Čí svátky si pamatuje čtenářka Kometa i bez připomenutí, to je patrno z titulku. Ovšem víte například, čím se řídila při výběru jmen svých dcer? Velmi zajímavé. Klikněte a čtěte.

Dobrý den

Ač nerada musím se přiznat, že zrovna nepatřím k lidem, kteří si vzpomenou na jmeniny druhé člověka. Většinou mě na to upozorní rádio, nebo se to dočtu na internetu.  Jediné jmeniny, které si pamatuji, jsou mých dětí a manžela. Na manžela, ale ve finále také zapomenu. Už jsem se pojistila tím, že říkám dcerce „ táta má zítra svátek musíme mu koupit něco dobrého a popřát.“ Většinou to zabere. Jinak co se týká zbytku rodiny tak svátky nedržíme. Tedy přesněji nekupujeme si dárky. Většinou potěší sms.

Teď ke jménům svých dětí. Jak jsem je vybírala? První podmínka je, aby to sedělo numerologicky. Nechci, aby moje dítě bylo zbytečně zatížené, kvůli jménu. Jenže jak to skloubit s tím jménem, které se vám líbí? Když mně bylo 15 let a byla jsem poprvé na zábavě, uslyšela jsem písničku od 13 Století Justýna. Už tenkrát jsem věděla, že moje dcera se tak bude jmenovat. Jenže nastal problém. Kombinací s příjmením dostal její graf úplně stejnou podobu, jako měl VINCENT VAN GOGH. Byla bych ochotná ustoupit, ale každé jméno, které se mně líbilo, bylo špatně. Nakonec jsme na to přišli a moje první dcera se jmenuje JUSTÝNA EMA. Druhou dceru jsme pokřtili po domě, ve kterém jsem otěhotněla, jmenoval se LAURA. Třetí dceru musela dostat jméno, tak aby to trošku ladilo k jejím sestrám. Strašně se mně líbilo Valerie, ale zase to nevycházelo numerologicky, proto jsem dcerce přidala ještě jedno l. Jmenuje se VALLERIE. Ještě jednu podmínku jsem měla, aby bylo jméno v kalendáři.

Přeji vám krásný den a kdo má dneska svátek, tomu přeji všechno nejlepší.

Kometa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Vaše dcery mají opravdu krásná a vznešená jména, ale přiznám se, že vybírání jmen podle numerologie, s tím jsem se osobně ještě nesetkala.
Teď ani nevím, jestli to mám doma správně :(
Děkuji za zajímavý příspěvek a přeji pěkný, slunečný den
Saša

Téma dnešního dne: Slavíte jmeniny?

  • A nemusí jít o žádné okázalé oslavy, stačí jen, jestli si vzpomenete.
  • Anebo častěji zapomenete?
  • Nejen na ty svoje, ale i na jmeniny vašich blízkých.
  • Líbí se vám vaše jméno?
  • Proč si myslíte, že vám rodiče vybrali právě toto jméno?
  • A na základě čeho jste vybírali jména pro své děti?
  • A slavíte s nimi jejich jmeniny?
  • Slavíte ty vaše?

O jmeninách aneb svátku jména pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: kosmetikou od firmy Avon / sadu pleťových krémů Anew Reversalist.

kremy

Reklama