pokryti

Konec nudy při čekání ve frontě nebo na zastávce - je tu rychlý mobilní internet
Chytré telefony v poslední době vytlačují ty klasické s minimem funkcí. I chytrý telefon nebo nadupaný notebook je ale bez přístupu k internetu „obyčejným" zařízením. Řešením je mobilní připojení. Mobilní datová síť již u nás existuje mnoho let, donedávna ji však využívali spíše IT fandové. Mobilní technologie nestíhaly držet krok s nároky na kvalitu internetového připojení. Situace z poslední doby však potvrzuje, že se blýsklo na lepší časy. Všichni operátoři pokrývají houfně Českou republiku 3G sítí. A co z toho má uživatel? Slavné „třigéčko" umožňuje v současné době nejrychlejší mobilní datové přenosy. Máte tak poštu, Facebook a další nezbytnosti neustále při ruce a aktualizované. Prostě jedete naplno.

Co to je 3G?

Zkratka 3G je označení mobilní sítě 3. generace, která umožňuje rychlé datové přenosy. Pokud se tedy v pokryté oblasti připojíte k internetu, a to jak na notebooku, tak v chytrém mobilu, velmi rychle se vám načtou potřebné stránky, stáhnou emaily nebo se podíváte na zábavné video. Sedět doma u počítače ale nemusíte. Můžete přitom klidně čekat na autobus, obědvat v oblíbené restauraci nebo pobíhat po nákupech. Rychlý mobilní internet budete mít kdekoliv a kdykoliv po ruce.

Co pro používání mobilního internetu v 3G sítí potřebujete?

Je to jednoduché. Pro mobilní připojení vám stačí mít některý z datových tarifů, být v oblasti pokryté 3G sítí a používat telefon nebo notebook s modemem podporující 3G technologii. Ideální na cesty je malinký USB modem o velikosti běžné flashky, který schováte i do kapsy. V případě notebooku se zabudovaným modemem potřebujete jen datový tarif a SIM kartu.

Potřebujete pro 3G speciální mobil?

Žádný speciální telefon nepotřebujete. Dnes technologii 3G podporuje většina mobilních telefonů. Někteří lidé však stále neví, k čemu všemu je mohou používat. Bez přístupu k internetu jsou to jen „obyčejné" mobily. Naopak po připojení v síti 3G se rázem mohou změnit v čerstvé noviny nebo časopis, autoatlas, slovník či přehrávač videí. Navíc je máte stále v kapse a tedy kdykoliv po ruce.

A co tarify?

Operátoři myslí na všechny. Ať už jste tedy internetový začátečník, surfujete občas nebo potřebujete být online prakticky pořád, není problém si vybrat takový tarif, který se vám vyplatí. Například u O2 začíná nejnižší tarif mobilního internetu na 300 korunách měsíčně. Pokud se chcete připojovat nepravidelně, můžete využít předplacený mobilní internet. Funguje na bázi balíčků, u kterých se sami rozhodnete, kdy je chcete použít. A přitom se nemusíte vázat smlouvou. Když chcete surfovat na internetu v telefonu, pak je nejvýhodnější O2 Internet v mobilu. Za 150 Kč měsíčně si můžete prohlížet webové stránky, vyhledávat nové informace, brouzdat na Facebooku nebo posílat emaily.

Největší pokrytí ČR 3G signálem dnes nabízí O2. ZDE se podívejte, jestli jste i vy ve 3G oblasti, a užijte si rychlé mobilní surfování.

Reklama