Jsou čtyři, pocházejí z Liverpoolu a nejslavnější momenty své i hudební historie připomenou na koncertu 30. září v KC Vltavská v Praze. Zdá se to nemožné? Ale kdepak!

Jedním z hlavních lákadel festivalu Kytara napříč žánry je totiž jeden z nejvěrnějších revivalů zřejmě nejslavnější kapely všech dob - THE CAVERN BEATLES.

To, co tuhle čtveřici odlišuje od ostatních kapel, je naprostá autenticita jejich hry. Nejenže hrají vždy na živo, ale dokonce používají i originální nástroje a pódiovou techniku ze šedesátých let. A stejně pečlivě jako dbají o autenticitu hry, dbají i o celkové vzezření. Takže když vyjdou na pódium, máte zpočátku pocit, že jste se vrátili v čase,“ líčí Stanislav Barek, dramaturg festivalu Kytara napříč žánry.

Jen velmi málo Čechů mělo možnost na vlastní kůži zažít naprosto neopakovatelnou atmosféru koncertů legendárních Brouků. Ti, kterým se to nikdy nepoštěstilo, mají nyní jedinečnou šanci si na slavné kvarteto zavzpomínat. Vystoupení The Cavern Beatles nabídne ve srovnání s originálními Beatles dokonce jednu nezanedbatelnou výhodu. Neměla by nastat situace, která byla v šedesátých letech poměrně běžná, a sice kdy kapelu kvůli frenetickému jekotu poblázněných fanynek nebylo slyšet. Moderní aparatura dnes zabezpečí, aby si posluchač mohl vychutnat každičký detail, o který Beatles šlo a na který dbají i The Cavern Beatles. Koncert bude součástí 13. ročníku festivalu Kytara napříč žánry, který probíhá od 12. září až do 20. listopadu.

Členové The Cavern Beatles se osobně setkali s Paulem McCartneym. Stalo se to v roce 2002 při jejich účasti na „Koncertu pro George“, jenž se konal při příležitosti prvního výročí smrti kytaristy George Harrisona. McCartney po zhlédnutí jejich vystoupení prohlásil: „George by byl nadšený!“

  • THE CAVERN BEATLES - 30. září v KC Vltavská v Praze.

    Vstupenky v předprodeji sítě ticketportal a na pokladně KC Vltavská

Reklama