Bulvár

Konec průhledných blůzek


Srbské státní zaměstnance čekají velké změny. Budou se muset odnaučit reagovat na žádosti rozmrzele a přestat nosit do práce šortky.

 

Nová pravidla chování státních zaměstnanců začínají platit už tento měsíc. V nové příručce se také praví, že státní zaměstnanci „se musejí chovat zdvořile a profesionálně, poskytovat včasné a pravdivé informace, respektovat důstojnost občanů a na veřejnosti se chovat důstojně".

Ačkoliv nová pravidla nepředepisují přímo, jaké oblečení by státní zaměstnanci měli nosit, je řečeno, by například ženy neměly nosit „nepřiměřeně krátké sukně, blůzky s hlubokým výstřihem nebo úzkými ramínky, příliš krátké či průhledné halenky a krátké kalhoty."

Jak uvádí agentura Reuters, má Srbsko kolem 250 000 státních zaměstnanců, což je vzhledem k počtu obyvatel velmi vysoké číslo. Ačkoliv platy státních zaměstnanců nejsou nijak vysoké, zájem o tato místa je velký kvůli krátké pracovní době, jistotě trvalého zaměstnání a přetrvávající představě, že státní zaměstnanec má moc rozhodovat o druhých lidech. Pro obyčejné Srby však výprava na úřady představuje spíš setkání s neochotnou a nepřehlednou byrokracií.

Myslíte si, že podobné nařízení pomůže? Nebo se budou zaměstnanci státní správy nadále mračit a odhalovat? :)
   
18.04.2008 - Společnost - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Kelly: já už několik let nepotkala nepříjemnou úřednici, kam vlezu, jsou jak milius a všechno jde raz dva. Teď jsem zrovna zařizovala pasy a jedna lepší než druhá

  superkarma: 0 18.04.2008, 12:31:51
 2. avatar
  [3] Kelly [*]

  Jak smutné, že v 21. století živočišný druh typu Homo sapiens sapiens - Člověk rozumný, k tomu, aby se slušně choval, potřebuje příručky. A to neplatí jen pro Srby, u nás by se to také šiklo ...

  superkarma: 0 18.04.2008, 12:18:33
 3. avatar
  [2] Piskotek007 [*]

  Budou se mračit ještě víc

  superkarma: 0 18.04.2008, 09:00:48
 4. avatar
  [1] *modrá [*]

  Odhalovat se asi nebudou, ale mračit se budou v klidu dál...

  superkarma: 0 18.04.2008, 08:46:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme