Bulvár

Koncert Vanessy Mae: Hity i rozbité housle

Charitativní koncert britské houslistky Vanessy Mae, který se uskutečnil včera v pražské O2 Areně na pomoc Nadačnímu fondu pro zdraví dětí, přinesl kromě show i pár rozpačitých okamžiků. Jednou se musela zastavit skladba kvůli poruše na klávesách, dvakrát pak přerušila vystoupení sama umělkyně a omluvila se, že to zkazila". Téměř v závěru Vanessa ještě prozradila, že má rozbité housle.

Na samotné vystoupení čekali diváci bezmála hodinu. Nejprve se po půlhodině spustila laserová show, která trvala přibližně deset minut. A když pak chtělo nažhavené publikum přivítat houslistku, nastala další desetiminutová pauza. Lidé pískali a čekali, co bude dál. Mezitím se na podiu seřadil doprovodný sbor a nakonec se přítomní dočkali i samotné houslistky.

Ke zklamání mnohých se Vanessa objevila nikoli ve svůdných průsvitných šatech, jako v mnoha klipech, ale v obyčejných džínách a nevýrazném modrém tričku. Zahrála dvě úvodní skladby a přivítala diváky. Jsem moc ráda, že můžu být na vaší nadační akci, a tímto bych chtěla pozdravit i všechny děti. Naposledy jsem tu hrála před sedmi lety a naučila jsem se česky hodně slov, ale stihla jsem jich také spoustu zapomenout. Jedno bych vám ale chtěla říct: Jsem ráda, že tu zase s vámi můžu být," pronesla česky a diváci aplaudovali.

Téměř dvouhodinový koncert byl rozdělen do dvou částí. Prvních sedm skladeb zahrála Vanessa na klasické housle, zbylých jedenáct na elektrické. Jen na jedinou skladbu si tmavovlasá houslistka přizvala hosta, který hrál na různé nástroje včetně dětských umělohmotných kladívek, lahví od piva či řehtačky, ale bohužel zrovna tuto píseň zkazila. Po omluvě se tedy začalo znovu.

První část večera patřila spíše pomalejším skladbám, v druhé části to ale Britka divákům bohatě vynahradila. Zazněly její slavné hity jako Destiny, Storm či Reflection.

Vanessa Mae Vanakorn Nicholson se proslavila především albem The Violin Player (1994), které oslovilo posluchače pseudoklasickými skladbami Mika Batta v rockově-elektronické aranži. Houslistka zatím nahrála 14 CD, v poslední době se pokouší prorazit i jako zpěvačka. Podle britského tisku patří k nejbohatším mladým umělkyním ve Velké Británii, kde se její jmění odhaduje v přepočtu na 1,3 miliardy korun.
   
26.09.2008 - Kultura - autor: Korzo

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Milford [*]

  gerda: dozadu

  superkarma: 0 26.09.2008, 14:00:55
 2. avatar
  [4] gerda [*]

  gobi: no jo, ale od té doby lidstvo kulturně pokročilo

  superkarma: 0 26.09.2008, 13:51:20
 3. [3] gobi [*]

  Viděla jsem ji live na jejím koncertě v Praze před lety, byla to BOMBA!

  superkarma: 0 26.09.2008, 13:24:49
 4. avatar
  [2] Andula [*]

  dasena: co je hrůza? Že na sebe nechala hodinu čekat? To jo

  superkarma: 0 26.09.2008, 12:39:09
 5. avatar
  [1] dasena [*]

  a lidi hned pískají, to je hrůza

  superkarma: 0 26.09.2008, 12:05:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme