Čtenářka s nickem kometa se vrátila od zubaře právě dnes, a tak plna čerstvých vzpomínek nelenila a napsala příspěvek, ve kterém vzpomíná jak na své dětské zážitky, tak i na zážitky v dospělosti.

Dobrý den

Máte štěstí, protože jsem se právě vrátila od zubaře a hned do nosu mě crnklo vaše téma. Proč nenapsat, když jsem plná  vzpomínek, které ve mně vyvolává každá návštěva zubaře.

Zubaři to se mnou nemají jednoduché a já s nimi taky ne. Vystřídala jsem jich tolik, že by se to dalo srovnat s ponožkami :-D. Můžou si za to sami. Měla jsem štěstí na zubaře, kteří byli drsní.

Na základní škole mě utkvěla jedna hodně silná vzpomínka na zubařku. Prohlížela nám ve třídě zuby a když došla řada na mě, odmítla jsem otevřít pusu. Všimla jsem si, že celou naši třídu prohlížela jedním zrcátkem a já šla na řadu po spolužačce, která ty zuby neměla zrovna čisté a voňavé. Nedokázala jsem říct pravdu, proč nechci otevřít ústa a utekla jsem.

Další otřesný zážitek byly rovnátka. Zubař byl tak sprostý.  Pamatuji si jeho slova do dnes. „ Co to je za hnusné zuby, to by chtělo vymlátit, hřbitov.“  Zničil mě zuby tak, že jsem musela podstoupit na předních zubech korunky porcelánové. K mé smůle jsem se dostala k zubaři, sice krásném a mladém, ale chtěl po mě v mých 22 letech částku 50 000 kč. Na víc mě zoubky stále bolely.  Další lékař, který už pro jistotu věděl do předu o trampotách s kolegy, byl z počátku úplně super. Jen škoda, že mu bylo přes šedesát a měl jít za nedlouho do důchodu. Korunky mě udělal za 8000 kč a já konečně měla pocit, že jsem si našla super zubaře.  Asi to způsobilo stárnuti, ale byl čím dál tím víc protivnější a hlavně neuznával to, že mě něco bolí. Když se mě po půl roce uštípl kus porcelánu, křičel na mě, že jsem musela jíst topinky a já ze slzami v očích odpověděla, že to byla houska čerstvá. Korunky udělal znovu za polovinu a pokaždé když jsem přišla viděla jsem jak je nerad, že tam jsem. Uvažovala jsem, že začnu chodit k soukromníkovi, kde si všechno platíte, ale péči máte 100%. Takový zubař si své pacienty hledí. Ještě jsem to neudělala, nedovolila mě to moje finanční situace.

Chodím k paní zubařce, o které všichni říkají, že je příšerná,  ale ke mně je moc milá a slušná.

Závěr, pokud nemusím, k zubaři nejdu. Jdu až bolestí vyskakuji tři metry do vzduchu. 

kometa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Řeknu Vám, Vy jste si teda „užila“. Vůbec se nedivím, že když nemusíte, tak nejdete. A taky... kde na to má člověk pořád brát??
Děkuji, že jste napsala, přeji pěkný den a ať vás zuby nebolí - nejméně do sta let :)
Saša

Téma dnešního dne 18. října zní: Bojíte se zubařů?

 • A proč?
 • Máte špatné zkušenosti?
 • A nebo se naopak vůbec nebojíte?
 • Jste pro povinné, pravidelné prohlídky u zubaře, alespoň u dětí?
 • Nebo naopak, člověk by měl být za sebe zodpovědný už od dětství?
 • Co říkáte za navrhované platby za všechny úkony, za plomby apod.?
 • Zdá se vám, že se úroveň péče ve zdravotnictví (konkrétně u zubařů) zlepšila, nebo zhoršila?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Bolí vás často zuby?
 • Jste spokojená se svým zubařem, zubařkou?
 • Máte nějakou historku se zubařského prostředí?

Pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejstatečnější pacinetka u zubaře od nás obdrží dárek: 2 ks zubní pasty Sensodyne a kosmetiku Avon.

zuby

 

 

Reklama