Zdravý spánek je důležitý – to ví každý z nás. Jedním z faktorů, který má vliv na kvalitu spánku je i to, na čem spíme. Pokud se rozhodujete, že vylepšíte své lůžko, tak především výběru matrace a roštu věnujte dostatečný čas i péči. Jedná se dlouhodobou investici a navíc - na matraci strávíte přibližně třetinu dne.

postele

Jaké jsou trendy? „Moderním“ materiálem pro výrobu matrací je viscoelastická, tzv. paměťová pěna, která se kombinuje s klasickou pěnou. Paměťová pěna se používá buď v oblasti ramen pro ramenní změkčení nebo na povrchu matrace. Taková matrace je pohodlná, protože paměťová pěna reaguje na teplotu a zatížení, přesně se přizpůsobí tvaru těla a podepře je rovnoměrně rozděleným tlakem. Když se z matrace zvednete, pomalu se vrátí do původního tvaru. Matrace jsou vhodné především pro dospělé a lze je doporučit i vyšším věkovým skupinám – poddajný povrch matrace šetří klouby a napomáhá správnému oběhu krve během spánku.

postele

JMPV JMP Studiích zdravého spaní najdete širokou nabídku matrací s línou pěnou. Novinkou je roznášecí matrace Comfort ze značkové viscoelastické pěny Celsio, která se pokládá na klasické jádro matrace (např. ze studené pěny). Celá matrace je v jednom potahu a její vrstvy (tj. podkladová matrace a roznášecí matrace Comfort) nejsou lepené. Při otočení matrace můžete pohodlnou paměťovou pěnu umístit vždy na horní stranu matrace a zachovat tak požadované pohodlí celé matrace. Výhodou je, že roznášecí matraci Comfort můžete umístit v podstatě na jakoukoli matraci z nabídky a zvýšit tak její pohodlí. Většina matrací se  vyrábí v několika tvrdostech a lze je objednat i na míru. Oblíbené jsou také polštáře z líné pěny, v JMP můžete vyzkoušet několik typů. V JMP najdete i širokou nabídku postelí a ložnic převážně v přírodním provedení.

JMP

JMP - Studio zdravého spaní®

Reklama