Bulvár

Konec sexuálního zneužívání dětí?


„Nás se to týká“ je název nového projektu České rady dětí a mládeže, který má vymýtit případy sexuálního zneužívání dětí . Jeho cílem je soustavné důrazné upozorňování na  problém sexuálního zneužívání dětí na akcích věnovaných mládeži.

Podle zástupců a představitelů rady počet případů sexuálního zneužívání ze strany vedoucích nejrůznějších oddílů a zájmových kroužků není vysoký. Každý viník ale pošpiní a znehodnotí práci ostatních tisíců dobrovolníků, kteří s dětmi ve svém volném čase pracují.

Projekt by měl sestávat z několika částí, nejdůležitější zřejmě bude vyškolení „koordinátorů prevence“. Dále by měly být zhotoveny metodické materiály pro vedoucí, ve kterých budou popsány techniky vhodné spolupráce s dětmi. Rada plánuje také vytvořit speciální programy, které děti naučí lépe čelit sexuálnímu obtěžování a zneužívání.

Do konce letošního roku má proběhnout série seminářů vedených experty na danou problematiku. Projekt by měl přejmout i zahraniční zkušenosti, především z Bavorska, kde už takový program probíhá zhruba 10 let.

Myslíte si, že teoretické poznatky pomohou dětem zorientovat se a rozpoznat potenciálního "násilníka" v praxi?

   
29.08.2008 - Společnost - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] Vivian [*]

    Myslím, že pro dítě není až tak důležité "umět rozpoznat potenciálního násilníka", protože sexuálního zneužívání se, pokud vím, dopouštějí převážně blízcí členové rodiny a známí, tatínek, strýček, děda... Že dítě by hlavně mělo vědět, jaké chování dospělého už není normální, a že to není jeho vina ani ostuda a že se nemá za co stydět a musí to někomu říct. A rodiče (či jiné autority) by to pak neměli brát na lehkou váhu...

    superkarma: 0 30.08.2008, 17:23:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme