Nedejte na pověry, že maxi šaty jsou vhodné jen pro štíhlé a vysoké. Pozorováním žen na ulicích jsem došla k závěru, že je to jeden z největších bludů, jaké jsem v módě slyšela. Naopak maxišaty mají spoustu výhod i pro ženy menší, kulatější, s postavou, která je ideálu modelky na hony vzdálena

Tím nechci urazit. Jen dodat sebevědomí. Vždycky, když vidím ženu v maxišatech, musím uznat, že jí sluší. A může mít třeba velký zadek, bříško, silná stehna, široké boky. Maxi to všechno nějak decentně zahalí, postavu ucelí a opticky protáhnou. A nejen to. Zakryjí spoustu nedostatků, nebo spíš přebytků, kterým silnější postavy disponují. To znamená celulitidu, křečové žíly, všelijaké faldíky, atd.

Silnější postava vypadá lépe v maxi než  v mini!

Dalším hloupým předsudkem, který je pevně zažitý a nesmyslný, je že dlouhé šaty nesluší malým postavám. Sama jsem důkazem toho, že je to nesmysl. Dobře střižené šaty, které mají trochu výše posazený pas, sluší i malým a drobným ženám. Dokonce bych řekla, že je dělají vyšší. Má to logiku, Když si oblečete spodní i vrchní část do stejné barvy, nebo vzoru, postavu tím prodloužíte. Toho samého účinku dosáhnete i s maxišaty.

A že je horko? Další argument, který u mě neobstojí. Pokud je látka alespoň trochu vzdušná, povlává kolem nohou, a tím je vlastně ochlazuje jako vějíř.

Takže milé ženy-in, nedejte na mýty o módních prohřešcích a klidně noste maxi. Určitě na vás někde čekají ty vaše, které vám budou slušet.

Foto: Tamsin London

Čtěte také:

Reklama