Dnešním tématem dne je téma pohříchu ženské. ANTIKONCEPCE.  Jaký je váš vztah k ochraně před početím?

Přeji všem krásné ráno. Je tu čtvrtek a dnes nám počasí slibuje převážně oblačno a místy přeháňky. To nám však jistě nebude vadit. Většina z nás sedí u monitorů v místnosti a tak nám na tom, že venku není nijak krásně, moc nesejde.

Dnešní den je mezinárodním dnem antikoncepce. Vší antikoncepce, nejen hormonální. A tímto tématem bych dnes rád zaplnil dnešní editaci.

Mnohé z vás ji možná vnímají jen jako pilulku, kterou si ráno nemáte zapomenout vzít.  A máte tím k dispozici život, o kterém si generace žen před vámi nemohly nechat ani zdát.

Antikoncepce, která zabraňuje nechtěnému otěhotnění, však také výrazně snížila porodnost, žena, která rozhoduje o tom, kdy bude mít dítě, to odkládá na dobu, kdy bude již finančně i jinak zajištěna a na rození více dětí již většinou nemá chuť ani čas.

Dnes se těším na vaše příspěvky právě k tomuto tématu. Co podle vás změnila, dokázala, zapříčinila antikoncepce. Co znamená osobně pro vás, pro společnost, pro budoucnost? Souvisí s tím i otázky zodpovědnosti za plození dětí. Mnohé moralistky, jistě řeknou, že jsou na to vždy přinejmenším dva. Ale realita je daná. Dítě nosí a po porodu obstarává hlavně matka. A tak hlavní díl zodpovědnosti leží na vás.

Na vaše příspěvky týkající se ANTIKONCEPCE se těším  na e-mailu

redakce@zena-in.cz

Přeji ještě jednou krásné ráno!

Reklama