme jiné povolání, blížíme se téměř k důchodovému věku. Ale to jsem tu zmínit nechtěla.

Vážení rodiče,

své ratolesti znáte, víte, co v nich je. Proto bych chtěla apelovat, abyste je hodnotili kladně. Abyste vždy, třebaže se vám známky nelíbí, hodnotili jiné pozitivní stránky svého dítěte, které v nich dřímají.

Přeji celé redakci, rodičům, prarodičům moc hezké prožití krásných chvil se svými blízkými. Vaše „Bunka“.

   
28.06.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [8] libuno [*]

  Děkuji všem za příspěvky. Dnas to každý prožívá po svém. To bylo za nás, v 60. letech. Děcka se mi narodila v 80. letech. Obě v pohodě, mají svoji práci (obě moje děcka pracují).

  superkarma: 0 29.06.2016, 04:14:12
 2. avatar
  [7] Jandywoman [*]

  Moc hezký meil od Bunky, a píše svatou pravdu. Děti je třeba motivovat a chválit, tresty nic neřeší. U nás v dětství maminka vysvědčení moc neprožívala, bo jsme nosily se sestrou v podstatě stále totéž, jedničky Sml16

  superkarma: 0 28.06.2016, 23:16:29
 3. avatar
  [6] denkas [*]

  Za nás se za vysvědčení nic nedávalo.Myslim,že ten nejlepší dárek byly prázdninySml30. Táta ten nám řekl,že žádná sláva a máma ta řekla ,ale vždyť mají hezký vysvědčeníSml30. A bylo to,žádný nadávání,nic,protože jak už tu bylo řečeno,věděli,co od nás můžou očekávat. Já sem taky svým dětem nikdy nenadávalaSml80. Taky rozčilovat se nad vysvědčením je už trochu pozděSml15

  Jo a milá připomínka papírový tříkorunySml59

  superkarma: 0 28.06.2016, 18:54:24
 4. [5] anina4 [*]

  většinou víme nebo jsme věděli jaké mají děti mít vysvědčerní a žádné zvláštní historky nemáme,vždy však dostaly dětičky malou odměnu,žádné velké dary

  superkarma: 0 28.06.2016, 15:40:29
 5. avatar
  [4] Vera.Macík [*]

  bobani — #2 ať si neničí nervy, život přinese horší chvíle.

  superkarma: 0 28.06.2016, 15:15:18
 6. [3] iřka [*]

  Už je to roček co děti navštěvovaly školu. Byly jsme na takovém středu s výsledky,nikdy nebylo doma zle,a odměna malá také.. Každý přece by měl vidět na co děcko má. Proto přeji všem dětem aby šly s vysvědčením domů beze strachu. A rodičům,aby vzaly rozum do hrsti.Sml79

  superkarma: 0 28.06.2016, 12:13:22
 7. [2] bobani [*]

  vnučká má obavy z jedné dvojky

  1. na komentář reaguje Vera.Macík — #4
  superkarma: 0 28.06.2016, 09:48:16
 8. [1] kantor10 [*]

  moudrá to babičkaSml59

  superkarma: 0 28.06.2016, 08:35:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme